szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - skierowanie na morfologię


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
roma
2006-01-31
Email
Tym razem lekarce [ podczas rutynowego badania w dniu szczepień..]nie pasowała waga mojego Patryka, choć na pytanie:"to ile powinno moje dziecko ważyć?" nie potrafiła odpowiedzieć... Nie rozumiem tego...Patryk ma już pół roczku i 3 dni:) waży 7350 i mierzy 70 cm.I podobnie jak było z jej wątpliwościami co do wielkości główki, które rozwiała nam neurolog... waga wzrasata harmonijnie i na siatce centylowej znajduje się na 10.Dostaliśmy skierowanie na badanie krwi i moczu.Czyli jest podejrzenie o anemię? Anemia przecież ma jakieś objawy, których u Patryka nie znajduję....Poza tym syn wdał się w tatusia bo tatuś jak był mały był raczej drobnym chłopaczkiem i wciąż począwszy od niemowlęctwa podejrzewano go o anemię...i dzgano kiedy tylko nadażyła się okazja.No fakt..Patryk nie jest taki pulchniutki jak niektóre dzieciaczki..ale czy wszystkie takie właśnie muszą być?
roma
2006-01-31
15:38:06
Email
Jak najbardziej Patryk najada się, wcina jabłuszka, marchewki, zupki itp.
Goga66
2006-01-31
17:21:18
Email
Roma - nie muszą i nie masz się co martwić. Dziecko to nie mechanizm. Ale zrób morfologię, skoro lekarz sobie życzy :) I nie przejmuj się. Dobrze mieć zawsze w miarę świeże badania
Goga66
2006-01-31
17:21:51
Email
Poza tym Twój Patryk jest dość długi :)
setka
2006-01-31
18:12:51
Email
Tylko prawda jest ze nie zawsze anemia ma jakies objawy. moja siostra ma anemie i nie miala zadnych objawow tylko dzidzie temu ze lekarz pierwszego kontaku byl upary wykryto u niej to chorobsko:(
renya
2006-01-31
22:57:54
Email
Roma, morfologie warto od czasu do czasu zrobić. Moja mała skończyła teraz pół roczku i waży 8kg, absolutnie nie wygląda na anemiczkę, tymczasem przez prawie 2 ostatnie miesiące miała tak niski poziom hemoglobiny, że wylądowaliśmy na konsultacji w klinice hematologii. Ale to tak na marginesie. A jeśli chodzi o Waszą lekarkę - nie zastanawiałaś się nad zmianą na kogoś innego? Przecież można nerwicy dostać jak za każdym razem ma jakieś "ale". A to nie o to chodzi, żebyś się denerwowała po każdej wizycie, tylko żeby pediatra dbał o dziecko, rozwiewał wątpliwości rodziców. A Ty powinnaś mieć do niego (do niej) zaufanie. Nasza pani doktor cierpliwie z nami rozmawia, bada małą, gdy tylko mamy jakiś "problem" i nie straszy, kiedy jej się coś nie podoba, tylko spokojnie analizuje i zastanawia się, co można zrobić, żeby to wyjaśnić... Może robi to samo co Twoja, tylko robi to w taki sposób, że nie schodzę na zawał po wizycie...? Cokolwiek postanowisz - badania na pewno zrób. Nasze dzieciaczki szybko rosną i lepiej chuchać na zimne, niż później żałować. Jeśli wyniki badań będą w porządku to radziłabym Ci tylko wspomnieć lekarce przy następnej wizycie, żeby wzięła poprawkę na czynnik genetyczny, zanim znowu Cię przestraszy czymś co jej się nie spodoba, bo odbiega od książkowego schematu. Pozdrawiam i życzę Tobie cierpliwości, a Maluszkowi oczywiście zdrówka!
roma
2006-02-01
13:21:54
Email
Dzięki kobietki za odpowiedzi...Tak właściwie to jeżdzę do innej lekarki a z tą mamy tylko do czynienia podczas szczepień...Wybiorę się do "swojej" pediatrówki i zobaczę co ona na to wszystko powie...Dziwię się tylko, że tamta lekarka, która wciąż przyprawia mnie o palpitację serca nie potrafiła odpowiedzieć ile tak naprawdę Patryk powinien ważyć...I niedowagę stwierdziła na oko...I nie brała pod uwagę jego długości..bo Patryk mierzy już 70 cm...I przy takim wzroście to ,żeby tak na oko wyglądał na wystarczająco pulchniutkiego to powinien ważyć gdzieś tak z 10 kg!! albo i sporo więcej...
roma
2006-02-01
13:23:57
Email
..a 10 czy też 12 kg dla półrocznego malucha to chyba sporo za dużo...???? Ile ważą Wasze maluszki lub ważyły kiedy były w tym wieku, ile mierzyły????
Goga66
2006-02-01
13:32:41
Email
Zuzia ważyła 7.800 (ale nie wiem w którym tygodniu) i miała wzrostu coś około 66 Teraz ma 7 miesięcy i 2 tyg. skończone ma 71 cm i waży 8,5 i jest dość duża na swój wiek

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum