szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - krótkie ssanie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
vera
2006-04-03
Email
moje drogie mamy moja malutka bardzo krótko ssie mam wrażenie że nie dobija się do tłustszego mleczka mimo to ładnie przybiera na wadze ma dwa miesiące i parę dni i waży 5,5 kg dodam że pije bardzo łapczywie ale tylko ok10 min wydaje mi się że nie jest często głodna. poza tym jak łyka pokarm w brzuszku jej gra marsz jak dorosłemu gdy czuje głód. Napiszcie proszę czy i wasze maluchy zachowują się w ten sposób
Marzena78
2006-04-03
10:11:24
Email
Moa Klaudia pije bardzo podobnie, kiedyś jadła przez godzinę, dziś ma dwa miesiące i je od 6 do 10 minut. jesli dziecko ładnie przybiera to znaczy, ze się najada i mleczka ma wystarczająco. no i ja też słyszę to charakterystyczne granie w brzusiu:) wszystko jest oki, mnie jeszcze lekarka chwaliła, że tam ładnie mała przybywa, a wazy już 5,7:)
setka
2006-04-03
13:05:01
Email
Dziewczyny nie martwcie sie:)) U mnie bylo podobnie. Maly na poczatku jad przeszlo godzinke a po wlasnie ok 2miesiacach czas od razu sie skrocil. Tez bylam w szoku i sie martwilam. Ale ja sobie tlumaczylam tak ze poprostu nauczyl sie ssac efektywniej. Teraz maly ma 4miesiace i jest OK. Pozdrawiam
vera
2006-04-03
17:39:37
Email
zapomniałam jeszcze dodać że malutka od wczoraj prawie wcale jeść nie woła nie wygląda na chorą wczoraj przez 9 godzin zawołała dwa razy a possała tylko troszeczkę i już nie chciała. Poza tym przy jedzeniu pręży się jakby ją bolał brzuszek(nie jestem pewna)wypuszcza cycek znów chce i wypuszcza i tak w kółko nie wiem co powinnam zrobić przerwać karmienie i odłożyć maluszka czy proponować pierś mimo odmowy ratunku!!!
Magdalenka
2006-04-03
17:54:41
Email
vera, ja co prawda karmie butelka, ale jula tez sie tak prezyla przy jedzeniu, pediatra powiedzial ze 1) gazy 2) refluks. dostala syrop na refluks (oprocz tego dosc mocno ulewala) i poje ja herbatka z kopru, dodatkowo dostaje plantex z wieczornym mlekiem. pomoglo, teraz za to sie wygina bo bardzo chce siadac, a jedzenie to swietna okazja bo jest w pozycji gdzie glowka jest duzo wyzej niz nozki. od kilku dni musze ja karmic albo na poduszce albo w lozeczku (pod materacem mam podklade wice jest kat ok. 30stopni), bo inaczej zamiast jesc zajmuje sie siadaniem. mysle ze twoje dziecko tez mecza gazy, sprobuje dawac plantez albo rumianek albo tez koper wloski, moze to pomoze, ummnie pomoglo. pozdrawiam, magda
Agnes
2006-04-03
19:41:43
Email
Witam. Ja karmię piersią, i etap prężenia na szczęście mam pomału za sobą. U mojego Marcinka również stwierdzono gazy i refluks, podaję gasprid i lacidofil,co do spania to tak jak u Magdalenki. A jeśli chodzi o przybieranie na wadze to Marcinek ma 4 miesiące i nieco ponad 7 kg, tez possie kilka minut i nie woła bardzo długo. Tak ma od jakiegos czasu, także super. Jest coraz zdrowszy i coraz rzadziej woła. W końcu moge spokojnie wyskoczyc do sklepu zostawiając go pod opieką tatusia :)) Pozdrawiam.
vera
2006-04-04
11:53:03
Email
witam mamusie no tak u mojej małej lekarz nie stwierdził refluksu cóż nie wiem czy mam się doszukiwać mała rzadko ulewa więc chyba nie to. Karmienie jednak to stres dla mnie choć bardzo chcę . Mała troszkę possie co prawda bardzo intensywnie i puszcza na chwilkę z płaczem i prężeniem nie wiem czy mam wtedy przestać karmić no i szkoda mi jej wiem że to pewnie gazy ale czy to się kiedyś skończy pozytywnie nie chcę przechodzić na butelkę podaję sab ale nie wiem ile kropel na jedną dawkę pozdrawiam
Zdzisia
2006-04-04
13:34:03
Email
No właśnie jak to jest z tym refluksem jakie były objawy. Piszecie, że dziecko pręży przy jedzeniu ale czy tylko przy jedzeniu, czy jak jest najedzone to sie uspokaja czy nadal ma objawy niezadowolenia, czy ulewa dużo (np po każdym jedzeniu), a może po ulaniu, wymiotach przychodziła ulga? Czy te dolegliowści były przy każdym jedzeniu czy moze przychodzziły od czasu do czasu? Kiedy pojawiły sie takie objawy czy od pierwszych dni maleństwa czy może w 2 miesiącu życia. A jak z przybieraniem masy ciała czy było prawidłowe przybieranie jeśli tak to jakie (140g/tydzien moze wiecej). Jak wygladało zdjagnozowanie refluksu u waszych maluchów czy to byly tylko oględziny lekarza np przy jedzeniu czy moze jakies bardziej specjalistyczne badanie(a)? Bardzo się niepokoję ponieważ moj maluch ma podobne objawy, proszę opiszcie nieco szerzej ten problem. Pozdrawiam
Agnes
2006-04-04
14:58:24
Email
Witam. Mój maluch od urodzenia ulewał a w zasadzie wymiotował, ale nikogo to nie zaniepokoiło. Jak tylko skończył 3 miesiące zaczęły sie prężenia i bóle brzuszka niekoniecznie w trakcie jedzenia. Miały to być kolki ale objawy sie nasilały doszło mlaskanie, chrapanie, bardzo niespokojny sen, chrypka, czasem pojawialo sie zasinienie wokół ust i brody. Maluch krztusił się. Po wykonaniu usg okazało się, że to refluks. Odpowiednie leczenie i wszystko pomału wraca do normy. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum