szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - bactrim?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
edmars
2006-03-03
Email
czesc wszystkim! czy ktoś z wam mógłby mi powiedziec czy bactrim jest antybiotykiem czy nie? Dwie lekarki i dwie różne opinie:( a ja nie wiem co bierze moje dziecko. dzięki za odpowiedzi.
Julia
2006-03-03
13:10:08
Email
Wg mojego lekarza jest to antybiotyk, chociaż czyms tam różni się od zwykłych antybiotyków. Nie wiem dokładnie.
Eryka
2006-03-03
15:04:34
Email
Bactrim to antybiotyk. Przynajmniej jako taki został zapisany przez moją pediatrę Kacperkowi.
andzia_01
2006-03-03
15:37:07
Email
Bactrim jest chemioterapieutykiem, jest to odpowiednik znanego Biseptolu, ma działanie podobne do antybiotyku. Chemioterapeutyki /środki chemiczne/działaja hamująco na rozwój bakterii i niektórych wirusów, rzadziej działaja bakteriobójczo. Osłabione działaniem chemioterapeutyków drobnoustroje są łatwiej zwalczalne siłami obronnymi chorego. Natomiast antybiotyki są substancjami wytwarzanymi przez mikroorganizmy, głównie przez rózne gatunki grzybów, hamujące w niskich stężeniach wzrost mikroorganizmów chorobotwórczych.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum