szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - zniekształcona główka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Karolcia
2006-03-03
Email
Witam bardzo Cieplutko(((: Właśnie niedawno zauważyłam , że nasz 2 miesięczny synek ma zniekształconz z tyłu główke)); Cały czas kładziemy go na boczku al jak po 10 minutach przychodze do niego to śpi juz na pleckach! I co go poprawiłam na boczek to znów po chwili to samo. Już myślalam , że moę te koce o które jest podparty to jakoś zamało stabilne na jego pleckach i kupiliśmy specjalna poduche. No ale jak dziś małego położyłam to zauważyłam , że sam się przesówa. A mianowicie nawet jak leży na boczku to tylko główke sobie przesówa do przodu i zaraz sobie ją obraca prosto nawet jak reszte ciałka ma na boczku. I właśnie przez to ma taką główke z tyłu spłaszczoną));Niewiem co robić?Może są jakieś mamy co iały podobnie?? Niewieci czy są jeszcz szanse by główka nabrała kształtów??
Goga66
2006-03-03
22:15:06
Email
Kładź dziecko na brzuszku. Ale nie ma na to siły - prawie każde ma trochę główkę zniekształconą. Myślę, że jej kształt będzie się jeszcze długo zmieniał
Eryka
2006-03-03
22:21:28
Email
Karolciu! Nie martw sie. Kiedy dzidzia zacznie siedzieć i wiecej trzymać główke do góry, to zniekształcenia same znikną:)
Mała
2006-03-03
22:24:08
Email
Kształt główki będzie się jeszcze zmieniał.Nie martw się...Jak Natalka była mała ja z kolei panikowałam ze będzie miała odstające uszka, bo jak spała zawsze jej się wyginały i co jej poprawiłam, to znowu jakoś się przekręciła i ucho zagięte.Teraz ma 1,5 roczku a uszka naprawdę nie są odstające.Z kładzeniem na brzuszku to dobra rada tylko trzeba uważać żeby takie maleństwo miało jak i czym oddychać.A jak naprawdę sie boisz o znikształenia to zapytaj lekarza.
Mała
2006-03-03
22:30:33
Email
Kształt główki będzie się jeszcze zmieniał.Nie martw się...Jak Natalka była mała ja z kolei panikowałam ze będzie miała odstające uszka, bo jak spała zawsze jej się wyginały i co jej poprawiłam, to znowu jakoś się przekręciła i ucho zagięte.Teraz ma 1,5 roczku a uszka naprawdę nie są odstające.Z kładzeniem na brzuszku to dobra rada tylko trzeba uważać żeby takie maleństwo miało jak i czym oddychać.A jak naprawdę sie boisz o znikształenia to zapytaj lekarza.
NIECHA
2006-03-03
23:08:39
Email
Karolcia nic sie nie martw. Ja miałam ten sam problem z Adasiem. Też miał główkę spłaszczoną z jednej strony. Teraz ma 9 miesięcy i nie ma po tym śladu. Musisz tylko go układać na różne strony. Ja kładałam częściej na lewy boczek, bo prawy miał spłaszczony. Jeżeli twój maluch się przekręca na plecy to musisz go układać nie pośrodku tylko przy samych szczebelkach łóżeczka,także nie będzie się mógł obrócić na plecy. A w dzień jak najczęściej na brzuszku. Pozdrawiam serdecznie.
Karolcia
2006-03-04
15:11:57
Email
Naprwde Baaardzo Wam Dziękuje za te wszystkie odpowiedzi(((:!!! No to dzięki Wam się troche uspokoiłam(:Bo bardzo się bałam , że mu ta główka taka już zostanie i nic się nie będzie dało z tym zrobić , a niewygląda dobrze): No oby się to zmieniło(:Małego zaczeliśmy kłaść częściej na brzuszku ale po 5 minutach się strasznie denerwuje. Może się przyzwyczai powoli(: GORĄCO POZDRAWIAM!!!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum