szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - MALINY uczulają???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
roma
2006-03-08
Email
Walczę od dwóch tyg. z uczuleniem na przedramieniu Patryczka. Kombinuję i szukam powodu.Pamiętam, że dałam mu jakiŚ czas temu kaszkę NESTLE z malinami wzbogaconą w żelazo. Może to od malin? Czy wasze dzieci dobrze tolerowały i tolerują ten owoc???
Goga66
2006-03-08
16:54:42
Email
Maliny mogą uczulać. Kiedy Zuza miała 2 miesiące zjadlam naleśniki z malinami. Kupy zrobiły się od razu tragiczne
Doti
2006-03-08
18:41:15
Email
Greta miała na ramionkach suche zaczerwienione placki, ja myślałam że to jakieś uczulenie i wczoraj byłam z tym u dermatologa i pani powiedziała, że to bardzo wysuszona skóra. Mam smarowidła więc od wczoraj działamy i jest znacznie lepiej. Tak dążę do tych malin, bo ostatnio jej dałam jako deser (zamroziłam w lecie). Dzisiaj też dostała. Ona niema uczulenia na malinki.
Doti
2006-03-08
18:42:34
Email
Ojej strasznie to chaotyczne co napisałam ale trzymam małą na kolanach a ona szaleje jak pijany zając w kapuście!!
anika
2006-03-08
21:18:06
Email
Nigdy sie nie spotkałam z tym że maliny uczulają. Moja córeczka jadła je od 6 miesiaca życia i nigdy nic jej nie dolegało. Goga to że mała miała tragiczną kupe po zjedzeniu przez Ciebie malin nie świadczy jeszcze o uczuleniu, szczególnie że to Ty je jadłaś a nie mała. Sądzę że bardziej zawiniły tu smażone naleśniki. Oczywiście każde dziecko jest inne i różnie może reagować.
Goga66
2006-03-08
22:06:06
Email
tak mi powiedziała lekarka - że maliny potrafią bardzo uczulić. Ale podobno i cytrusy i truskawki a nawet czereśnie. Zwariować można
roma
2006-03-09
07:39:27
Email
Ja też słyszałam i czytałam w wielu zródłach, że maliny uczulają, podobnie jak owoce cytrusowe.Chciałam tylko skonfrontować to z rzeczywistością i dlatego spytałam...Wczoraj byłam z Patrykiem u lekarki i ta od razu spytała cy mały nie zjadł jakiegoś owoca cytrusowego..bo te najczęściej uczulaja podobno...Ja sama jestem uczulona na maliny i truskawki..więc może przekazałam małemu tą wrażliwość.Kupiłam maść ELOCOM i już dziś po brzydkich swędzących plamach ani śladu!!!:)))Mam też kropelki FENISTIL ale muszę się spytac czy jest sens je podawac skoro maśc tak świetnie zadziałała.Cieszę się też, że to nie jest objaw alergii. Lekarka oświeciła mnie,że jak plamki są łuszczące jakieś takie i swędzące to jest to objaw ewidentny uczulenia chwilowego a nie alergii.Uffff!!!!!
roma
2006-03-09
07:41:29
Email
A podobno owoc kiwi to zmutowany agrest i rruskawka ,też mocno uczulający...OOO...Patryk sie zbudził...
roma
2006-03-09
07:41:57
Email
Miało być: truskawka:)))

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum