szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Domowe zupki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Doti
2006-01-14
Email
Dziewczyny napiszcie proszę wszystko o domowych posiłkach dla maluchów, takich ok.6 miesięcznych. Jak gtowałyście pierwsze zupki, z czego, czy podawałyście je codziennie, z jakim mięskiem. Jednym słowem wszystko na ten temat. Mam chęć coś ugotować a niemam pojęcia jak się do tego zabrać.
ola25
2006-01-14
22:21:09
Email
Ja zaczęłam gotować zupki,ale bez mięska na początku.Wrzucałam do wody marchew,pietruszke,łyżke kleiku ryżowego.Gdzieś po 2 tygodniach dołożyłam mięsko(królik,indyk),ale dotowałam je osobno-wywar warzywny oddzielnie.Co tydzień dodawałam nowe warzywko np.por,seler,burak czerwony.Potem gotowałam już razem mięso z warzywami.Jak mały skończył 8,5 miesiąca do zupki dodałam mu żółtko.Ogólnie kupiłam sobie taką gazetkę gdzie są super przepisy na każdy miesiąc malucha.
aga
2006-01-15
16:25:04
Email
a mogłabyś napisać co to za gazetka?byłabym poratowana:)
Doti
2006-01-15
17:15:20
Email
O właśnie co to za gazeta. Ale za porady też będę wdzięczna :-)))))
ola25
2006-01-15
20:32:15
Email
Sorry że dopiero teraz odpisuję,ale już podaje tytuł:Karmimy malucha-wydanie specjalne 'Twojego dziecka'.A jeszcze jedna to 'Mały smakosz'-z serii encyklopedia 'Mamo to ja'.Pozdrawiam
Aleksandra
2006-01-18
10:13:44
Email
Madzia ma prawie 7 miesięcy i je 5 razy dziennie. Rano kleik ryżowy, potem deserek kupowany w sklepie, na obiadek zupkę z mięskiem celęcinką, kurczakiem, indykiem, po południu budyń z jabłkiem lub soczkiem(uwielbia go) no i na kolację kaszkę. Pomiędzy posilkami wcina chrupki kukurydziane. Mamy niestety problem z piciem, butelki nie chce z kubka niekapka jeszcze nie załapała. Powiedzcie ile taki maluszek ma wypić dziennie soczlu lub herbatki. My męczymy się łyżeczką, no a cyca już nie chce Pozdrawiamy z zaśnieżonej Wisły
Doti
2006-02-02
09:53:18
Email
Ja dalej z tymi zupkami drążę temat. Mięsko dajecie codziennie? Osobno gotowane- prawda? Dodawać do tego jakiś kleik? Podajcie proszę jakiś "przepis" na zupki.
agata83
2006-02-02
20:27:17
Email
moja corcia uwielbia ziemniaczki do tego dodaje mleko modyfikowane, masełko i łyzeczkę kleiku ryżowego takie purre ziemniaczane. Wszystko zmiskowane. Albo ugotowane jabłko z mieskiem z kurczaka tez to bardzo lubi (choć ostatnio widzę ze sie już znudziło):)
agata83
2006-02-02
20:30:18
Email
http://www.dzieckook.pl/kuchnia/index.php3?name=przepis
Doti
2006-02-02
21:51:03
Email
Agatko baaardzo dziękuję!!Fajna ta strona!!
Gosia
2006-02-03
07:02:20
Email
Agata świetna strona:) Serio.Polecam innym mamom które maja pewnegoo rodzaju watpliwości co i jak zaczynajac wproadzac nowe posilki:)
Doti
2006-03-03
15:36:06
Email
Dziewczyny pojawił się 'Mały smakosz'-z serii encyklopedia "Mamo to ja" do tego są dwie płytki z bajkami i encyklopedia zdrowia, za 9,90. No i szaliczek+czapeczka.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum