szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Szczepionki 6 w 1


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Maminka Madzia
2006-03-21
Email
Jeszcze jedno, co sądzicie o szczepionkach kombo ( 6w1). Mały za tydzien konczy 6 tyg i stoje przed dylematem czy dac mu wszystko osobno czy kupic mu tę jedną szczepionke z wszystkim. A i ile to kosztuje. Będe bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
Basia
2006-03-21
16:10:45
Email
Ja wzięłam szczepionkę 5 w 1 i moim zdaniem warto. Kosztuje 120 zł przy każdym szczepieniu. Buźka.
Doti
2006-03-21
17:14:10
Email
Ja także uważam, że warto - też szczepiliśmy Gretę 5w1. Też 120zł kosztowało.
renya
2006-03-22
00:23:38
Email
Ja również szczepiłam Alinkę szczepionką skojarzoną. Jest to pewien wydatek (u takiego maluszka powinno się szczepionkę powtórzyć jeszcze 2 razy - po kolejnych 6 i 12 tygodniach), ale dzieciaczek jest kłuty tylko raz, a dodatkowo 5 w 1 lub 6 w 1 zawiera jeszcze ochronę przeciwko hibb. Pozdrawiam
MoNiSiA
2006-03-22
09:17:22
Email
Ja miałam straszny dylemat. Czy warto? Hmmm...I warto i nie warto. Za pierwszym razem szczepiona była moja Julka wszystkimi szczepionkami oddzielnie i nie wiele zakwiliła. Potem już kupywałam, ale niepotrzebnie, bo Jula dobrze to znosiła. W ogóle nie płakała. Myślę, że to dobry biznes dla firm farmaceutycznych. Powinny być zdecydowanie za darmo. Co do oddzielnych szczepionek myślę, że wpływają lepiej na organizm, ponieważ są rozkładane stopniowo, a nie jak w przypadku szczepionek skojarzonych - dość raptownie. I tu muszę powiedzieć otwarcie, że po szczepionkach oddzielnych Julka nie miała ŻADNYCH skutków ubocznych. Natomiast po skojarzonych dostawała gorączki, ciągle płakała i była senna. Wybór należy oczywiście do Ciebie, ale to nie do końca prawda, że dziecko mniej cierpi, bo jest raz kłute. W przypadku jednej szczepionki cierpi również, ponieważ jest większa zawartość płynu. Pozdrawiam.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum