szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - PODAWANIE LEKÓW


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kamila
2006-02-12
Email
Dziewczyny kochane, mam problem.. Kinia troszkę się przeziębiła.. ma katar, kaszle.. nie mogę w żaden sposób podać jej leków :( nabieram syrop w strzykawkę (od Panadolu), wydurniam się, próbuję odwrócić jej uwagę.. próbuję przekupić ją to cukierkiem, chrupkiem czy owocem.. na początku pomagało :) ale teraz jak już widzi, że idę ze śliwką w czekoladzie zmyka! Kończy się tym, że jest krzyk na cały dom jakbyśmy ją obdzierali ze skóry :( pomóżcie mi, może macie jakieś sposoby na podanie lekarstw.. bo niekiedy to już mi nerwy puszczają jak latam za nią pół godziny a gdy juz uda mi się podać jej lekarswto to Ona wypluwa wszystko na dywan... i dywan do prania.. proszę o radę!
renya
2006-02-12
14:43:19
Email
Witaj! Niestety, nie mam doświadczenia w bieganiu za dzieckiem z lekiem, ponieważ moja mała otwiera dziobek, gdy tylko widzi łyżeczkę z syropkiem (próbowałaś podawać Kini syrop w ten sposób?). Widziałam jednak w sklepie smoczek z aplikatorem (to taki specjalne patent właśnie dla maluszków niechętnie przyjmujących lekarstwa) - być może byłoby to jakieś rozwiązanie dla Ciebie. Cena takiego smoczka jest niestety dość wysoka - ok. 30zł. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
renya
2006-02-12
14:45:52
Email
Acha! Niektóre syropki można też rozcieńczyć i "przemycić" np. w herbatce :)
emka
2006-02-14
00:37:27
Email
Kinia z tego co pamiętam to już duża dziewczynka. Może spróbój nie na siłę ale po dobroci. Wytłumacz, że to dla jej dobra, że powinna połknąć lekarstwo. I sprawdź czy nie jest gorzkie. Może jej po prostu nie smakuje. Na rynku na pewno jest coś "słodkiego".
Naszą Anię udaje się namówić na coś czego nie chce robić, gdy tak właśnie jej tłumaczę i proszę by to zrobiła. Trwa to trochę ale działa. Oczywiście nie zawsze od razu robi to co chcę. Ważne by nie było nerwowo bo wtedy nic z tego.
Kamila
2006-02-14
09:27:26
Email
Podałam jej syrop w KUBUSIU.. narazie skutkuje :) nie wiem na jak długo.. najważniejsze, że nie wyczuła nic :) Emka.. wiem, że na siłe nic nie da się zrobić, ale niestety Kinia jak widzi tylko, że idę z syropem to koniec i nie ważne czy jest słodki czy gorzki.. NIE i już. Ucieka..

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum