szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - JAK PODAĆ WITAMINĘ D


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
JOLA-JOLKA
2006-03-07
Email
Od dziś mam podawać witaminę D w kropelkach.Jak to zrobić?Czy ściągnąć mleko do butelki i dodać witaminę, czy jakoś inaczej?
Eryka
2006-03-07
17:43:49
Email
Ja podawałam i podaję nadal na łyżeczce bez mleka czy wody prosto do buzi. Pilnuję przy tym, żeby mały wszystko zlizał. Dawka witaminy D3 aplikowana dziecku jest bardzo ważna (musisz pilnować żeby dzidzia dostała tyle kropel ile przepisał lekarz). Moja koleżanka natomiast przed karmieniem dawała kropelki na sutek i pierś odrazu małemu do buźki. Tak to wygląda u nas.
setka
2006-03-07
17:50:25
Email
Ja tez martwie sie o ta witaminke. daje je miloszowi prosto do buziaczka ale zdarza sie ze wpadna mi wiecej niz dwi bo maly tak sie wierci i szamocze. Czy moge mu tym zaszkodzic????
JOLA-JOLKA
2006-03-07
18:26:49
Email
Mi lekarz przepisał jedną kroplę dziennie.Kazał podawać od 15 dnia życia.Natomiast na ulotce jest napisane, że nie wolno podawać poniżej 4 tygodnia życia.Kiedy podawać?Podobno nie wolno więcej kropel niż przepisze lekarz.
Eryka
2006-03-07
21:05:38
Email
Setka miałam ten sam problem, bo z fiolki te kropelki kapią szybko i nie leciało mi czasem trzy (lekarz zalecił dwie). Z tego właśnie powodu zaczęłam podawać na łyżeczce. To też nie jest jakaś ekstra metoda, bo trochę na niej zostaje i muszę dobrze pilnować żeby mały wszystko zlizał. Co do ilości kropel to dziewczyny uczulały mnie, żeby przestrzegać dawki zaleconej przez lekarza. Przedawkowanie jak i niedobór nie jest dobre. Nie wiem jednak jake ewentualne szkody to ze sobą niesie. Jolka trudno mi powiedzieć, dlaczego są rozbieżności pomiędzy zaleceniami lekarza a informacją na ulotce:( Może skonsultuj to z nim. Ja niestety nie pamiętam dokładnie od kiedy rozpoczęłam podawanie wit. D3.
Eryka
2006-03-07
21:06:51
Email
Miałam napisać "leciało mi czasem trzy"
Agnes
2006-03-07
21:09:05
Email
Ja również podaję witaminkę na łyżeczce. Nie ma obawy jesli dzieciątko dostanie jedną czy dwie kropelki więcej. Na początku podawałam Devikap witaminkę, którą dostałam w aptece, ale moja pani doktor jakoś nie znala tej nazwy, zresztą nie ona jedna. Okazało się,że maluszek ma miękką główkę, ciemiączko się nie zrasta, przez niedobór. Teraz podaję 2 krople Vigantolu i 3 krople Cebionmulti jednocześnie (tak mi przepisała pani doktor ) i mam nadzieję, że już będzie dobrze.
Agnes
2006-03-07
21:11:27
Email
Zaczełam podawac jak tylko maluszek skończył 4 tygodnie. Z tego co wiem wczesniej nie przepisują.
anika
2006-03-07
21:42:54
Email
My podajemy kropelki bezpośrednio do buzi. Czasem wpadnie jedna a czasem trzy....podaje je tak od 19 miesiecy...musimy tak długo bo małej nadal nie zrosło sie ciemiączko. Zaczełam podawac jak miała 15 dni.
Basia 26
2006-03-08
09:21:18
Email
ja podaje witaminkę na małej łyżeczce prosto do buźki jak już jest głody, a po chwili daję mu cycusia.
Basia 26
2006-03-08
09:22:54
Email
Agnes, no właśnie ja też mam devikap, ale słyszałam, że vigantol jest rewelacyjny. devikap przepisała mi taka... piiiip... lekarka, a teraz już idę do swojej w następną środę, więc poproszę o vigantol
roma
2006-03-09
10:02:53
Email
A mnie dwie lekarki zaleciły podawać kropelki witaminy D TYLKO I WYŁĄCZNIE Z MLECZKIEM. I nie same tylko wkraplane do mleczka gdyż - jak obie zgodnie twierdziły... są one tłuste i razem z mleczkiem szybciej się "wchłaniają" i łatwiej je wszystkie wypić dziecku i mamy pewność, że nic nie zostało na łyżeczce. Początkowo też podawałam same kropelki ale po tych konsultacjach z lekarzami podaję tylko w wyżej opisany sposób. POZDRAWIAM!
andzia_01
2006-03-09
13:34:04
Email
Ja podaję tak jak Roma: wkraplam na łyżeczkę troche swojego mleka i do tego 2 kropelki wit.D, /która jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach i w ten sposób szybciej się wchłania/. No i tak podaje dziecku.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum