szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Gorsza skóra po Hydrkortizonie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Michalina
2006-02-18
Email
Alergolog przepisał na czerwone policzki Łukasza Hydrokortizon. Trochę się bałam używac tej maści bo wiem, że to bardzo silny lek. Wczoraj po raz pierwszy posmarowałam buzię Małego Hydrkortizonem. Dzisiaj rano oprocz czerwonych policzków u Małego pojawiły się jeszcze krosty. Hydrokortizon odstawiłam. Zastanawiam się czy dobrze? Dziewczyny, które używałyście tej maści, jak reagowały buzie Waszych Maluchów na ten lek?
Basia
2006-02-19
20:42:12
Email
Michalina. Ja stosowałam u mojej córci maść z hydrocortizonem na małe plamki na buzi. Plamki znikały od razu, ale po 2 dniach wychodziły znowu jeszcze bardziej czerwone i szorstkie. Nie wiem sama co jeszcze mogłabym zastosować.
kyja
2006-02-20
08:07:09
Email
Michalina, gdy mój Misio miał 3-4 miesiące policzki miał czerwone, jakby polakierowane, bardzo go swędziały.Okazało sie,że to alergia, pediatra ( którego wkrótce zmienilam) zalecił smarowanie policzków przez tydzien Locoidem-maśc ze sterydem, owszem, gdy Misio miał smarowane policzki było ok, gdy odstawiliśmy maść, od razu wszystko wróciło:-(Misio po tej maści ma malutkie żyłki na policzkach:-(.Michalina, smarowanie maścią jest doraźne, dopóki nie wyeliminuje się alergenu, maśc nie da długotrwałego efektu.Wiem, że tropienie alergenu to żmudna robota.Hmm, wiesz, jako alternatywę maści sterydowych alergolog polecił Elidel-krem na receptę, koszt ok.120 zł(!!).Kupiliśmy ten krem-jest ok, nawet nie zużyłam całej tubki.Michalina, może coś nowego mały ma w diecie?czekolada i orzeszki też silnie alergizują.Zyczę powodzenia w tropieniu sprawcy!!!
kyja
2006-02-20
08:11:02
Email
Michalina, coś mi się przypomina,że chyba kiedys pisałaś,że jesteś alergikiem.Może Łukasz ma alergię na to co Ty?Micho ma silną alergię na orzechy laskowe ( jego tato i babacia też maja alergię na orzechy), do tego dochodzi reakcja krzyżowa z jabłkiem, marchewką, śliwką i ananasem.Micho już je jabłka i marchewkę, nie ma objawów alergii.
Michalina
2006-02-20
10:35:54
Email
Nie smarowałam juz Hydrokortizonem (tylko ten jeden raz). Tropię alergen. Ostatnio czytałam na temat candidy - grzybach. Objawy, jak przy AZS i alergiach. Myślę, czy nie zrobić badań w tym kierunku. Mały ma czerwone policzki w tak róznych porach dnia, ze trudno mi wpaść na pomysł co moze uczulać. Ja jestem alergikiem na pyłki drzew. Faktycznie, jabłka muszę odstawić na czas pylenia brzozy, ale to za jakies 2 miesiące. Mały ma czerwone policzki i latem i zima, a zimą nic nie pyli.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum