szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - dieta


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kajka
2006-03-08
Email
od kiedy mozna dziecku podawac inne posilki niz mleczko z piersi i jakie?
21Aneta
2006-03-08
13:00:30
Email
Ja karmie piersią, mój synek ma pół roku. Od miesiąca daję mu deserki, obiadki i kaszki Bobovita przeznaczone dla dzieci od 4 miesiąca (na słoiczku jest napisane od kiedy można dawać). Mój synek na nic nie reaguje alergicznie ale jak będziesz podawać pierwszy raz coś to daj kilka łyzeczek żeby sprawdzić czy nie wystąpi reakcja alergiczna. Raczej nie powinna :)
Michalina
2006-03-08
13:09:36
Email
Pediatrzy twierdzą, że gdy dziecko skonczy 6 miesiecy. Chociaż ja zaczęłam gdy Mały skończyl 4,5 misiąca (za wzgllędu na mój powrót do pracy). Zacznij od słoiczków jednoskładnikowych (Gerber wprowadził takie): sama marchewka lub samo jabłko. Na poczatku podawaj dziecku po 3 łyżeczki marchewki/ raz dziennie i tak przez 3 dni i jezeli nic sie nie bedzie działo (zadnych wysypek, kolek, rzadkich kupek) zwiększaj ilość pokarmu. Tak przez tydzień. Potem w kolejnym tygodniu podaj jabłuszko. Ważne jest aby wprowadzać pokarmy powoli i nie wszystkie naraz. Łatwo Ci będzie ustalić na co dziecko jest uczulone w razie jakichś alergii pokarmowych.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum