szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Rączki w buźce:(


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
setka
2006-03-13
Email
Dziewczyny balagam poradzcie mi co mam z tym zrobic!! Moj synek za tydzien skonczy 4miesiace i caly czas "wpycha lapki" do buzki. staram mu sie za kazdym razem je wyjmowac ale na prozno tylko spojrze w inna strone a raczki sa tam spowrotem:(( nie chcialabym zeby moj synek skonczyla w przyszlosci na ciaglym ssaniu kciukow. Co zrobi wiem ze to moga byc swedzace dzionselka ale z drugiej strony to chyba za wczesnie. smieje sie do meza ze chyba wysmaruje mu te raczki musztarda hehehe DORADZCIE!!!
Julia
2006-03-13
20:04:09
Email
Setka nie przejmuj się tym, to normalne. Dziecko w ten sposób uczy się badać świat, a przed wszystkim siebie. to nie tylko chodzi o dziąsełka. I nie martw się ssaniem kciuka! Zobaczysz, że jak będzie miał sprawniejsze rączki, zacznie do nich brać zabawki i inne przedmioty, przestanie je brać do buzi.
Doti
2006-03-13
20:07:34
Email
Setka, spokojnie. Dzieciaczki w tym wieku tak mają - całą rączkę wciska i ssie paluszki a do tego dochodzi permanentne ślinienie. Ja też się bałam co to dalej będzie ale minęło nawet niewiem kiedy. Śliniaczków szło ok.6 dziennie.
Magdalenka
2006-03-13
20:31:54
Email
nie przejmuj sie raczkami! moja julka tez tak robi - wklada nie tylko lapki (czasem tak gleboko ze az sie krztusi), ale tez grzechotki, maskotki i to z duza zaciekloscia, jakby chciala je zjesc. lekarka powiedzaial ze oprocz zabkow, to jej sposob na poznawanie swiata, buzia to przeciez glowne centum poznawcze. pozdrawiam!
Dominika
2006-03-13
20:52:51
Email
nie tylko nie powinnas sie przejmowac ale takze nie powinnas zabraniac swojemu malenstwu wkladac raczki do buzi bo tak jak pisze Julia w ten sposob dziecko bada i poznaje swiat... moj synek tez tak zaczal robic jak mial 3 miesiace ale mnie bardzo taki widok cieszyl bo to oznaka ze sie dobrze rozwija i nigdy mu tego nie zabranialam... teraz ma 6 miesiecy i zamiast paluszkow pcha do buzi wszystko co tylko dostanie sie w jego malutkie raczki...
setka
2006-03-13
22:07:02
Email
Dziekuje za uspokojenie. Ja na serio sie martwilam ale widze ze to znaczy ze jest OK. Pedze powiedziec o tym mezowi. JAK ZWYKLE DZIEKI:))

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum