szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - PRZYLAPALAM MOJA CORKE!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Magdalenka
2006-02-28
Email
Wiecie co? Przylapalam moja Julke na siadaniu! Wlozylam ja do hustawki, ustawilam oparcie na pol-lezaco i poszlam cos robic do kuchni (mam aneks kuchnia-salon, wiec nie bylo to daleko ;-) Po chwili do niej zajrzalam, a ten maly malpiszon siedzial! Zlapala sie raczkami za tacke z przodu i siedziala! Dodam, ze tacka jest dosc daleko od oparcia w tej pozycji, wiec musiala sie niezle nagimnastykowac. Wczesniej sie bardzo rwala do siadnia, ale nie sadzilam ze sama da rade, bez mojej pomocy i trzymania za lapki. Od tego czasu czesto powtarza ten manewr. W piatek skonczy 3 miesiace, moja mala akrobatka. Chcialam sie tylko pochwalic, bo radosc i duma mnie rozpiera!
Goga66
2006-02-28
22:46:28
Email
No, zdolna malutka - gratulacje dla malutkiej spryciary :))
agnieszka74
2006-02-28
22:56:10
Email
Gratulacje !!! :)))))))))))))
Basia 26
2006-03-01
07:20:26
Email
a to dobre, hihihi :)) mała agentka:)
anka74
2006-03-01
08:02:16
Email
Na prawde ma 3 miesiace staś ma 3,5 jak leży na pleckach i trzymam go za ręce to nie podnosi wogole głowy na brzuszko owszem dlugo i wysoko, czy mam sie zacząc martwić?
Kajka
2006-03-01
09:36:04
Email
gratulacjie:) a ja moge sie pochwalic :) moj synek 3tyg. unosi na brzuszku bedac glowe i to na ok. 5sek.:) cwaniaczek maly a tak fajnie mu to wychodzi:) smieje sie z niego bo w czoraj zamiast jak zawsze raczka wyzucic smoczek niewiadomo gdzie to dal mi go do reki :) hehe pewnie cos mu sie pomylilo ale coz nie musialam lapac czy szukac gdzie go wyzucil;)
Kajka
2006-03-01
10:25:55
Email
a co do 3 miesiaca zycia dziecka to wg ksiazek powinno: lezac na brzuszku unosi glowe, trzymajac ja ok 1min. unioi na krotko glowe podciagane do pozycji siedzacej(pomoc rodzica) trzymane utrzymuje glowke w pozycji siedzacej prosto przez ok. 0.5min oraz zgina nogi przy oparciu stop o podloze- oczywiscie trzymane przez mamusie lub tatusia porusza dana mu do raczki grzechotka, i wodzi o czyma za grzechotka, zaczyna sie usmiechac spolecznie, i mowic pierwsze gloski:) ale to wg ksiazki "pierwsze 365dni zycia dziecka " Theodor Hellubrugge wiec nie ma sie co martwic bo w sumie na koncu ksiazki napisane jest takie cos: ze tempo rozwoju dziecka zalezy tylko od niego samego i jego organizmu, a tylko w niewielkim stopniu od cwiczen z rodzicami tak wiec kazde dziecko rozwija sie we wlasnym tempie:)
renya
2006-03-01
10:30:17
Email
Gratulacje! Szkraby z dnia na dzień zaskakują nas swoją pomysłowością i zaradnością :)
Magdalenka
2006-03-01
22:17:58
Email
dzieki, dzieki. ostatnio jest troche grymasna. klade tona karb odwiedzin babci, ktora przyjechala na 2 tygodnie i niestety w niedziele juz wyjechala. przez ten czas zdazyla julie przyzwyczaic do noszenia na rekach itd. trudno mi sobie teraz z nia poradzic. jak moj skarbek jest znudzony zabawa sam ze soba, to wola mnie pokaszlujac. tak jak teraz. pa!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum