szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - co zrobić???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
agata83
2006-03-20
Email
Dziewczyny moze pomożecie mi. Mam problem z jedna z córek kurcze jestem taka wściekła że szok. A więc tak w sobotę Elizunia wymiotowała trzy razy dzwoniłam do szpitala aż w końcu pojechałam. No i tak otrzymalam odpowiedź od lekarza "że to dziecko nie wygląda mi na chore i że dobrze wyglada". Ja myślałam że mi serce stanie jak dziecko mi sie dusilo bo nie mogło zwymiotować a on mi tak powiedzial. Minęła sobota dziecku podawałam tylko wode z cukrem w niedzielę niby wszystko ok jeszcze jej się cofało ale obyło sie bez wymiotów. Powoli dałam jej juz obiadek no przeciez była głodna jak wilk na wode to juz nawet nie patrzyla. Bawić się nie chciała tylko by siedziała u mnie na kolanach i przytulała misie. Dzis wstała normalnie a za chwile znów była spiąca. Zmartwiła mnie jednak jej kupka od pasa az po pepek straszny smród w domu no i widze ze to dziecko oddaje mniej moczu, więc jak na matke przystało dzwonie do lekarza a tam mi odpowiadaja ze jak nie goraczkuje to nie ma potrzeby przyjazdu. Nie wiem dziewczyny ale martwię soe tym dzieckiem to nie jest moja Elizka. Myślałam, o wzięciu sobie jakiegos lekarza do domu aby ją obejrzał dokładnie a nie tak przez telefon. już brak mi pomysłu jest jeszcze Dominika która chce sie bawic a mama nie ma jak. Myślicie ze wizyta domowa prywatnego lekarza to dobry pomysl?? Bardzo bym byla wdzieczna za odpowiedź.
21Aneta
2006-03-20
12:38:06
Email
Jasne że wezwij lekarza do domu!!! Taki napewno pomoże. Ci w przychodniach mają mało płacone i dlatego często olewają pacjentów... NIestety - taka Polska ;(
Migotka
2006-03-20
12:50:34
Email
Sama najlepiej znasz swoje dziecko i jeżeli widzisz u niej jakiekolwiek zmiany,czy to w zachowaniu,czy w jedzeniu,lub też w wypróżnianiu się ,powinaś niezwłocznie poradzić się jakiegoś dobrego pediatry.Najlepiej prywatnego,może jak dostanie pieniądze do reki to poczuje się do odpowiedzialności,stanie na wysokości zadania lekarskiego i postawi jakąś dobrą diagnozę.Piszesz,że mała dużo wymiotowała i nie jadła nic pożywnego,może właśnie to jest powodem jej apatycznego zachowania?Organizm tak małego dziecka szybo się wycieńcza i wówczas dziecko ma mniejszą aktywność i chęc do zabaw.A może doszło do jakiegoś zatrucia pokarmowego i stąd te wymioty.A fakt,że mała zrobiła taką kupkę swiadczy tylko o tym,że pozbyła się toksyn,jakie ją zanieczyszczały.Teraz to bedzie tylko lepiej...tak mi sie wydaje.Ale dla uspokojenia zamówiłabym prywatną wizytę lekarza.Nie daj się też łatwo zbyć jakąs głupiutką poradą,lekarz musi dokłdnie przebadać mała,wkońcu za to mu zapłacisz!!!A co do Dominiki ,to pobaw się z nią w szpital.Elizka niech będzie chorą,Ty panią doktor,a ona pielegniarką:) Pozdrawiam ciepluto z słonecznego i wiosną pachnącego Gdańska.Migotka:)
???
2006-03-20
13:08:18
Email
Migotka ty naprawdę masz super pomysły,z tą zabawą w szpital to rewelacja!!!!Podzielam Twoje zdanie również co do reszty Twojego postu.Mądra z Ciebie kobita:))))
Magdalenka
2006-03-20
15:04:49
Email
jezeli tak dlugo wymiotuje, nie je i malo pije, to mozliwe ze jest odwodniona. uwazam ze koniecznie powinnas isc do lekarza, do przychodni albo szpitala na ostry dyzur. dziecku moze na pewno cos byc. z dyzuru chyba cie nie odprawia z kwitkiem tak jak z przychodni. ja bym tak zrobila w kazdym badz razie.
Michalina
2006-03-20
15:17:50
Email
W takich sytuacjach jestem bezradna. Oczywiście wołam lekarza prywatnie i płacę, jak idiotka bo przecież chodzi o zdrowie mojego dziecka. Jestem wściekła, że nie potrafię wykłócić się o to co mi się prawnie należy - czyli bezpłatną opiekę lekarską.
agata83
2006-03-20
16:05:48
Email
Dziewczyny dzięku bardzo za słowa otuchy:) Byłam u lekarze z obiema i jakas infekcja panuje. Dziewczynki dostaly leki niestety muszę być silna i choć ciężkoo staram sie nie zwracac uwagi na płacz tylko robić swoje/. Elizka juz lepiej ale Dominika jeżeli nie bedzie piła no niestety czeka nas szpital. BUUUUUU. Już strzykawka jej podaje. Jeżeli nie bedzie poprawy do wieczora jadę z nimi bo dla mnie ich zdrówko jest najważniejsze. Kurcze jak na złośc meza nie ma, moim rodzice daleko a ja no coz chodze od dwoch dni bez jedzenia bo naprawde nie mam kiedy. Tam mi cięzko ze szok ale no musze sie wziasc w garsc tylko jak??
Eryka
2006-03-20
16:06:39
Email
Wezwij lekarza na wizytę domową. Sama wiesz najlepiej, że Elizi coś dolega. Wymioty, osowiałość, to że mało sika, też nie jest dobre. Ja wezwałabym lekarza.
agata83
2006-03-20
16:16:49
Email
Teraz to zrobiło sie odwrotnie Elizka juz nie wymiotuje tylko Dominika. W sumie obie sa chore i to jest najgorsze:( No i w moim przypadku to jest to że jedna łapie od drugiej i tak w kółko:( Ach zasnely niech spia aniolki. Mam nadzieje ze sie polepszy.
renya
2006-03-20
19:02:47
Email
Agatko! Trzymajcie się! Biedactwa muszą się strasznie męczyć, a Ty z nimi. Ale dziewczyny mają rację - jeśli tylko coś Cię niepokoi lekarz jest po to, żeby Ci pomóc. To są malutkie dzieci! Nikomu nie wolno tego ignorować! Przecież tak łatwo wyrządzić im krzywdę. Pozdrawiam serdecznie
aska
2006-03-20
19:18:09
Email
wzywaj lekarza do domu, nie zwlekaj
agnieszka74
2006-03-20
22:07:48
Email
agatko ! przede wszystkim zaprzestań podawania mleka i np. danonków,,, kleik ryzowy na wodzie, duzo pic..np.zwkła herbatke fusiastą słodzoną ..moze byc miodem albo wode słodz.miodem. żadnych soków !!!!!
rosołek z ryzem i marchewką...
agnieszka74
2006-03-20
22:11:05
Email
co do leków to lakcid i nifuroksazyd w syropie z tym, ze jezeli chodzi o ten drugi lek to musisz sie skonsultowac z lekarzem..chociaz łyzeczka raz dziennie raczej nie zaszkodzi..
agnieszka74
2006-03-20
22:13:29
Email
a jeszcze dodam ze ten lekarz co badał twoje maluszki jest nieodpowiedzialny i głupi !!!!
niech sie idzie dokształcic baran jeden !!!!!
dorosły człowiek jak sie odwodni to chodzi dwa dni do tyłu a co mówic takie maluszki ....:N
agnieszka74
2006-03-20
22:14:37
Email
aaa...skleoraza jedna..
spytaj sie czy nie mozesz dawac dzieciom glukozy i w jakich dawkach..moze herbatkę słodzic....

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum