Happy mum - odzież ciążowa, odzież dla dzieci, moda ciążowa. Sklep, forum, porady ciążowe.
[Rozmiar: 18178 bajtów]
szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowl? (piel?gnacja niemowlaczków, karmienie piersi?, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - jak i ile czasu przechowywac sci?gniete mleko?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
anka74
2006-03-28
Email
Dziewczyny jak dlugo moge trzymac ?ci?gniete mleko w lodowce i czy np. butelka ma by? szczelnie zamkni?ta???
Kamila
2006-03-28
17:48:24
Email
Trzyma?am 24 godz. w zamnkni?tej butelce. Nic si? nie dzia?o. Sprawdza si? tak?e mro?enie pokarmu. Kupuje si? takie specjalne torebki. Mro?one mo?na chyba przechowywa? do miesi?ca. Przy rozmra?aniu trzeba pami?ta?, aby do rozmro?enia dosz?o w ch?odziarce :) spraktykowa?am to, pozdrawiam :)
Basia 26
2006-03-28
20:31:30
Email
hej, mleko w temp otoczenie mo?na trzyma? 3 godz, w ch?odziarce 24 godz, a zamro?one przez pó? roku:)
maja77
2006-03-28
20:48:37
Email
Ja znalaz?am takie terminy: w temp. pokojowej do 12godz, w lodówce 4dni, w zamra?alniku w lodówce do 14 dni, stosowa?am tak i by?o ok.pozdrawiam
Goga66
2006-03-29
11:17:47
Email
Lekarz mi mowi?, ?e w temp. pokojowej do 8 godzin, w lodówce 24, w zamra?alniku lodówki tydzie? a w zamra?arce do miesi?ca. W zamra?arce nie przechowywa?am ale poza tym na wszystkie inne sposoby i nic Zuzi nie jest. U?ywam buteleczek po soczkach typu gerber, wygotowuj? je ze w wzgl?du na d?ugi czas przechowywania, zakr?cam, wk?adam do torebek foliowych, opisuj? dat? ?ci?gni?cia i wrzucam do zamra?alnika lodówki. Rozmra?am przez noc w lodówce.
Basia 26
2006-03-29
12:51:13
Email
goga, to te szklane buteleczki, prawda?? a nie pop?ka?y one w zamra?arce?? ja zamówi?am przez neta woreczki do mro?enia... mam nadziej?, ze si? sprawdz?, cho? wola?abym jednak butelki. a co do mleka, to miesza?a? to z kilku ?ci?gni?? z jednego dnia?? bo ja s?ysza?am, ?eby nie miesza?, no ale bez sensu, raz ?ci?gn? 80 ml, a raz 20 no i mam mrozi? woreczek z 20 ml?? moja kolezanka jak jecha?a na uczelni? na weekend to ?ci?ga?a pokarm od czwartku do soboty, wlewa?a do jednego s?oika i jako? jej Kuba nie umar? od tego :)
Goga66
2006-03-29
12:55:00
Email
Ja nie mieszam tych zamro?onych ju?. Buteleczki nie s? pe?ne wi?c nie pekaj?. Natomiast, jak ma?o mleka ?ci?gn? za jednym razem to trzyma buteleczk? w kuchni i po jakim? czasie dolewam ?wie?e mleczko. Je?eli ?ci?gn? ma?o wieczorem, to wk?adam do lodówki. Rano ?ci?gam nowe do nowej butelki i kiedy sch?odz? w lodówce ??cz? z tym ?ci?gni?tym wieczorem. ?eby temperatura obu przed zmieszaniem by?a taka sama. Z mieszaniem jestem ostro?na, bo jednak ?atwo o bakterie. Ale pewnie to s? przesadne ?rodki ostro?no?ci
Goga66
2006-03-29
12:58:02
Email
plastikowe woreczki te? u?ywa?asm ale strasznie drogo wychodzi (mia?am do laktatora mendela) i m?? potrafi? jeszcze rozla? mleko przelewaj?c je do butelki. Teraz i tak ?ci?gam mleko r?cznie, bo lepiej mi to idzie ni? laktatorem
Basia 26
2006-03-29
13:14:34
Email
oj co? o tym wiem... mi leci jak z fontanny, tak?e dzi? w nocy jak ma?y nie chcia? je?? to tylko podstawi?am fili?anke ... i zape?ni?a si? do po?owy... potem tylko nacisn??am kilka razy pier? i ju? gotowe...:) no i masz arcj?, ja tez s?dz?, ze ten mój sierotek rozleje jeszcze z tego woreczka.... chyba pocz?api? po te gerberki i w tych butelkach b?d? mrozi?... dobra rada... ju? mam dwie porcje zamro?one, jedna 80 ml, druga 40... w takich plastykowych pojemniczkach. wyparzy?am i u?y?am... nie mia?am woreczków ani nic innego, a szkoda by?o wylac, skoro ju? sci?gni?te. my?l?, ze z tym mleczkiem bedzie wszystko oki:)
olufal
2006-03-29
13:41:40
Email
a kiedy wy sciagacie ten pokarm?ja zawsze odciagam tylko troszke, aby Amelia sie nie zadlawila jak ja przystawie do cycka, a boje sie sciagnac wiecej no bo niech tak sie obudzi i glodna bedzie to co jej dam? niedyskretne pytanko ;)- ile wam sie udaje mleka sciagnac z obu piersi?
Goga66
2006-03-29
13:47:23
Email
czasem 20, czasem 80. Ja nie wiem, jak to jest, ale ile bym nie ?ci?gn??a, Zuza i tak umie sobie jeszcze sporo wyci?gn??. W najgorszym razie mia?abym to odci?gni?te ?eby dokarmi?
olufal
2006-03-29
14:09:03
Email
No wlasnie ja sie zawsze obawilam ze mala potem bedzie plakac i to odciagniete mleko bede musiala jej zaraz podac w butelce...ale jak piszesz ze i tak mala daje rade cos tam wyciagnac to chyba zaczne odciagac.najgorzej jest w nocy bo pokarmu mam bardzo duzo mala je malutko chyba tylko dla przyjemnosci wymymlania cycka a pokarm strumieniami leje mi sie po koszuli :( A wlasnie czy masz Goga jakis spawdzony stanik? Ja mam jeden ale strasznei nie wygodny...
Basia 26
2006-03-29
15:50:35
Email
olka, no w?a?nie w nocy jak tylko pocycka i nie chce je?? to ja hyc hyc do kuchni i odci?gam;) albo jak pocycka, a musze odci?gn?? to po karmieniu ide co? tam odci?gn?? i wtedy to sam t?uszczyk leci:) ale taki numer to tylko z lew? piersi? daj? rade, prawa si? na to nie nabiera:) a co do stanika... no cóz, pierwszy mia?am z firmy MAME, suuuper, potem kupi?am jakis inny-badziewie, potem nast?pny-szajs... i znów mam MAME, ale o 10 cm mniejszy pod biustem jak ten pierwszy:) i znów jestem zadowolona:) on jest extra, ma fiszbiny no i wygladem przypomina te NORMALNE staniki, a nie te torby do karmienia:)
moni
2006-03-29
17:44:20
Email
A ja znalaz?am tak? informacj? i tak robi?am.W temp.pokojowej 10 do 12 godz.W lodówce(3-8 stopni)48godz.W zamra?alniku(-10stopni)tydzie? a w -18stopni a? 6 mies.Swoje odci?ga?am ile si? da?o a jak by?o ma?o dolewa?am ale w przeci?gu 10 godz.A jak sch?odzi?am w lodówce dolewa?am nast?pn? porcj? ale te? sch?odzon? do tej samej temperatury.Oczywi?cie mleka matki nie wolno miesza? ze sztucznym.
eryka.i.emma
2006-08-09
23:26:46
Email
jestescie pewne, ze mozna trzymac do 12 h w temp pokojowej? ja gdzies przeczytalam (chyba ulotka aventu) ze od razu po sciagnieciu do lodowki trzeba wstawic.w sumie jakby tak mozna bylo potrzymac w pokoju to bym mogla nie odkrecac laktatora od butelki i tak dosciagac... a co do przechowywania to polecam pojemniczki aventu nie ma zadnego przelewania z laktatora do butelki bo z tych pojemniczkow mozna karmic jak z butelki. no i sa swietne do zamrazania :]
bena
2006-08-27
21:19:53
Email
czesc:) Ja tez chciclam kupic te specjalne woreczki do przechowywania pokarmu, a Pani w aptece poradzila mi ze moglabym przechowywac w butelkach dla dzieci( wychodzi taniej). Nie wiem na ile to sprawdzona informacja , nigdzie wiecej o tym nie slyszalam...a Moze ktoras z WAs cos i tym wie???poradzcie prosze...
Strona 1 - 1, 2, następna
Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum