szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - jak i ile czasu przechowywac sciągniete mleko?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
anka74
2006-03-28
Email
Dziewczyny jak dlugo moge trzymac ściągniete mleko w lodowce i czy np. butelka ma być szczelnie zamknięta???
Kamila
2006-03-28
17:48:24
Email
Trzymałam 24 godz. w zamnkniętej butelce. Nic się nie działo. Sprawdza się także mrożenie pokarmu. Kupuje się takie specjalne torebki. Mrożone można chyba przechowywać do miesiąca. Przy rozmrażaniu trzeba pamiętać, aby do rozmrożenia doszło w chłodziarce :) spraktykowałam to, pozdrawiam :)
Basia 26
2006-03-28
20:31:30
Email
hej, mleko w temp otoczenie można trzymać 3 godz, w chłodziarce 24 godz, a zamrożone przez pół roku:)
maja77
2006-03-28
20:48:37
Email
Ja znalazłam takie terminy: w temp. pokojowej do 12godz, w lodówce 4dni, w zamrażalniku w lodówce do 14 dni, stosowałam tak i było ok.pozdrawiam
Goga66
2006-03-29
11:17:47
Email
Lekarz mi mowił, że w temp. pokojowej do 8 godzin, w lodówce 24, w zamrażalniku lodówki tydzień a w zamrażarce do miesiąca. W zamrażarce nie przechowywałam ale poza tym na wszystkie inne sposoby i nic Zuzi nie jest. Używam buteleczek po soczkach typu gerber, wygotowuję je ze w względu na długi czas przechowywania, zakręcam, wkładam do torebek foliowych, opisuję datę ściągnięcia i wrzucam do zamrażalnika lodówki. Rozmrażam przez noc w lodówce.
Basia 26
2006-03-29
12:51:13
Email
goga, to te szklane buteleczki, prawda?? a nie popękały one w zamrażarce?? ja zamówiłam przez neta woreczki do mrożenia... mam nadzieję, ze się sprawdzą, choć wolałabym jednak butelki. a co do mleka, to mieszałaś to z kilku ściągnięć z jednego dnia?? bo ja słyszałam, żeby nie mieszać, no ale bez sensu, raz ściągnę 80 ml, a raz 20 no i mam mrozić woreczek z 20 ml?? moja kolezanka jak jechała na uczelnię na weekend to ściągała pokarm od czwartku do soboty, wlewała do jednego słoika i jakoś jej Kuba nie umarł od tego :)
Goga66
2006-03-29
12:55:00
Email
Ja nie mieszam tych zamrożonych już. Buteleczki nie są pełne więc nie pekają. Natomiast, jak mało mleka ściągnę za jednym razem to trzyma buteleczkę w kuchni i po jakimś czasie dolewam świeże mleczko. Jeżeli ściągnę mało wieczorem, to wkładam do lodówki. Rano ściągam nowe do nowej butelki i kiedy schłodzę w lodówce łączę z tym ściągniętym wieczorem. Żeby temperatura obu przed zmieszaniem była taka sama. Z mieszaniem jestem ostrożna, bo jednak łatwo o bakterie. Ale pewnie to są przesadne środki ostrożności
Goga66
2006-03-29
12:58:02
Email
plastikowe woreczki też używałasm ale strasznie drogo wychodzi (miałam do laktatora mendela) i mąż potrafił jeszcze rozlać mleko przelewając je do butelki. Teraz i tak ściągam mleko ręcznie, bo lepiej mi to idzie niż laktatorem
Basia 26
2006-03-29
13:14:34
Email
oj coś o tym wiem... mi leci jak z fontanny, także dziś w nocy jak mały nie chciał jeść to tylko podstawiłam filiżanke ... i zapełniła się do połowy... potem tylko nacisnęłam kilka razy pierś i już gotowe...:) no i masz arcję, ja tez sądzę, ze ten mój sierotek rozleje jeszcze z tego woreczka.... chyba poczłapię po te gerberki i w tych butelkach będę mrozić... dobra rada... już mam dwie porcje zamrożone, jedna 80 ml, druga 40... w takich plastykowych pojemniczkach. wyparzyłam i użyłam... nie miałam woreczków ani nic innego, a szkoda było wylac, skoro już sciągnięte. myślę, ze z tym mleczkiem bedzie wszystko oki:)
olufal
2006-03-29
13:41:40
Email
a kiedy wy sciagacie ten pokarm?ja zawsze odciagam tylko troszke, aby Amelia sie nie zadlawila jak ja przystawie do cycka, a boje sie sciagnac wiecej no bo niech tak sie obudzi i glodna bedzie to co jej dam? niedyskretne pytanko ;)- ile wam sie udaje mleka sciagnac z obu piersi?
Goga66
2006-03-29
13:47:23
Email
czasem 20, czasem 80. Ja nie wiem, jak to jest, ale ile bym nie ściągnęła, Zuza i tak umie sobie jeszcze sporo wyciągnąć. W najgorszym razie miałabym to odciągnięte żeby dokarmić
olufal
2006-03-29
14:09:03
Email
No wlasnie ja sie zawsze obawilam ze mala potem bedzie plakac i to odciagniete mleko bede musiala jej zaraz podac w butelce...ale jak piszesz ze i tak mala daje rade cos tam wyciagnac to chyba zaczne odciagac.najgorzej jest w nocy bo pokarmu mam bardzo duzo mala je malutko chyba tylko dla przyjemnosci wymymlania cycka a pokarm strumieniami leje mi sie po koszuli :( A wlasnie czy masz Goga jakis spawdzony stanik? Ja mam jeden ale strasznei nie wygodny...
Basia 26
2006-03-29
15:50:35
Email
olka, no właśnie w nocy jak tylko pocycka i nie chce jeść to ja hyc hyc do kuchni i odciągam;) albo jak pocycka, a musze odciągnąć to po karmieniu ide coś tam odciągnąć i wtedy to sam tłuszczyk leci:) ale taki numer to tylko z lewą piersią daję rade, prawa się na to nie nabiera:) a co do stanika... no cóz, pierwszy miałam z firmy MAME, suuuper, potem kupiłam jakis inny-badziewie, potem następny-szajs... i znów mam MAME, ale o 10 cm mniejszy pod biustem jak ten pierwszy:) i znów jestem zadowolona:) on jest extra, ma fiszbiny no i wygladem przypomina te NORMALNE staniki, a nie te torby do karmienia:)
moni
2006-03-29
17:44:20
Email
A ja znalazłam taką informację i tak robiłam.W temp.pokojowej 10 do 12 godz.W lodówce(3-8 stopni)48godz.W zamrażalniku(-10stopni)tydzień a w -18stopni aż 6 mies.Swoje odciągałam ile się dało a jak było mało dolewałam ale w przeciągu 10 godz.A jak schłodziłam w lodówce dolewałam następną porcję ale też schłodzoną do tej samej temperatury.Oczywiście mleka matki nie wolno mieszać ze sztucznym.
eryka.i.emma
2006-08-09
23:26:46
Email
jestescie pewne, ze mozna trzymac do 12 h w temp pokojowej? ja gdzies przeczytalam (chyba ulotka aventu) ze od razu po sciagnieciu do lodowki trzeba wstawic.w sumie jakby tak mozna bylo potrzymac w pokoju to bym mogla nie odkrecac laktatora od butelki i tak dosciagac... a co do przechowywania to polecam pojemniczki aventu nie ma zadnego przelewania z laktatora do butelki bo z tych pojemniczkow mozna karmic jak z butelki. no i sa swietne do zamrazania :]
bena
2006-08-27
21:19:53
Email
czesc:) Ja tez chciclam kupic te specjalne woreczki do przechowywania pokarmu, a Pani w aptece poradzila mi ze moglabym przechowywac w butelkach dla dzieci( wychodzi taniej). Nie wiem na ile to sprawdzona informacja , nigdzie wiecej o tym nie slyszalam...a Moze ktoras z WAs cos i tym wie???poradzcie prosze...
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum