szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - DO KARMIACYCH SZTUCZNIE


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Magdalenka
2006-03-09
Email
dziewczyny, ile jadly wasze szkraby w wieku 3 mies? moja julia ostatnio bardzo grymasi z jedzeniem. zaczelam ja karmic przez sen, bo normalnie nie chce jesc. potrafila wczesniej zjec 180ml, teraz czesto wystarcza jej 120, czasem jeszcze mniej. dostaje lek na refluks przel-zol, zaczynam winic ten syrop. zaczyna ssac lapczywie, po czym po paru lykach przestaje i wykreca glowke, wypluwa smok i mleko. prze sen zjada ladnie, wiec nie wiem o co chodzi.
andzia
2006-03-09
19:54:30
Email
Moja Wiki jak miala 3 mies jadla jakos kolo 120 teraz ma 9 i je 150 wystarcza jej to .Przed snem zjada czasami 180 i budzi sie w nocy raz zje sobie troszke i rano kolo 5 6 je 150.W dzien nie je mleka sporadycznie tylko.Jesli Twoje malenstwo przybiera na wadze nie masz sie co martwic moze poprostu jej wystarcza tyle ile je.
alutka
2006-03-10
10:35:21
Email
Hej Magdalenko u mnie podobnie jak u andzi Ola ma 8 misięcy i też nie zje więcej jak 150 ml a jeszcze do niedawna wystarczało jej 120ml. Dzieci z refluksem powinny jeść mniej a częściej dlatego nie powinnaś się martwić. Jak Ola miała trzy miesiące to zwykle zjadała okolo 90 czasami 120 ml co trzy godziny i ładnie przybierała na wadze. Z tego co zrozumiałam podajesz małej syrop na refluks,aż tak bardzo ulewa? Moja Ola też ulewała dużo i troszkę wiem na ten temat. Nie przejmuj się u nas teraz zdarza się to sporadycznie,ale na początku było trudno.Pozdrawiam.
setka
2006-03-10
11:36:08
Email
Zaczynam sie coraz bardziej martwic tym ulewaniem. myslicie dziewczyny ze konieczne jest podawanie dziecku jakis syropkow na to??? Moj Milosz zjada 120ml i mu wystarcza - chyba bo jak nie to chyba by plakal??
Magdalenka
2006-03-10
13:17:38
Email
moze i racja z tym jedzeniem. kazdy mi mowil cos innego ile julia powinna jesc. tesciowa ze 180, lekarka ze mniej, znajoma ze jej syn ok.180-200 zjadal. juz sama nie wiem. sprobuje dawac jej te 120 i nie zmuszac (co jest prawie niemozliwe, bo julka uparta jak osiolek malutki). zobaczymy czy bedzie chciala jesc czesciej. a jezeli chodzi o syrop na refluks, to jakichs rewelacyjnych efektow nie zauwazylam. ulewa wciaz, moze troche mniej. lekarka uprzedzila mnie ze kuracja anty-refl. trwa pare miesiecy. nie wiem czy jest sens dziecko meczyc syropem (zmak ma okropny), skoro efekty tak marne. ale tutaj do kazdej choroby podchodza "z grubej rury", wszytsko lecza antybiotykami, wiec moze i refluks jest leczony niepotrzebnie, bo dzieci tak maja po prostu. moj maz w niemowlectwie bardzo mocno ulewal, ja tez mam chyba refluks (sadzac po objawach), wiec moze to dziedziczne...
setka
2006-03-10
13:28:57
Email
Powiem ci ze moze cos w tym jest. Moja mama mowila mi ze ja tez bardzo ulewalam jak bylam mala i bardzo dlugo. nawet byla z tym ze mna u lekarza. "pozniej samo jakos przeszlo naewt nie pamietam kiedy" - slowa mojej mamy
alutka
2006-03-10
15:49:36
Email
Kochane jeżeli wasze dzieci ulewają a przy tym prawidłowo przybierają na wadze, nie mają częstych infekcji,nie są apatyczne, nie mają wyprysków na skórze to zazwyczaj w takich przypadkach nie stosuje sie leczenia farmakologicznego. Problem pojawia się gdy dziecko nie przybiera na wadze często choruje i jest ospałe wówczas dziecko trzeba leczyć.Moja Ola ulewała prawie po każdym karmieniu,ale przybierała na wadze,więc nie podawałam jej niczego.Lekarz u którego byłam na konsultacji,przemiły człowiek,powiedział mi tylko co powinnam robić,żeby Ola jak najmniej ulewała:po pierwsze nie przekarmiać,karmić częściej a mniej ,pilnować by po każdym karmieniu unieść dziecko w pozycję pionową, by mogło mu sie odbić,materacyk w łożeczku obniniżyć w ten sposób ,by głowa znajdowała się wyżej niż żołądek,czyli pod kątem jakieś 30-40 stopni, nawet przewijając dziecko, czego nie robimy nigdy po karmieniu (no chyba,że jest taka konieczność)też układamy pod kątem nie na płasko. Jeżeli wasze dziecko nie lubi leżeć na brzuszku,co często sie zdarza u dzieci z refluksem nie zmuszajcie ich do tego,przyjdzie czas ,że same wybiorą taką pozycję .Moja Ola zawsze sie denerwowała gdy kładłam ją na brzuszku,a potem mi wymiotowała nawet jeśli było to w długim odstępie od karmienia ,teraz prawie cały dzień leży na brzuchu i jej to nie przeszkadza.Dzieci układajcie na boczku,by nie zachłysnęły się w czasie snu, jeżeli dziecko jest ruchliwe to wiadomo,że będzie więcej ulewać,ale jak tylko usiądzie będzie się to zdarzać rzadziej. Im starsze dzieci tym ich dieta też się zmienia i jedzą coraz więcej papek , a po nich rzadko ulewają. Jedni twierdzą ze dziecko powinno przestać ulewać do 6 miesiąca inni ze do roku kiedy nie stanie na nogi.U nas te zabiegi pomogły wiadomo nie zlikwidowały ulewania,no i może musiałam częściej Ole przebierać,no i prania więcej ale jeśli ładnie przybierają na wadze to myślę,że nie ma ich co męczyć. Ja tak zrobiłam i nie żaluję. Teraz tez zdarzy się czasami że Ola uleje zwykle jak się opije soku i myk na brzuch,ale i ta k jest to sporadyczne.Pozdrawiam
setka
2006-03-10
17:34:08
Email
No to mnie troszeczke uspokiłas
moni
2006-03-21
16:20:04
Email
Dziewuchy mój syneczek,rosły chłopak końcem 2 mies zjadał 180ml.W 6 tyg występuje dzecko ma wyż w jedzeniu.Teraz w 10 tyg zjada 150,120ml i to mu wystarcza.Staram się też nie przekarmiać bo rzadziej mu się wtedy odbija i ulewa bardzo dużo.Pediatra poleciła mi zagęszczacz dodawany do jedzenia,do kupienia w aptece(ok 20zł)na ulewania.Jeśli dzeciątko ulewa po każdym posiłku możecie zrobić mu usg,być może ma lejkowaty przełyk.
setka
2006-03-21
17:13:18
Email
Moni napisz mi jak ci idzie z podawaniem tego zageszczacza??? mi tez pediatra polecil, kupilam ale teraz nie mam za bardzo pomyslu jak malego to podawac. W mleku nie zabardzo bo on nie zdarzy tak szybko wypic i dziurka za mala. Jak daje oddzielnie przed jedzeniem to wypluwa bo mu nie smakuje - chociaz jest bezsmakowy:( teraz wymyslilam ze podamu mu z soczkiem marchwiowym i wychodzi z tego taki dzemik i tak to jakos zjada. A jak ty podajesz??
moni
2006-03-21
18:31:57
Email
Może za dużo dodajesz?Mi kazali troszeczkę ,połowe z tego co napisane.Ale mój mały ma 10 tyg.Tylko pamiętaj jak dzieciątko ma słaby apetyt nie będzie chciało takiego gęstego.Mój je ponad 150ml.
setka
2006-03-21
19:04:20
Email
No co ty moj Miloszek ma prawie 4 miesiace. Moze faktycznie dam mniej?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum