szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - czy grzac w mikrofali?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Magdalenka
2006-03-15
Email
dziewczyny, przeczytalam gdzies na necie, ze nie nalezy podgrzewac mleczka dla dziecka w mikrofali, bo to zmienia strukture bialek. przestraszylam sie, bo od jakichs 2 tygodni zaczelam podgrzewac, wczesnej pod kranem tylko (julia pije letnie mleczko, nie lubi zbyt cieplego), wiem ze przeciwskazaniem do grzania w mikrofali jest to, ze plyn nierownomiernie sie nagrzewa, co moze grozic poparzeniem, ale zawsze dobrze mieszam mleko przed podaniem dziecku. jak jest z tymi bialkami? czy to naprawde szkodzi? martwie sie
Aneczka777
2006-03-15
16:31:40
Email
W szkole rodzenia mówili nam, że absolutnie nie powinno się podgrzewać mleka w mikrofali, ale jeżeli do tej pory nie zaszkodziło to Twojemu maluchowi to dobrze, ale myśle że lepiej będzie podgrzewać je w ciepłej wodzie lub w podgrzewaczu do butelek. Pozdrawiam Ania i Filip
Doti
2006-03-15
18:07:16
Email
ja podgrzewam samą wodę. też czytałam żeby nie podgrzewać mleka.
Julia
2006-03-15
22:14:37
Email
Ja też słyszałam zeby nie podgrzewać w mikrofali, poza tym jest ryzyko oparzenia, bo pokarm w mikrofalówce nie ogrzewa się równomiernie.
Magdalenka
2006-03-17
00:25:11
Email
dziewczyny, znalazlam to na internecie, przestarszylam sie potwornie. jezeli jeszcze ktos oprocz mnie podgzewal mleczko w mikrofali, to NATYCHMIAST PRZESTANCIE!!!! .......................... To this list, I will add results reported in the December 9, 1989, Lancet which were discussed in the March, 1991, Earthletter. Microwaving baby formulas converted certain trans-amino acids into their synthetic cis-isomers. synthetic isomers, whether cis-amino acids or trans-fatty acids, are not biologically active. Further, one of the amino acids, L-proline, was converted to its d-isomer, which is known to be neurotoxic (nervous system) and nephrotoxic (kidneys). It's bad enough that many babies are not nursed, Now they are given faked milk (baby formula) made even more toxic via microwaving. ............. podaje adres: http://chemia.pg.gda.pl/arch/2004/04/7025.html
sylwetka
2006-03-17
21:06:24
Email
O kurczę. My zdecydowaliśmy się na podgrzewanie w mikrofali po tym jak znajomy fizyk powiedział nam, że jest nieszkodliwe, bo są tam tylko poruszane jakieś tam cząsteczki, które ocierając się o siebie wytwarzają ciepło. Sama już nie wiem w co i komu wierzyć.
Magdalenka
2006-03-17
23:11:53
Email
o cholercia! to juz sama nie wiem co robic. skoro fizyk to chyba wie co mowi, ale moze trzeba spytac jakiegos biloga... siostrzenica moja znalazla gdzien na necie informacje na temat podgewania, ze jest bardzo szkodliwe, nie tylko jezeli chodzi mleko dla dzieci, ale generalnie o zywnosc. znow zaczelam grzac pod woda, lepiej nie ryzykowac. tylko ze jak brzad godny sie budzi, to od razu wrzask, bo takie grzanie troche zajmuje, a julak nie lubi czekac, szczegonie o 5 rano. :-)
sylwetka
2006-03-18
08:00:29
Email
Ja właściwie jak przygotowuję mleko to podgrzewam najpierw i jedynie samą wodę a potem dosypuję mleko, więc co ma się tam szkodliwego z wody wytrącić...?
Magdalenka
2006-03-18
13:58:48
Email
eee, z wody to chyba nic.
MoNiSiA
2006-03-19
08:38:54
Email
A w szpitalu grzali bardzo często! Jestem tym oburzona! Ja nigdy w domu nie grzałam w mikrofali, ani wody, ani już gotowego mleka. Pozdrawiam Was ciepło.
sylwia
2006-03-19
09:00:43
Email
Wiesz Monisiu, to chyba wynika stąd, że pod latarnią zawsze najciemniej.
MoNiSiA
2006-03-19
17:59:53
Email
???

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum