szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Drobne krosteczki na buźce-tzw.kaszka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Anula
2006-02-04
Email
Kilka rzeczy u Nikoli nałożyło się na raz: banan, mleko NAN HA (wcześniej Bebiko OMNEO i było OK), buraki (raczej ich nie podejrzewam), odrobina chlebka, kawałeczek rybki na świętach. Ale było ponad miesiąc temu. Wszystko z bananem jej odstawiłam, chleba ani ryb oczywiście też już nie daję, żadnych wywarów mięsnych, białka (żółto jest OK), cytrusów, glutenu, przetworów mlecznych. Dostaje soczki i deserki które dotąd tolerowała, kurczaka i królika z dobrego źródła (lub w słoiczku, zupe gotuję jej na bazie podstawowych warzyw: marchewki, zmieniaka, buraka lub dodaję dynię. Jedyne, co mi przeszło przez myśl to mleko (mimo że HA, a dlatego takie, bo jej brat miał skazę i pił Nutramigen). Najpierw zmieniłam mleko na sojowe i nic - wysypka nadal, następna puszka to już BEBILON PEPTI i znowu bez zmian, więc kolejną puszką jest już NUTRAMIGEN (jakoś z kaszkami jej przemycam to świństwo). Ale wysypka jest nadal, raz mniej, raz bardziej czerwona. Ma ja tylko na buzi - czoło, policzki (są dodatkowo czerwone i bardziej niż reszta szorstkie), boki twarzy, trochę na brodzie. Wygląda jak drobna. liczna kaszka. Po Nutramigenie (bo na 99% podejrzewałam za sprawcę mleko)wysypka powinna jej już chyba zniknąć. Zastanawiam się po jakim czasie, od wyeliminowania alergenu (obojetnie jakiego), wysypka powinna zniknąć, lub chociaż się zmniejszyć? Bo mleka zmieniałam jej mniej więcej co tydzień. Siebie nie podejrzewam, jem juz raczej wszystko od dawna, włącznie z poranną kawą i nic jej wczesniej nie było. Pediatra kazał tylko natłuszczać-Lipobazą lub Cutibazą ale to nic nie pomaga. Żadnych innych objawów (ból brzuszka, biegunka, brzydsze kupki) nie ma i nie miała. Jedyne co, to ząbkuje i to kilka ząbków na raz. Kosmetyki, proszek-też nie, bo miałaby na całym ciele. Jedyne co mi przychodziło na myśl, to właśnie mleko, tym bardziej, ze z Rafim miałam podobny problem-tez mleko.Czy 10-miesięcznemu dziecku można buzię posmarować CUTIVETEM? A może jakieś łagodne Clemastinum lub wapno? Mamy alergików-odezwijcie się!
Kornela
2006-02-04
14:33:03
Email
Moja prawie 8 m-czna córcia też dostała z czegoś uczulenia, zastanawiam się czy moge jej podać wapno w syropie???
kyja
2006-02-04
20:37:06
Email
dziewczyny! spokojnie możecie podać swoim pociechom Sanosvit-wapno w syropie, bez recepty, ok.6 zł.Mój mały dostaje to wapno od 5 miesiąca życia.Na pewno mozna podać raz dziennie 5 ml ( łyżeczka od herbaty), jeśli nie 2 razy dziennie-możecie dopytać farmaceute. Anula, ja bym stawiała na mleko, dawaj Nokolce Nutramigen i poczekaj jeszcze z tydzień, smaruj jej buzię maścią natłuszczającą, którą polecił lekarz.Poczekaj jeszcze z tydzień, dobrze by było,żeby nie podawać jej teraz żadnych nowości w diecie-żeby nie zaognić zmian i wykryć alergen.Włąśnie, pytałaś kiedyś o badania na wykrycie alergenów-byłaś na Klinikach?Micho ma 1,5 roku i od paru dni podajemy mu żółty ser-niemal od razu pojawiają się malutkie plamki na buzi i zaraz znikają,widać,że alergia słabnie;-))))jeszcze do niedawna, po zjedzeniu czegoś alergizującego ( w żłobku), miał b.suchą skórę na buzi, teraz to już przeszlość.Zobaczysz, Nikolka wkrótce też wyrośnie z tego.Pozdrawiam:-)!!!
aga
2006-02-05
09:47:45
Email
może zabrzmi to dziwnie, ale w żółtku jest więcej białka niż w białku jajka:)..moje koleżanki, które są uczulone mi to wyjaśniły kiedyś..pozdrawiam:)
Anula
2006-02-05
22:34:13
Email
Cześć Kyja! Dzięki za poradę. Sterydami nie chciałabym jej za szybko smarować, bo słyszałam, że wpływają na gospodarkę hormonalną. Też wydaje mi się ,że to mleko. Dam jej jeszcze jedne puszkę i zobaczę. Dziś posmarowałam jej policzki SUDOCREMEM-może korsteczki troszkę się przesuszą? Są suche, czerwone i chropowate. Z Rafim na klinikach nie byłam. Pediarta podejrzewał alergię (kaszlał 3 tyg.) a on był po prostu nie doleczony. Inny pediatra dał na wymaz z gardła, dostał antybiotyk i kaszel wyleczony. Coś mi mówiło że to nie alergiczny kaszel. I miałam rację-pediatrzy jak nie wiedzą co jest to mówią, że ząbkowanie a starszym dzieciom, że alergia. Rafał je wszystko i na nic alergii juz nie ma.
lu75
2006-03-06
14:46:23
Email
WITAJCIE.CZY TO MOZLIWE ZE SIEDMIOMIESIECZNE NIEMOWLE WYROSŁO Z ALERGII NA MLEKO? OTOZ WLASNIE ODEBRALAM WYNIKI Z KRWI I SA O.K.A NAWET LEPIEJ. KARMIE MALUTKA PIERSIA,JESTEM NA DIECIE ELIMINACYJNEJ. GDY BYLA MALUTKA(OKOLO 1,5 MIES.)GDY JADLAM MLEKO LUB PROBOWALAM PODAWAC JEJ BEBILON 1 BARDZO ZLE SIE DZIALO (BOLE BRZUCHA KOLKI I SRASZNEEEE BIEGUNKI(ZIELONE ZE SLUZEM).LEKARZ KAZAL ODSTAWIC PRODUKTY MLECZNE.I PO OKOLO 10 DNIACH ZROBILO SIE ZNACZNIE LEPIEJ.GDY ZNOWU SPORBOWALAM PO JAKIS 2 MIESIACACH OBJAWY ZNOW WYSTAPILY.KATOWALAM SIE CALY CZAS JAK MALA SKONCZYLA 6 MIESIECY ZROBILISMY TESTY Z KRWI IGE I MILK TEST. WSZYSTKO JAK PISALAM O.K. CO MAM MYSLEC? MOZE KTOS ZNA PODOBNY PRZYPADEK? CZEKAM NA KAZDA ODPOWIEDZ. PISZCIE NA ADRES:lu75@wp.pl pozdrawiam. ZDEZORIENTOWANA MAMA.
Goga66
2006-03-06
14:53:44
Email
dziecko po 6 miesiącach może wyrosnąć z alergii. Ale u dzieci karmionych piersią testy alergiczne (jeżeli skróty, ktore tu dałaś są od nich) wychodzą często błędnie. Lekarka mi odradziła ich robienie.
setka
2006-03-06
15:45:32
Email
Dziewczyny a ile taki test kosztuje?? a moze on jest bezplatny??
kyja
2006-03-06
18:41:56
Email
Setka, testy z krwi na poziom IgE można zrobic w szpitalu,musisz mieć skierowanie od alergologa.Tak jak Goga napisała, nie zawsze z testów wyjdzie alergnen-testy moga nic nie wykazac, a dziecko może miec alergię.Ale warto zrobic, przy okazji lekarze w szpitalu robia dodtakowe badania-rtg klatki piersiowej dziecka, pełna morfologia,itp.A co do ustąpienia alergii po 6 miesiącu zycia-hmm, wydaje mi sie,że alergia na nabiał to dłuższa historia-gdzies do ok. 2 roku zycia ( pisze tak, bo obserwuje Misia-ma 19 miesięcy a alergie nadal ma, choć słabszą-mogę już jeść wszystko-nadal karmie, Misio moż ejesć narazie żółty ser).
Goga66
2006-03-06
18:44:58
Email
mnie lekarka mówiła, że lekka! alergia na białko może minąć po 6-8 miesiącach. Silniejsze alergie - tak jak Kyja pisze - raczej nie mijają. Sama nie iwem, czy moja Zuzia jest na białko uczulona - jeżeli to bardzo lekko ale czasem coś jej wyskakuje. Ja wciąż na diecie, być może niepotrzebnie się męczę. Najgorsze z uczuleniami jest to, że trudno wychwycić alergen, bo czasem może coś nawet po dwóch dobach wyskoczyć :(
setka
2006-03-07
10:00:52
Email
JA tez sie zastanawiam czy moj synek jest az tak mcno uczulony na to bialko?!? Karmie go piersia ale dokarmiam butelka - podaje Bebilon HA a to mleko podobno nie jest dla polecane dla dzieci ktore maja skaze bialkowa. A Miloszowi nic po nim nie jest:))
lu75
2006-03-07
16:41:04
Email
DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI. ALE DALEJ NIE WIEM CO Z TYM ZROBIC (JESC NABIAL CZY NIE).MOZE JAKIEGOS MADREGO LEKARZA ZNACIE KTORY COS PORADZI.CZY DAC MALEJ SPROBOWAC JAKIEGOS MLEKA MODYFIKOWANEGO?JESLI TAK TO JAKIEGO? PO BEBILONIE PEPTI KUPKI BYLY NIELADNE(ZIELONE I SMIERDZACE). JEDNO WIEM NAPEWNO NIE POPADAC W EUFORIE Z POWODU DOBRYCH WYNIKOW TESTOW.CZY SA JAKIES TESTY WIARYGODNE? POZDRAWIAM.LU.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum