szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Zimne rączki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Agata
2005-02-28
Email
Dziewczyny czy wasze bobaski też często miewają chłodne a raczej zimne rączki. Moja Sarunia często ma chłodne a zwłaszcza jak mocno nimi macha...no i od razu wiemy, że jak ma chłodne rączki to będzie czkawka. W mieszkaniu mamy ciepło, więc na mowy o tym, że mała jest wychłodzona. Lekarka mówi, że mamy się tym nie przejmować. Co wy o tym myślicie?
Kamila
2005-02-28
14:41:13
Email
Kinia też ma chłodne rączki, teraz przy gorączce to nawet powiedziałabym, że zimne. Dziwne, że często też ma chłodne stopki. Niektórzy mówią, że dziecko jest poprostu zdrowe, a inni, że mu zimno. Nie wiem, Kinia jeszcze nie była przeziębiona, więc chyba wszystko oki :)
sylwia
2005-02-28
14:41:55
Email
MOj Kuba przez pierwsze pół roczku miał zimne uszy i rączki. Nie wiem skąd to się bierze, ale nie znaczyło to u nas, że było małemu zimno.
Jagoda
2005-02-28
14:55:33
Email
To dlatego, że maluchy mają nie w pełni rozwinięte reakcje krążeniowe. Nie ma się czym przejmować. Moja Zuzia łapki ma ciepłe jak śpi z mamą pod kołdrą.
kyja
2005-02-28
17:00:46
Email
Misio tez ma zimne dłonie i stopy, ciągle ściąga skarpetki:-)tez na początku tym się martwiłam, teraz nie-gdzieś czytałam,że maluszki tak maja i juz:-))pozdrawiam!
agnieszka74
2005-02-28
17:54:38
Email
KUBA TEZ MA CZĘSTO ZIMNE ŁAPCAKI ...
Julia
2005-02-28
19:43:12
Email
Bartek też ma często chłodne rączki. Raz założyłam mu nawet rękawiczki, ale to nic nie dało więc uznałam, że przestanę się tym przejmować, bo i tak nic nie zrobię. Zwłaszcza że, jak pisze Jagoda to podobno normalne. Czsem rano nawet ma lodowate ręce, bo się odkrywa w nocy, tzn jest przykryty do pasa kołderką. Ale nie chce mieć rączek pod nią, jak go całego przykryję to je zaraz wyciąga na wierzch. Ale jest zdrowy, rośnie, więc chyba wszystko ok. Tylko te komentarze babć i ciotek "ale on ma zimne rączki" (w domyśle co ze mnie za mama) czasem są irytujące ;o)
Mała
2005-02-28
20:26:15
Email
U Natalki to samo, też ma często zimne rączki i stópki ale zauważylam ze tylko wtedy gdy leży np.: z gołą pupką lub gołymi nóżkami.Lub czasem gdy leży na kocykach na podłodze.Ostatnio ma coraz rzadziej zimne stópki.Tylko w powyższych okolicznościach.Jak byłyśmy na szczepieniu tylko ją rozebrałam od razu zimne nóżki, lekarka powiedziała że będzie niskociśnieniowcem.Ale wg mnei to nie to.Myślę że to jednak zimno tak działa.Choć opinię o tym że skoro chłodne to dziecko zdrowe tez słyszałam...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum