szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Nie lubi kąpieli


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kitka
2006-02-26
Email
Drogie Mamy, co zrobić, żeby moja 3-miesięczna córeczka polubiła się kąpać? Od samego początku, na sam widok wanienki, zaczyna strasznie płakać. Próbowaliśmy już wszystkiego: zanurzania z pieluszką, wkładania do wanienki bokiem, kąpania w wannie na nogach Taty, ale nic nie pomaga - jak tylko poczuje wodę na sobie - płacze. Nie muszę pisać, że jesteśmy coraz bardziej zestresowani. Nie udało nam się jeszcze nigdy jej w wannie uspokoić: ani mówieniem, ani śpiewaniem, ani pozytywką, którą lubi. Jest krzyk i koniec. Wszystko staramy się robić bardzo delikatnie i w zwolnionym tempie. Polewanie wodą,mydlenie,etc. Woda ma odpowiednią temperaturę. Naprawdę już nie mam pomysłu co jeszcze spróbować. A może są Mamy, które mają doświedczenie z kąpaniem we wiaderku?
Doti
2006-02-26
18:01:31
Email
Goga, Ty kąpiesz, czy kąpałaś Zuzkę w wiaderku??
agnieszka74
2006-02-26
18:31:10
Email
moze poprostu temperatura wody jej nie odpowiada....
andzia
2006-02-26
18:54:08
Email
My tez mielismy podobny problem.Probowalismy wszystkiego tak jak i wy.Okazalo sie ze Wiki lubi strasznie goraco wode, az bylam sama zaskoczona.Leje jej naprawde bardzo goraca wode.Teraz nie ma problemow.POZDRAWIAMY I ZYCZYMY POWODZENIA!
ADA
2006-02-26
19:41:23
Email
Mieliśmy podobny problem i też okazało się,że Oliwka lubi cieplejszą wodę.Podciągnęliśmy temperaturę do 39 i jest ok.Ostatnio zaczęliśmy jej jednak lać chłodniejszą 38.
Goga66
2006-02-26
20:47:27
Email
Tak - ja kąpałam w wiaderku. Zuza nie lubiła wanienki i 7 miesięcy kąpaliśmy ją w wiaderku aż zaczęła protestować Tomytube spodobało jej się od razu. Teraz pokochała wanienkę. Może to kwestia poczucia bezpieczeństwa u dziecka, mniej też marznie bo cały czas jest całe zanurzone w wodzie. Jest w ułożeniu prenatalnym, co też pomaga przy gazach i kolkach. Ale do wiaderka można wsadzić dziecko dopiero po kompletnym zagojeniu pępuszka. Problem jest w tym, że to wiaderko jest drogie - w Wawie kosztuje coś ok. 80 zł. Teraz używa go równolatka Zuzy, kóra chociaż duża pokochała je bardzo - moja Zuza sprawiała wrażenie jakby było jej już ciasno, mimo, że teoretycznie wiaderko może służyć do 2 roku życia albo i dłużej.
kyja
2006-02-26
21:20:18
Email
oj, Misio też na początku bardzo płakał przy kąpieli-okazało się,że lubi cieplejszą wodę, niz pokazuje termometr kąpielowy dla dzieci-lubi temp.ok. 40 st.Widze,że wiele dzieciaczków lubi gorące kapiele;-))))
Goga66
2006-02-26
21:35:56
Email
Ja od początku kąpałam Zuzię w wodzie 39-40 stopni ale mimo to nie lubiła wanienki

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum