szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Badanie moczu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Maminka Madzia
2006-02-27
Email
Dziewczyny jak zrobić badaniue moczu 2 tygodniowemu maluchowi? Lekarz kazal wykonac i nie wiem jak sie za to zabrac.
andzia_01
2006-02-27
22:08:07
Email
Madzia, kupujesz takie specjalne jałowe woreczki-musisz powiedziec, ze potrzebne są Ci do pobrania moczu u malutkiego dziecka /myślę, ze mozna je dostac w aptece/ które przykleja się wokół narządów płciowych dzieciaczka /tak zeby nic nie wyciekło bokiem/ i czeka się po prostu kiedy maluszek nasiusia, u chłopczyka /a wiem ze masz synka/ jest to dosyc proste. POtem z woreczka przelewasz mocz do jałowego pojemniczka na mocz /też go kupujesz w aptece/ i zanosisz do laboratorium. Wszystko musi byc wykonywane w miare sterylnie, przed przyklejeniem woreczka trzeba dziecku przemyc narzady płciowe. Naprawde nie jest to trudne. Życzę powodzenia! Napisz jak było. Pozdrawiam!
Doti
2006-02-27
22:19:35
Email
Ja nawet zaniosłam do badania w tym woreczku.
Agata
2006-02-28
08:20:40
Email
Tak są takie specjalne woreczki dal dziewczynek i dla chłopców. Ja także zanoisłam mocz na posiew w tym woreczku - nie przelewalam do pojemniczka- bo podczas przelewania mogą się dostać jakieś bakterie (tak tłumaczyła mi lekarka)
monia25
2006-02-28
09:08:32
Email
a ja właśnie dzisiaj mojej małej złapałam do pojemniczka , śmiechu przy tym było dużo,nie wiem wolałam tak niż coś jej przyklejhać, ale fakt widziałam takie woreczki w aptece.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum