szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - kolor oczu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ola
2006-01-23
Email
Witam mamusie! Jestem tu nowa, ale już od jakiegoś czasu jestem częstym gościem na Waszym forum, znalazlam tu dużo ciekawych tematów, lecz odpowiedzi na pytanie które mnie interesuje nie znalazlam.Moje maleństwo ma 3 miesiące i od urodzenia kolor jego oczu zmieniał sie już 3 razy. Synek urodził się z granatowymi oczami, po jakimś czasie kolor zmienił się na brąz, później był niebieski, a teraz jest zielony... Jestem zdezorientowana i nie wiem jaki to w końcu będzie kolor (w mojej rodzinie są dwa kolory - niebieski i brązowy). Jestem ciekawa jak to było u Waszych pociech. kiedy ostatecznie określił się kolor oczu. Ola
Gosia
2006-01-23
18:04:10
Email
Ponoć kolor oczu okresla sie do 6 miesiąca. Ja mam oczy piwne a maz szaro zielone a nasz synek za tydzien konczy 6 miesiecy i ma blekitne oczka:))) Moja mama ma takie wiec pewnie po niej:) Pozdrawiam:)
Goga66
2006-01-24
09:54:37
Email
Zuzia ma 7 miesięcy i wciąż niezdecydowany kolor oczu. Kolor brązowy jest genem dominującym - więc w układzie jane - ciemne oczy rodziców najprawdopodobniej dziecko będzie mieć kolor ciemniejszy. Właściwie sa tylko dwa geny - brązowy i niebieski - reszta to jeszcze sprawy organiczne. Lubię jasne oczy ale Zuza chyba jednak będzie mieć ciemniejsze po mnie ale jaśniejsze niż ja w jej wieku. Mam koleżankę, która specjalizuje się w biologii i podobno kolor tęczówek - jej odcienie mogą się bardzo zmieniać pod wpływem diety. No, nie zmienią się z niebieskich w brązowe ale już z niebieskich w szare czy z brązowych w piwno-zielone - owszem
kyja
2006-01-24
12:21:04
Email
na początku Misio miał granatowy kolor oczu, z czasem kolor zrobił się jaśniejszy.Teraz ma jasnoniebieskie oczy, ja mam szare, mąz-piwno-zielone. Misio ma kolor oczu po którymś z dziadków( obaj mieli jasnoniebieskie).Najwięcej cech dziedziczy sie po dziadkach.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum