szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jak długo cebion, cebionmulti i wit. D3


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Eryka
2006-01-28
Email
Dziewczynki! Mam pytanie przez jak długi okres czasu podawałyście swoim pociechom cebion, cebionmulti i witaminę D3?
kyja
2006-01-28
22:07:36
Email
Eryka, vigantol nadal podaję Misiowi-1 kropla dziennie ( z zalecenia pediatry), cebion multi dawałam mu do momentu rozszerzenia diety ( 7-8 miesiąc)-gdy zaczął wcinać warzywa, mięsko,itp.( w urozmaiconej diecie ma witaminki), sam cebion zaczęłam mu podawać codziennie-6-8 kropli od tej jesieni( gdy zaczął 'łapać' infekcje w żłobku)razem z Sanosvitem ( wapno dla dzieci).Pozdrawiam :-))
anika
2006-01-28
22:29:02
Email
My witamine D3 podajemy nadal (mała ma 18 miesięcy) ale co drugi dzień. Natomiast Cebion podaję jej tylko jak widzę, że zaczyna kichać czy mieć katar. Generalnie starm sie jej nie podawać żadnych leków. Oczywiście jeśli dziecko chodzi do przedszkola to warto mu podawac wit. C profilaktycznie. Kyja skoro Misio jest tak podatny na choroby to nie myslałaś żeby go zaszczepić na pneumokoki??
kyja
2006-01-29
09:20:22
Email
Anika,Misio na razie jest w trakcie kuracji Ribomunylem-w lutym ostatnia dawka.W przyszłym tygodniu idę z Michem na szczepienie, zapytam pediatrę o szczepionkę.O dgrudnia nie choruje tak często, jedynie w zeszłym tygodniu miał infekcje ( przy okazji ząbkowania), myślę,że okres adaptacyjny w żłobku ma juz za sobą (wrzesień-listopad), no ale jeszcze wiosna przed nami;-)
Eryka
2006-01-29
10:32:05
Email
Dziekuję za tak szybkie odpowiedzi. Mój pediatra zalecił podawanie wit. D3 - 2 kropelki na dobę, cebion 2 razy po 5 kropli. Natoiast drugi pediatra (do którego już nie chodzę) zalecił dodać do tego wszystkiego jeszcze cebion multi - 5 kropelek na dobę. Po wiedzcie mi czy cebion multi mogę kupić bez recepty?
kyja
2006-01-29
18:33:34
Email
tak, cebion i cebionmulti mozna kupić bez recepty
emka
2006-01-30
00:57:55
Email
My dajemy tylko Vigantol (wit D3), innych specyfików nigdy nie dawaliśmy ale karmiłam małą do roku. Natomiast wiem, że wit D3 podaje się na pewno do 2 roku życia ( a może i do 3..).
***
2006-03-30
09:15:51
Email
***

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum