szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - zabki????


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Magdalenka
2006-02-26
Email
dziewczyny, w jakim wieku wasze szkraby zaczely miec zabki? moja julia za tydzien skonczy 3 miesiace, od jakichs 2 tygodni okropnie sie slini, naprawde baaardzo mocno. do tego z zapamietaniem gryzie piastki az ma cale czerwone, smoka wypluwa. wydaje mi sie tez ze cos jej bieleje na dziselku. nie ma luznych kup, takie jak zwykle, nie ma tez podwyzszonej temperatury. grymasi,a wczesniej byla aniolkiem. czy to zabki, czy mam zwidy? jak bylo u was?
Dominika
2006-02-27
02:51:41
Email
moj Kubus tez okolo 2.5 miesiaca zaczal sie slinic i gryzc swoje piastki i tez na poczatku myslalam ze to zabki ale dzisiaj ma juz prawie szesc miesiecy i nadal potwornie sie slini i gryzie nie tylko swoje piastki ale takze wszystko inne co wpadnie mu w raczki a zabkow jak nie bylo tak nie ma nadal... :) ale ja za bardzo sie tym nie martwie bo karmie piersia i boje sie ze jak mu wyjda zabki to moze juz nie byc to takie przyjemne jak teraz... :))
anka74
2006-02-27
07:56:41
Email
My też myśleliśmy, ze to zabki Staś jak mial 2,5 miesiąca mial "objawy" ząbkowania też panika w domu kolki sie skończyly zaczynają sie zabki, ale to był fałszywy alarm dziś ma 3,5 miesiąca ślini się puszcza bąble z buzi rączki pakuje cale do ust dziasełka tez jakby białe ale ząbków jak nie było tak nie ma. Ale mam znajomą ktorej mala w wieku 3 miesięcy miała zabka, wiec nigdy nic nie wiadomo.
Doti
2006-02-27
07:58:44
Email
W tym okresie ślinianki zaczynają intensywniej pracować a pozatym dzieci chyba nie potrafią jeszcze połykać takiej ilości śliny. Jak Gretka miała ok.3m to też tak miała- ślina ciekła ciurkiem, dziennie szło ok 8 śliniaczków.
Kacha
2006-02-27
14:30:28
Email
Oliwierek tez zaczal sie slinic jak mial ok. 3 m-ce. Gryzl wszystko co wpadlo mu w rece. Wyczekiwalismy tych zebow i wyczekiwalismy az wyszly dwie dolne jedynki jak mial dopiero 6,5 m-ca. Myslalam, ze juz bedzie po slinieniu sie, ale gdzie tam. Maly ma teraz 8 m-cy i slina nadal leci ciurkiem z buzki. Teraz wyczekuje gornych zabkow, ale nie wiem kiedy to nastapi. Nadal gryzie wszystko i wszystkich! Tylko ze teraz jak ma dwa dolne zabki i ugryzie mnie np. w reke to naprawde boli. Taki maly zwierzaczek. Magda mojemu mezowi wyszly zabki jak mial 3 m-ce, wiec roznie to bywa. Mysle jednak, ze musisz sie teraz przyzwyczaic do tego slinienia i gryzienia, troche to potrwa. Powodzenia.
samalandra
2006-02-27
15:37:07
Email
Zgadzam sie z wypowiedzią Doti że maluchy nie bardzo wiedzą co mają zrobić z ślinką. Moja Martini też się tak śliniła od 3 miesięcy a pierwsza dolnia jedynka wyszła jej dopiero jak miała skończone 10 miesięcy:)Wtedy nie przespałam nocki bo tak marudziła. Teraz ma 11 miesięcy ślini się może troche mniej bo już wie że można łatwo pozbyć się nadmiarów śliny połykając ją:)
monia25
2006-02-27
15:47:46
Email
u nas to samo, ślini sie bardzo a mało tego jak ją trzymam na rączkach to zaczyna gryźć mnie w brodę , zaciska sobie te swioje dziąsełka i wierzcie mi wcale nie robi tego delikatnie,hihihihi
NIECHA
2006-02-27
20:47:17
Email
Mój Adas ślini się odkąd skończył 2 miesiące. Niedługo skończy 9 i dalej się ślini. Cały czas czekamy na ząbki. :-))))
anika
2006-02-27
21:48:08
Email
U nas pierwszy ząbek wyszedł jak mała miała 4,5 miesiaca (31 grudnia..a drugi dokładnie 1 stycznia - niby rok poźniej :-)) Rozmawiałm kiedys z Pania doktor z Centrum Zdrwia Dziecka i powiedziała, że jesli dziecku do 11 misiaca nie wyjdzie zaden ząb to warto sprawdzić czy przemiana metaboliczna jest prawidłowa. Chodziło coś o wapń i fluor.
anika
2006-02-27
21:49:09
Email
Ps. a z tym ślinieniem to norma. Nie widziałam jeszcze niemowlaka, który nie był by wiecznie obsliniony ;-)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum