szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Co z tym noskiem


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Basia 26
2006-03-02
Email
CO Z TYM NOSKIEM???? dziewczyny mam problem. Miłosz w dzień ładnie oddycha, bez problemów śpi. za to na wieczór i w nocy budzi do świszczenie w nosku. kręci się wtedy, rączkami o nos pociera. to nie furczenie takie mokre, tylko taki suchy gwizd w nosie. jak u dorosłego, jak nos zatkany ale nic nie da się wydmuchać. nawilżam mu nos Disnemarem, własnym mlekiem (gdzies tu to wyczytałam), wilgoć w domu mam dobrą, 50%, jeszcze dobrze wszystko po zalaniu nie wyschło więc ma z czego parować. tak myślę, czy to nie jest spowodowane kąpielami w krochmalu. może on tak działa na sluzówkę, że ją wysusza... poradźcie, co zrobić żeby lepiej oddychał. już nawet myślałam, zeby raz go wieczorem nie kąpać, bo to zawsze po kąpieli sa problemy, i zobaczyć, jak noc minie...
Goga66
2006-03-02
11:50:17
Email
może to sapka niemowlęca - Zuzia tylko w nocy ją miała. A kąpać możesz i co drugi dzień - nic maluchowi się nie stanie. Spróbuj zrobić eksperyment. Krochmal na pewno trochę wysusza ale czy paruje na tyle, żeby oddziaływać na śluzówkę... ?
Agnes
2006-03-02
21:37:27
Email
Ja stosuję inhalacje sterimarem.To jest fizjologiczny roztwór wody morskiej do nawilżania sluzówek a potem w ruch idzie aparat do czyszczenia noska Frida. Jest lepiej:)
Agnes
2006-03-02
21:37:59
Email
Ja stosuję inhalacje sterimarem.To jest fizjologiczny roztwór wody morskiej do nawilżania sluzówek a potem w ruch idzie aparat do czyszczenia noska Frida. Jest lepiej:)
Basia 26
2006-03-03
07:34:34
Email
dzieki dziewczyny, może właśnie spróbuje tym sterimarem. Fridę mam i musze powiedzieć, że jest super, 100 razy lepiej się spisuje niż gruszka:) dziś w nocy było trochę lepiej. maluch po kąpieli spał 5 godzin i w sumie sama go obudziłam na jedzenie, bo piersi mi już chciały eksplodować:) choć prawde mówiąc to się nie obudził, wycyckał mnie na półśpiąco i dalej poszedł spać ;)
Goga66
2006-03-03
09:11:38
Email
Ja używałam disnemaru - to odpowiednik sterimaru - akurat ten mieli w aptece a lekarka później powiedziała, że na wet go woli. Ja chyba też - ma lepszy system wtryskiwania - dużo delikatniej. Niestety nie mogę teraz dostać takiego z końcówką dla niemowlaka i używam sterimaru. Dobrze jest nawilżać nawet zdrowy nosek dziecka - zwłaszcza przy suchym powietrzu. W Warszawie lekarki były przeciwne gruszce i innym sposobom czyszczenia noska, chyba, że jest tak zapchany, że dziecko nie może ssać. Disnemar ostatecznie wystarczył ale trochę to trwało
Basia 26
2006-03-03
10:00:11
Email
a powiedzcie mi jeszcze jak długo może trwać taka sapka?? do jakiego wieku, bo mi się serce kraje jak słyszę jak Miłek świszczy...
Goga66
2006-03-03
10:38:25
Email
na pewno ok miesiaca ale dokladnie nie pamietam. Moze troche dluzej
Basia 26
2006-03-03
13:01:14
Email
o rany, jak ja to przetrzymam... jak to jest, że w dzień jest ok, a wieczorem zaczyna się ta straszna sapka. rozbraja mnie to, już nawet dałam naczynie z wodą pod kaloryfer, żeby było bardziej wilgotno, choć na szyby od wewnątrz mam zaparowane. myślę, czy wkroplic tam jedną kroplelkę Olbas oil...
emcia
2006-11-03
11:58:37
Email
sapka niemowleca trwa do czasu kiedy dziecko zacznie samo układac sie pionowo czyli kiedy zacznie samo siedziec lub chodzic.... własnie wróciłam z synem od laryngologa z rozpoznaniem sapki niemowlecej.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum