szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - LIPOBASE


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
anka74
2006-02-17
Email
MAM PYTANIE CZY KTORAS Z WAS UZYWALA KREMU LIPOBASE? Stas ma czerwone i ostr policzki (1) i to samo na czole tyle ze na czole to jest takie łojotokowe żółte no i lekarka dala ten krem ale czytam on nie jest na uczulenia taki jakis nawilzajacy, posmarowaalam dopiero 2 razy ale wydaje mi sie ze to jest jeszcze bardziej czerwone i na czole bardziej zolte to to moze dobrze bo mu zejdzie ten łó. ale ja mysle ze to skaza i nic nie da sam krem tylko ja nie powinnam jesc nabialu co prawda lekarz wypytywal mnie co jem o cytrusy mleko czekolade i nie mowila zebym odstawila ser bo praktycznie malo jem wogole wszystkiego cytrusow i czekolad wogole nie wiem co robic poczekam 2 dni jak nie przejdzie to koniec z nabialem
Goga66
2006-02-17
10:51:25
Email
Aniu, nawet jak jesz mało uczulających produktów, to maluszka wysypie. A na uczuleniowe zmiany - szorstką skórkę Zuzia też dostała krem nawilżający Lichtena. Te na alergię zawierają często sterydy, co nie jest najlepsze dla rozwijającego się szkraba. Stosuje je się tylko w ostateczności. Spróbuj po kolei eliminować produkty, którem ogą uczulać i sprawdź, co jest tym szkodlnikiem. Przyznam, że ja do dziś nie wiem. Mimo bezmlecznej diety Zuzia czasami dostaje wyprysków.
anka74
2006-02-17
11:06:54
Email
Czy na prawde można nie jeść nabialu? Przeciez on jest wszędzie. co pozostaje i jak zyć?
Goga66
2006-02-17
11:14:36
Email
Bardzo trudno, zakładając, że wołowiny też nie wolno. Ja nie lubiłam wędlin a kochałam sery. Powoli przyzwyczaiłam się do zmiany. W końcu jem głównie kabanosy drobiowe, piersi indycze i kurze, gotowane jarzyny, jabłka, CZASEM JAJKO (ALE NIE WIEM CZY NIE UCZULA)Ze słodyczy szarlotkę na kruchym cieście - ale nie na maśle tylko margarynie, żelki, galaretkę, ciasteczka owsiane, jeżeli dostanę wersję bez mleka. Kozie Mleczko - pokazało się w Marcpolach - wersja ptasiego na kozim mleku. Teraz kupiłam sobie kozie mleko i spróbuję takie kaszki dla niemowląt albo płatki ale jeszcze nie mam jakoś odwagi. I to wszystko może po nic, bo niewiele to dało. Ale lekarka mi powiedziała, że u dzieci karmionych piersią testy na alergię wychodzą błędnie. Na szczęście u Zuzi ta alergia jest b. lekka i głównie objawiała się w fatalnych kupkach - kwaśnych, czasem zielonych i z krwią. Odkąd Zuzia je jabłuszko i jarzynki, kupy się samoistnie poprawiły ale nadal nie mam odwagi wrócić do normalnej diety
Goga66
2006-02-17
11:16:02
Email
I pomyśleć, że są kraje, gdzie się w ogóle mleka nie spożywa. Są zdrowi i kuchnię mają wcale nie skromną
alutka
2006-02-17
16:39:49
Email
Hej ja używałam lipobase.Moja Ola ma skazę bialkową i wiem co to znaczy ostra dieta stosowałam ją przez pól roku,bo tyle karmiłam mojego aniołka.Wracając do lipobase to ja byłam bardzo zadowolona z efektów,przy suchej i szorstkiej skórze sprawdza się super.
anka74
2006-02-17
16:50:27
Email
ALUTKA tylko tej lipobasy uzywalas + dieta ??? a na czole tez twoj maluszek mial takie lojotokowe skorki jakby żolty tluszcz? jak dlugo stosowalas diete i krem? dopoki karmilas a co potem maluszka nadal nie karmilas bialkiem czy z tego wyszedl? A dieta ścisła nic a nic bialka?
alutka
2006-02-17
17:11:41
Email
no niestety dieta też dopóki karmiłam czyli pól roku, wiadomo nie da się kategorycznie usunąć białka ale unikałam zup zaprawianych śmietaną,mleka wołowiny i cielę ciny,lodów czy ciast typu sernik ogólnie nie jadłam niczego czego podstawą jest mleko lub masło czy śmietana. I wędlina pałaszowałam głownie drobiową albo wieprzową. Fakt u nas też zaczęło się od krostek na policzkach i brodzie na czole nie miała. Stosowałam oilatum do kąpieli i lipobase i pomogło.Nie tak od razu potrzeba troszkę czasu żeby wszystko wróciło do normy.Jeśli to skaza to po odstawieniu mleka przez Ciebie powinno być lepiej.Musisz spróbować i zobaczyć jak Staś reaguje.Tylko trzeba pamiętać aby nie przesadzić z natłuszczaniem,bo skora musi też oddychać.Teraz Ola ma 7,5 miesiąca je bebilon pepti 2 dla dzieci z alergią,ale większość dzieci wyrasta z alergii na białko mleka krowiego do drugiego roku życia.życzymy zdrówka i powodzenia uściski dla Stasia

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum