szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Afty-Pomocy!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
dominikasz
2006-02-15
Email
Hej matki.Proszę odpiszcie.Czy kiedyś miałyscie taki problem ze u maluchów w bużce porobiły sie afty.moja mała ma 4 miesiące i ma takie w buzi 2 bola ją.smaruje jej to fioletem i aphtinem jednej sie pozbyłam ale ta druga sie powiększyła.Co tu zrobić?skad o się bierzę?Odpiszcie proszę
Gosia
2006-02-16
09:18:31
Email
Afty- najczesciej wystepuja u ząbkujących maluchów.wyrzynanie sie sprzyja pojawianiu sie Aft,ponieważ błona łatwiej poddaje sie zakazeniu..Ogolnie biora sie tez stad ze gdzies w buzi robi sie ranka jakies skaleczenie i tam od zarazkow i bakteri się zaczyna...Pecherzyki(afty) potrzebuja ok2 dni aby dojrzec,jak peka powstaje owrzodzenie.Afty pojawiaja sie tez czesto gdy dziecko jest osłabionenp.przechodzi infekcje...Afty znikaja ok tygodnia nie pozostawiajac sladu... !!!!!Aby ulzyc dziecku:!1 Podawaj dzidzi dużo płynów i mocno rozdrobnione papki-jesli juz je dokarmiasz!2. Przemywaj buzie rumiankiem. 3. Skontaktuj sie z lekarzem,bo moze przepisac malenstwu zel jakis. Pozdrawiam:) Acha i jeszcze jedno ponoc afty lubia powracac!!! Poprostu moze wiecej sterylnosci radze w tym przypadku aby nie powróciły:)))
Magdalenka
2006-02-17
16:40:24
Email
wiecie co poradzila mi moja tesciowa na afty? jej mama zrobila tak kiedy jej dziecko bylo male (czyli jakies 30 lat temu). posmarowala afty jej corki osikana przez nia (corke) pieluszka. jak reka odjal, afty szybko znikly. afty chyba sie pojawiaja kiedy dziecko zyje w zbyt streylnych warunkach, bo wtedy w przypadku zetkniecia sie z bakteriami organizm nie umie sie przed nimi obronic. dlatego chyba lepiej nie sterylizowac butelek. nie wiem czy pomysl z moczem nie wyda sie wam zbyt odrazajacy, ale mysle ze czasem warto sprobowac dawnych, sprawdzonych sposobow. kiedys to dzialalo, czemu teraz ma nie pomoc?
luiza
2007-06-01
21:41:51
Email
moja dzidzia miala afty zaraz po porodzie,wyleczylam mu aftinem ale teraz minęło 5tygodni i znow ma.co poradzicie,powiedzcie jak smarowac te afty bo moze zle to robie no i zaczelam smarowac tez brodawki.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum