szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Krosteczki na buzi


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Maminka Madzia
2006-03-21
Email
Dziewczyny, mój 5-tygodniowy maluszek ma od jakiegoś czasu takie małe czerwone krostki na buzi. Położna kazała przemywać szałwią i po tym troche bledną ale wracają zaraz. Co to może być , czy to coś co jem? Pomóżcie
Basia
2006-03-21
16:08:41
Email
U mojej Dominiki były to pierwsze objawy skazy białkowej. Ale może to być tylko jakiś trądzik niemowlęcy. Generalnie lepiej pokaż lekarzowi. Buziaczki.
setka
2006-03-21
17:16:21
Email
U mnie tez zaczela sie tak skaza bialkowa:( ale ta szalwia tez pomaga. jak wezwalam lekarza do domu to powiedzial ze dobrze jest maluch wykapac co 2,3 kapanie w szalwi. O skazie duzo ostatnio pisalismy poszukaj sobie. Do kapania tez polecam balneum. Ale warto sprawdzic czy to w ogole skaza bo moze nie warto meczyc malca.
Michalina
2006-03-22
09:23:57
Email
Mój Maluch też tak miał w wieku 4 tygodni. Jak się okazało organizm dziecka oczyszczał się z moich hormonów i stąd były te krosty. Po chyba 3 tygodniach same zeszły.
Inka
2006-03-22
11:18:31
Email
Mojemu Malemu jakies 3 dni temu wyskoczyly na buzi takie krosteczki. Karmie go piersia i praktycznie nie jadam nabialu i nie pije mleka wiec raczej skaza bialkowa odpada. To moze te hormony? One znikna same (krosty) czy trzeba to pokazywac lekarzowi zeby dal jakis srodek?
Michalina
2006-03-22
12:13:18
Email
Inka- same znikną. Jeżeli krostki są na całym ciele, to można dziecko kąpać w nadmanganianie potasu.
Inka
2006-03-22
13:04:02
Email
Sa tylko na buzi
Maminka Madzia
2006-03-22
13:25:02
Email
A jeśli to skaza białkowa to jeśli odstawie nabiał to czy krostki zejdą? jak to poznac ? od urodzenia synka pije mleko jem jogurty itp i wcześniej nic nie mial a teraz tych krostek jest dużo. A i czy nadmanganian potasu jest na recepte i czy kąpać dziecko w nim jesli krostki sa tylko na buzi?
Michalina
2006-03-22
13:27:59
Email
Inka- zawsze można pokazać dziecko pediatrze, ale ja bym stawiała na oczyszczanie się organizmu dziecka z hormonów matki, szczególnie przy diecie jaką stosujesz. Jeżeli wysypka nie dokucza dziecku (tzn. dziecko nie jest niespokojne, nie drapie się) to myślę, że nie ma powodu do zmartwień. Gdy szczepiłam mojego Łukasz na gruźlicę w wieku 6 tygodni (Mały miał opóźnione szczepienia ze względu na zapalenie płuc) to pediatrzyca, która badała dziecko przed szczepieniem była również alergologiem i starała się mi wmówić skazę białkową u małego. Podobnie, jak Ty byłam na diecie bezmlecznej więc wiedziałam, że to skaza nie jest. Moja pediatra uświadomiła mnie, że w wieku 1-2 miesięcy dzieci są za małe na alergie i krosty na ciele to generalnie wina hormonów matki, które znajdują się jeszcze w organizmie dziecka. Mój Łukasz dodatkowo miał jeszcze potówki (na buźce trochę, na pleckach, pupie). Za bardzo przegrzewałam mieszkanie i za ciepło ubierałam malca.
Michalina
2006-03-22
13:32:04
Email
Madzia - możesz spróboować ograniczyć spożycie nabiału i obserwuj co się dzieje. Czytałam, że przy AZS robią się też zmiany skórne za uszkami dziecka. Krostki mojego łukasz też były takie drobne i czerwone i to nie była skaza białkowa.
Michalina
2006-03-22
13:34:59
Email
Nadmanganian potasu nie jest na recepte. Nie ma potrzeby kąpać w nim dziecka jeżeli zmiany są tylko na buzi. Gdyby krosty pojawiły się na ciele to wtedy można spróbować. Nadmanganian sprzedawany jest w takich małych plastikowych buteleczkach. Dodaje się parę drobinek do wody (woda ma być lekko różowa).
Maminka Madzia
2006-03-22
13:35:44
Email
Dzięki Michalino. Za uszkami nic nie ma najwięcej w dolnej częsci twarzy i pod brudką. I jak się dotknie te krostki to są takie odstajace i kłujące.
Michalina
2006-03-22
14:14:40
Email
Dziewczyny wklejam Wam link do forum gdzie byl poruszany problem krostek i AZS http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=4&id_tem=136&str_nr=1

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum