szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - SPANIE na brzuszku


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
roma
2006-03-09
Email
Od jakiegoś czasu Patryczek bardo lubi spać na boku lub na brzuszku.Czy Wasze dzieciaczki tez tak mają?
21Aneta
2006-03-09
10:32:46
Email
Mój mały nigdy nie lubił spać na brzuszku ani nawet leżeć. Co ja go na brzuszek to on w ryk... Dominik zawsze śpi na pleckach, a rączki i nóżki ma po całym łóżeczku rozrzucone.. Pewnie za tatą - on też zawsze zajmuje całe łóżko :)
aga
2006-03-09
10:56:42
Email
moja Maja też ostatnio lubi spać na brzuszku,skończyła 9 m-cy i tak zaczęła właśnie..
JOLA-JOLKA
2006-03-10
20:14:54
Email
Ja boję się położyć małego na brzuszku.Ma prawie trzy tygodnie i boję, że zrobię mu krzywdę.Od którego miesiąca można bezpiecznie kłaść go na brzuchu?
agnieszka74
2006-03-10
21:30:45
Email
nie kładzcie dzieci na brzuszku do spania na noc, zwlaszcza tych naprawde malutkich !! Z tego co czytalam zwiększa to ryzyko "smierci łóżeczkowej". Zwłaszcza ze taki maluszek jeszcze nie umie sam sie przekrecic na bok..Moze mu sie ulac albo moze miec bezdech..
Lepiej poczekac do wieku az sam sie zacznie układac tak jak mu wygodnie..
roma
2006-03-13
14:50:10
Email
Jolu możesz spokojnie kłaść maluszka na brzuszku, tylko nie układaj go tak do snu. Aga ma rację... My z Miłoszem kładliśmy Patryka juz od pierwszych tygodni na brzuszku.I mały uwielbiał wtulać sie w tatę, kiedy tak leżał na jego brzuchu:)) Położna zalecała nam taki kontakt ojca z dzieckiem.
roma
2006-03-13
14:53:19
Email
Ja nie układam Patryka do snu na brzuszku, on sam się tak przekręca...ale na szczęście częściej śpi na boku...Boję sie trochę, żeby w nocy czasem nie spał na brzuszku, chociaż duży, coraz większy z niego chłopaczek..ma już 8 miesięcy:)
Migotka
2006-03-13
15:02:14
Email
Aluś jak nauczył się obracać z plecków na brzuszek,wykozystywał tą umiejętność jak kładłam go do łóżeczka spać.Ładnie go ululałam i połozyłam delikatnie na pleckach.Za jakiś czas przychodziłam do nigo by zabrać mu smoczek,który wypadł i tłocząc mojego królewicza doprowadziłby go do przebudzenia:)Przeraziłam sie okropnie jak poraz pierwszy zobaczyłam mojego synka obruconego na brzuszku,z twarzyczką prawie w poduszce...Na szczęcie oddychał :)Teraz obraca sie juz tak jak mu wygodnie,na boki,na wznak i na brzuszek,choc przyznam ,że jak widze że śpi na brzuszku to z niepokojem czekam az zmieni pozycję i dopiero wtedy sama moge spokojnie zasnąć;)
Kinia
2006-03-13
15:09:41
Email
Słuchajcie, ja myślę że chyba nie jest niebezpieczne spanie dziecka na brzuszku, przecież nawet jak się mu uleje to chyba nawet lepiej w takiej pozycji niż na plecach (gdzie dopiero mógłby maluszek się zachłysnąć), a poza tym jeszcze jakieś 10 lat temu było bardzo wskazane kładzenie dzieci jak najwięcej właśnie na brzuszku (spanie też) i mówiono że tak jest najzdrowiej dla malucha.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum