szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Trzymanie głowy na bok


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Maminka Madzia
2006-03-07
Email
Mój synek ma 3 tygodnie. jakkolwiek go nie położe na wznak to zawsze przekręca główke w bok. Staram sie ppilnować żeby zmieniac bok ale zupelnie na wznak , Lącznie z glowką nie chce leżec. Czy powinnam sie martwić??
Migotka
2006-03-07
13:45:01
Email
Nie!To całkowicie normalne,takie maluszki nie maja jeszcze mięśni wykształconych na tyle dobrze,by utrzymały cięzar głowy.To dlatego główka bezwiednie opada na bok.Ważne jest byś pilnowała,by twój szkrab nie leżał ciągle na jednym boku,najlepiej zaznaczaj sobie maskotką na którą stronę ostatnio patrzył,bo łatwo się pogubić.A poza tym to nawet bezpieczne,bo zmniejsza się ryzyko zachłyśniecia pokarmem podczas snu.Jednak jak dzidzia nie śpi to kładź go na wznak...Pozdrawiam .Migotka
Magdalenka
2006-03-07
13:51:51
Email
Madziu, nie martw sie! ja przez pierwsze poltorej miesiaca kladalam julke na boku, podkladajac jej zwiniety koc nod plecy zeby sie nie przewrocila na plecki, bo balam sie ze sie zachlysnie, tym bardziej ze dosc mocno ulewala. Az przyszedl moment ze juka zdecydowala, ze juz nie chce spac na boczku i odwracala sie nawet mimo koca za plecami. teraz sama wybiera sobie pozycje - bok, plecy. czesto klade ja spac w jednym koncu lozeczka, a rano lezy np. w poprzek albo na drugim koncu lozeczka. acha, wazne jest zeby zmieniac dziecku "boki" -klasc raz na lewy, raz na prawy, bo kosci czaszki sa luzno polaczone w tym wieku i glowka moze byc plaska z jednej strony. pozdrawiam!
setka
2006-03-07
14:26:29
Email
U mojego synka tez tak bylo:) ciagle przekrecal glowke a lewo tak jak lezal w brzuszku. ja jestem drobna i niska a moj syn wazyl 3990 i maial 59cm dlatego bylo mu dosc ciasno w brzuszku, byl scisniety bardzo a pozniej ciagle glowke skrecal w lewo. przeszlo mu juz:)))
21Aneta
2006-03-07
23:07:25
Email
Ja mojego synka bardzo pilnowałam, żeby nie miał główki na jednym boczku ciagle, bo mogła mu sie zniekształcić. Na początku nawet się to udawało ale jak zaczął sam tą główką kręcić to już nie było na niego sposobu... Jak go układałam na jednym boczku a on zawsze i tak główkę na swoją ulubioną stronę. Na to trzeba uważać głównie dlatego, że główka może się spłaszczyć na tej stronie, na której dziecko ciągle leży. Dominik miał lekko spłaszczoną z prawej strony, ale od kiedy stał się bardzo ruchliwy i ciągle sie kręci w łóżeczku mu się uformowała i teraz ma ładną i kształtną główkę. Ale na przykład synek mojej kuzynki, a mój chrześniak, tez lubił mieć główkę na ulubionej swojej stronie i główka mu się zniekształciła tak bardzo, że do tej pory ma spłaszczoną z prawej strony a ma już półtorej roczku. Teraz ma już dłuższe włoski i tak tego nie widać ale jak mu obcieli króciutko to można było to zauważyć.
Basia 26
2006-03-08
09:16:48
Email
hm... skąd ja to znam:> Miłek uwielbia trzymac główkę na prawo:) nawet jak go ułoże na lewy bok to zaraz główkę wykręca i śpi tak smiesznie:) ale już sobie z tym jakos radzimy, przyzwyczaił się, że w nocy śpi jak on chce, ale w dzień już nie daje mu spokoju i przekrecam główkę w grugą stronę:)
Gabi m
2006-03-16
14:30:46
Email
No właśnie! Z Martą bylo tak samo. Od urodzenia upodobała sobie lewy boczek i ciągle się na niego przekręcala, do tego stopnia, że uszko bylo trochę spłaszczone. Ale teraz jest lepiej, ma 2 miesiące i sama się układa raz na prawy, raz na lewy boczek.
Mała
2006-03-16
15:38:19
Email
Z Natalką też tak było:) Ona przekręcała główkę na prawą stronę.Czasem popadałam z tym w taka paranoję że myślałam że to przez to że ja w ciąży spałam praktycznie cąły czas na jednym boku( do tej pory mi to zostało):) Oczywiście lekarz wykluczył jakikolwiek związek:).Natalka ma 19 mies.Do tej pory lubi spać na prawym boku ale wszystko z nią w porządku:)NIe ma czym się martwić:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum