szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Dodatkowe płatne szczepienia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Basia 26
2006-03-03
Email
Dziewczyny powiedzcie co myślicie o tych dodatkowych szczepieniach?? teraz podczas trzech pierwszych szczepionek oferują mi dodatkowo szczepienia przeciwko... hm... nie zapamietałam dobrze, ale coś tam z zapaleniem płuc. koszt jednej to 110 zł, czyli razem 330. powiedzcie, czy brałyście te szczepionki dla waszych pociech?? czy bezpiecznie tak mieszać przy jednym szczepieniu tyle bakterii?? moja koleżanka swego czasu skorzystała z takiego "dodatkowego" szczepienia i jej córka powaznie zachorowała- zanik mózgu, niedowład... strach nawet pisać. po jej przypadku wycofali tą szczepionkę z przychodni. ciekawa jestem jak to jest z tymi dodatkowymi szczepionkami. czy są one tez oferowane przez tych konsultantów-akwizytorów medycznych, którzy jeżdzą od lekarza do lekarza i za łapówki wciskają produkty firmy, dla której pracują. no i który da więcej tego szczepionka najlepsza i najbardziej rekomendowana w przychodni...
anka74
2006-03-03
08:01:14
Email
My je kupujemy rozne rzeczy sie slyszy ale nie we wszystko trzeba wierzyć. Staś przechodzi je dobrze już miał 2 sa mniej bolące do tego tylko jedno klucie a po niech nie ma żadnych nieporzadanych objawow typu goraczka czy papranie sie miejsca po ukluciu, niektorzy jak powiedziala pielęgniarka od ust sobie odejmują, żeby maluszek mniej cierpial. Decyzje jednak musisz podjac sama.
renya
2006-03-03
09:15:47
Email
Mnie osobiście przekonał fakt, że maluszek będzie tylko raz ukłuty :) Ten dodatkowy składnik w tzw szczepionkach skojarzonych ma chronić przed bakterią o nazwie Haemophilius influenzae typu b (HIB), który może powodować: ropne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu, zapalenie nagłośni, posocznicę, zapalenie płuc, zapalenie stawów, zapalenie osierdzia i wsierdzia, zapalenie tkanek miękkich (brzmi to strasznie!). Nikt nas specjalnie nie namawiał na wydatek. Tuż po porodzie dostałam w szpitalu ulotki informacyjne i kalendarz szczepień, w którym była mowa o takiej możliwości. Sami pytaliśmy lekarkę o opinię na ten temat i poprosiliśmy o receptę. Nasza szczepionka nosiła nazwę Infanrix. Malutka wszystkie trzy dawki zniosła bez większych sensacji. Żyjemy w czasach, w których przytłacza nas chemia. Na każdym kroku słyszymy o jakimś dziadostwie, które właściwie nie wiadomo skąd się wzięło... Nie uchronimy dziecka przed wszystkimi chorobami. Nie skorzystamy też ze wszystkich dodatkowych szczepionek... Wybraliśmy tę, pewnie nigdy nie dowiemy się czy słusznie. Taka była nasza decyzja :) Powodzenia
renya
2006-03-03
09:46:12
Email
http://www.szczepienia.pl/mmw/index.php?id=50
Michalina
2006-03-03
09:51:00
Email
My też zaszczepiliśmy Małego na HIB. Ilość iniekcji zależy od wieku dziecka. Im starsze tym mniej. Łukasz dostał 2 ukłucia (każde po około 50 zł) i czeka go jeszcze jedno w październiku. Zdecydowałam się na tę szczepionke ponieważ dwie z chorób przed którymi lek chroni dotknęły dziecko mojej siostry (posocznica) i mojej koleżanki (wirusowe zapalenie opon mózgowych). Poza tym Łukasz urodził się z zapaleniem płuc i lekarz uczulił mnie, że Mały z tego powodu moze dosyć często chorować na zapalenie górnych bądź dolnych dróg oddechowych, a HIB też przed tym chroni. Nie chcę szczepić Małego na wszystko co się da, ponieważ twierdzę, że organizm dziecka musi sam nauczyć się walczyć z wirusami.
Basia 26
2006-03-03
09:58:30
Email
dzięki dzioewczyny za wyjasnienie tego wszystkiego. porozmawiam o tym jeszcze z położną środowiskową i z moją lekarką. ale naswietliłyscie mi sprawę, dzięki
Kamila
2006-03-05
08:32:23
Email
Zamierzam zaszczepiać teraz małą od ospy.. w naszym rejonie głównie w Olszynie i Gizycku zwiększyła się ogromnie zachorowalność na tą chorobę :( tym bardziej, że Kinia chodzi do żłobka. Koszt tej szczepionki to 150zł. Ostatnio chyba w październiku, szczepiliśmy ją także szczepionką skojarzoną, tak jak piszecie 3. w 1. (dodatkowo od zapalenia opon mózgowych), koszt 150zł. Sylwia szczepiałaś małego od ospy??

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum