szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Co z tym kręgosłupem


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
IGA
2006-01-19
Email
WITAJCIE!i co z tym kregosłupem?moj 1,5miesieczny synek lubi spac w fotelioku samochodowym. nie wiem czy powinnam go tam kłaść, boję się o jego kregosłup.Tyle juz czytałam na ten temat, w jednym artykule pisało ze dziecko nie powinno spac na prostym, powinno byc w takiej pozycji jak było ułożone w brzuchu, i powinno sie układać malca na boczki.Gdy byliśmy na bioderkach to lekarz zabronił takiego układania dziecka.Więc jak to jest z tym kręgosłupem, jak ten malec powinien spać?
Michalina
2006-01-19
13:03:41
Email
Z tego co słyszałam dziecko powinno spać na w miarę twardym materacu bez poduszki. Foteliki samochodowe używać tylko w samochodzie, ale jeżeli trasa jest długa to powinno robić się przerwy, wyciągać dziecko z fotelika, pochodzić z nim trochę itd. Tak wypowiadali się lekarze chirurdzy i ortopedzi w programie w TV, ktory ogladałam jakiś czas temu.
Goga66
2006-01-19
13:51:19
Email
tak małe dziecko w foteliku nie powinno przebywać na raz dłużej niż 1,5 do 2 godzin. Trzeba robić przerwy w czasie podróży. W domu myślę jak najmniej, chociaż my Zuzię sadzaliśmy w czasie naszych posiłków. Spać opwinien maluch na plasko. Jedynie pod nóżki łóżeczka lub materac można podłożyć grubą książkę od strony główki. To jest dobre szczególnie przy sapce czy katarze. Dziecko nadal lezy calkiem płasko a główkę ma wyżej. My Zuzię kładliśmy na ogół na boczku, chociaż faktycznie ortopedzi wolą na plecach czy brzuszku. Niektórzy pediatrzy z kolei na boczku, bo lepiej dziecku jest oddychać i przełykać ślinę.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum