szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Wyprawka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Lidka23
2006-02-28
Email
Cześć szczęsliwe mamusie!!!Mam do was gorącą prośbę pomwiedzcie mi jakie kosmetyki sa najlepsze dla noworodka jakie wybrać na co zwrócić wuagę przy zakupie???oraz co w tej wyprawce???
Michalina
2006-02-28
13:03:44
Email
Dla noworodka to mydło i oliwka i nic więcej nie potrzebujesz. Najlepiej na początku sprawdź na swojej skórze czy nie jestes uczulona na kosmetyk. Jezeli nie jestes to dziecko prawdopodobnie tez nie będzie.
Migotka
2006-02-28
13:55:03
Email
Oj ja to do szpitala to się jak za morze zapakowałam.Wszystko to co sugerowały poradniki+ sterte niepotrzebnych rzeczy;)Proponuję kosmetyki z serii NIVE BABY,mydełko,oliwkę(może i puder,bo dzieciaczke czsami ma za tłustą skórkę i tzrba go obsypać zasypką)husteczki nawilżające.I nie przesadzaj z ubrankami w końcu w szpitalu spędzisz z maluchem 3-4 dni.Weź 3 pary body(są doskonałe,bo w całości zakrywają plecki i przytrzymują pieluszkę)3 kaftaniki, 3 pary śpioszków.Radzę zabrać tekże skarpetki dla maństwo,to b.ważne by miało ciepło w nóżki.Ja zapakowałam również bawełniane rękawiczki i byłam bardzo zadowolona.Zakładałam je Alusiowi zaraz po kąpieli,choć również czasem w ciągu dnia gdy tylko miał chłodne rączki.Cińka czapeczka tez moze się przydać,by uchronic dziecko przed przeciągiem.Nie zapomnij o pampersach ( I ) i o ręcznikach-najlepiej 2.Weź tekże jakieś małe ręczniczki,lub pieluszki tetrowe,zawsze się przydadzą,choćby do tego by przyłozyć do piersi jak będzie Ci mleko ciekło. Zapakuj także coś na wyjście maluszka ze szpitala,jest chłodno,więc może jakiś kombinezon(nie wiem na kiedy masz termin porodu)Rożek i jakis kocyk też na pewno się przydadzą.Dla maleństwa to chyba wszystko...Ale nie zapomnij o sobie.Powinnać wziąśc 2 koszule nocne,2 duże ręczniki,wkłady,albo duże podpaski,jednorazowe majteczki,lub zwykłe bawełniane,byle luźne.Laktator!!!butelkę i smoczek,bo nigdy nie wiadomo.(może jakieś mleko modyfikowane,ale to już niekoniecznie)szlafrok,kapcie i klapki pod prysznic.Coś do poczytania ,najlepiej jakis poradnik o dziecku.No i ulubione kosmetyki i przybory toaletowe(szczotka do włosów,zębów,suszarka itp.)Boże sama nie wiem co jeszcze.Nie musisz sie sugerować moja odpowiedzią bo ja to pewnie jak zwykle przesadziłąm,choć mi to sieto wszystka przydało.Aha i weź też aparat fot.!!!dobra koncze już...pa pa...Szczęśliwego rozwiązania życzę;)
Migotka
2006-02-28
13:56:50
Email
A co do domowej wyprawki,to lepeij będzie jak ja nie będę nic pisać,bo wszystkiego miałam zadużo;)
Lidka23
2006-02-28
14:19:31
Email
Do Migotki dzieki za porady jesteś super. naprwde wiele się moge od ciebie dowiedzieć i może nauczyć .jestem dopiero w 20 tc ale tak naprwde nie ma mi kto pomóc i podopwiedzec w takich sprawach zostają tylko gazety ooradniki, Jwśli masz gg to czekam na mumer, Podam email bedzie bardzie dyskretnie cybulska@interia.pl
Lidka23
2006-02-28
14:20:16
Email
Do Migotki dzieki za porady jesteś super. naprwde wiele się moge od ciebie dowiedzieć i może nauczyć .jestem dopiero w 20 tc ale tak naprwde nie ma mi kto pomóc i podopwiedzec w takich sprawach zostają tylko gazety ooradniki, Jwśli masz gg to czekam na mumer, Podam email bedzie bardzie dyskretnie cybulska@interia.pl
Lidka23
2006-02-28
14:21:33
Email
Migotko ja też sie tego obawaim ze wszystkiego bede miała za dużo bo juz zaczynam powoli cos tam kupować nie moge sie opanowac
Kornela
2006-02-28
14:26:39
Email
Ja też wszystkiego miałam za dużo, jak przyszła znajoma położna to powiedziała mi że mały sierociniec bym ubrała w te ciuszki, ale przynajmniej nie musiałam tak często prać.
Migotka
2006-02-28
14:38:35
Email
ciesze się Lidko,że mogę Ci pomóc,to mój nr gg 9887487,pisz jak tylko coś będzie zaprzątało Ci głowę,jeśli bedę umiała to chętnię Ci pomogę.Pozdrawiam cieplutko.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum