szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - krztuszenie się - pomóżcie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Anita
2006-03-21
Email
Pomóżcie. Jestem na forum pierwszy raz i witam wszystkie mamusie. Moje dziecko ma 3 tygodnie, a problem w tym że Amelka krztusi się prawie przy każdym karmieniu a ja nie wiem co robić czy klaść na brzuchu i klewpać po pleckach czy podnosić do góry i klepać...Pomóżcie bo powoli karmienie (piersią) zaczyna być dla mnie bardzo stresujące.
21Aneta
2006-03-21
19:37:04
Email
Prawdopodobnie masz dużo pokarmu i dziecko nie nadąży połykać (mleczko płynie pod dużym ciśnieniem). Spróbuj troszkę ściągnąć pokarm zanim przystawisz dziecko do cycusia to będzie wolniej leciało i dzidziuś nie będzie się krztusił. Wiem z doświadczenia :) Mój synek, chociaż leci już mu siódmy miesiąc, jak mam dużo pokarmu (np. po nocy) to też się czasem zakrztusi. Ale jest to bardzo sporadyczne. Powodzenia!
21Aneta
2006-03-21
19:40:55
Email
Ja zazwyczaj małego podnosiłam do pozycji siedzącej i czekałam aż sam sobie odkaszlnie. Słyszałam, że klepanie po pleckach niewiele pomaga... Ja tego nie robilam i moje dziecko nauczyło się samo odkaszlywać po zakrztuszeniu. NO i raczej nie kładź go wtedy na brzuszku bo się tylko bardziej umęczy. Pozdrawiam i witam na Forum w imieniu wszystkich happy mamusiek!!!
KasiaC
2006-03-22
09:41:31
Email
Moja Ania też się krztusiła. Było to spowodowane szybkim wypływem pokarmu. Ja odwracałam Anię twarzą w dół i podnosiłam pupę trochę powyżej głowy (chwilka w tej pozycji wystarczała). Jak karmiłam na siedząco to starałam się, żeby głowa była skierowana do piersi równolegle. Starałam się też karmić Anię jak najczęściej na leżąco, bo wtedy się nie krztusiła. Z czasem ilość pokarmu się unormuje i problem zniknie. W książce wyczytałam, że w takich sytuacjach warto karmić dziecko leżąc na plecach, a dziecko na Tobie. Wtedy pokarm nie zalewa dziecka. Raz próbowałam, ale nie przypadła mi ta metoda do gustu.
Michalina
2006-03-22
14:01:53
Email
Kasia ma rację. Jeżeli dziecko sie zakrztusi to należy je lekko przechylić głową w dół (pupa wyżej) i twarzą do dołu. Podnosząc dziecko do góry lub sadzając powodujecie, że mleko może przedostać się dalej do oskrzeli. Gdzieś czytałam, że karmiąc dziecko na leżąco należy podłożyć maluchowi coś pod głowę (swoje ramię, poduszkę, generalnie głowa musi być troche wyżej). Karmienie dziecka leżącego zupełnie na płasko moze powodowac zapalenie ucha?! Związane jest to z trochę inną budową ucha u dziecka a osoby dorosłej(trabka słuchowa jest szersza i krótsza, położona bardziej poziomo co umożliwia zarzucanie trści gardłowo-nosowej przez trabkę słuchową)- tak czytałam.
Anita
2006-03-27
11:44:40
Email
Dzięki za odpowiedzi. Rzeczywiście głowa na dół i pupa do góry to najlepsze rozwiązanie. Pocieszające jest to, że z dnia na dzień krztusi się coraz mniej . Jeszcze raz dzięki.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum