szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ZĘBY WYRASTAJĄCE W DZIWNEJ KOLEJNOŚCI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
JAGÓDKA
2006-01-13
Email
MOJE DZIECKO NIE MA JESZCZE CZTERECH MIESIĘCY , A JUŻ WYRASTAJĄ MU PIERWSZE ZĄBKI. MARTWI MNIE JEDNAK TO, ŻE NIE SĄ TO DOLNE JEDYNKI. ZĄBKI ROSNĄ U DOŁU PO BOKACH.WYGLĄDAJĄ JAK DWÓJKI, A MOŻE NAWET TRÓJKI.CZY U KTÓREGOŚ DZIECIACZKA ZDAŻYŁO SIĘ COŚ TAKIEGO? NIE WIEM CO MAM O TYM MYŚLEĆ.
ola25
2006-01-14
17:20:01
Email
Nic sie tym nie martw.Dopoki nie wyrzną się nie myśl negatywnie.To ze najpierw wyrzynają się dolne jedynki nie u wszystkich musi byc regułą.Moze akurat twoje dziecko jest tym 'procentem'u którego kolejność wyrzynania będzie inna.ale ja myśle,że wszytko jest ok.Sama jestem stomatologiem,więc naprawdę narazie się nie martw.
sylwetka
2006-01-14
22:15:38
Email
A mojej Agatuli dziś (9m-cy) wyrrznął się 5 ząbek lewa górna dwójka. Wspaniale bezboleśnie ząbkuje.Mam tylko pytanie, bo odstęp między górnymi jedynkami wydaje nam się za duży. Czy to znaczy,że już jej tak zostanie czy ząbki się ,,zejdą" ? Ja tam nie mam nic przeciwko uroczej szparce, ale czy reszta ząbków będzie miała miejsce..?
kyja
2006-01-15
13:45:05
Email
Sylwetka,mój Misio też diastemę między górnymi jedynkami-ja tez mam, wszystkie zęby mieszczą się;-))).Moja siostra ma podobne przerwy między niemal każdym zębem-wszystkie jej się mieszczą;-))Myślę,że to lepiej jeśli między zębami jest diastema-ząbki nie będa się psuć;-)Pozdrawiam
amelia
2006-01-15
14:44:09
Email
Jagódko mojej córci dolne zęby, co prawda wyszły w kolejności, ale za to górne zaczęła od dwójki wyglądała komicznie jak wampirek:) Nasz pediatra zalecił mocniejszą witaminę B Vigantol. Pozdrawiam
sylwetka
2006-01-15
15:56:01
Email
Dzięki Kyja, uspokoiłaś mnie i rozbawiłaś jednocześnie. tak fajnie ujęłąś ten temat. Pozdrowionka
ola25
2006-01-15
20:42:54
Email
Sylwetka to dobrze,że są szpary między ząbkami u Twojego maluszka.Ogolnie są dwa typy wyrzynania się zębów;szparowy i bezszparowy.Obydwa są poprawne,ale szparowy lepiej rokuje na przyszłość bo zdecydowanie rzadziej są stłoczenia póżniej w zębach stałych.Mają one wtedy więcej miejsca.
sylwetka
2006-01-16
23:01:11
Email
Olu25 dzięki za wykład fachowca. Agatka górne ma szparowe a dolne bezszparowe a poza tym u nas (rodziców) górne zęby stale się nie pomieściły...niestety
Michalina
2006-01-17
10:19:31
Email
Mój Łukasz też ma zeby grzebieniem czesane :). U góry 4, na dole dwa.
Anula
2006-01-22
00:09:43
Email
Mojej Nikoli (9,5 m-ca) wyszły już dolne jedynki, ale góra zaczęła się od dwójek-juz wyszły obie, a jedynki jeszcze nie. Podobnie jak u Amelii. Amelia i Ola25 prosze o radę-chodzi o zwiększenie wit. B i Vigantolu? Czy tylko Vigantolu? Nikola dostaje 5 kropelek (ma szewską klatkę i lekko wystające łuki żebrowe-podobnie jak jej starszy brat, który początkowo brał krople (Vigantol), potem tabletki a potem kilkakrotnie, raz na 5 tyg. zastrzyk z wit.D)
ola25
2006-01-22
09:22:47
Email
CZEŚĆ,JA NIESTETY NIE MOGĘ CI POWIEDZIEĆ CZY MASZ ZWIĘKSZYĆ DAWKĘ WIT.D BO JAK PISZESZ MAŁA MA OBJAWY SZEWSKIEJ KLATKI ITP.ROZUMIEM ŻE JESTEŚCIE POD STAŁĄ KONTROLĄ PEDIATRY.WITAMINA D KUMULUJE SIĘ W ORGANIZMIE WIĘC NALEŻY OSTROŻNIE Z JEJ ZWIĘKSZANIEM.SKUTKI UBOCZNE PRZEDAWKOWANIA NIE SĄ ZA 'FAJNE'DLA DZIECKA.JEŚLI LEKARZ CI NIE ZALECIŁ ZWIĘKSZAĆ ILOŚCI TO SAMA TEGO NIE RÓB!!POZA TYM JAK PISAŁAM,KOLEJNOŚĆ MOZE BYC INNA WYRZYNANIA.JEŚLI BĘDĄ JUŻ TRZONOWCE A JEDYNEK DALEJ BRAK TO MOŻNA SIĘ ZASTANAWIAĆ CZY SĄ ZAWIĄZKI ITP.ALE NA RAZIE WSZYSTKO OK.TWOJA MAŁA MA 9,5 MIESIĘCY I MA TYLE JUŻ ZĄBKÓW A MÓJ SYN-TEN SAM WIEK-MA DOPIERO PÓŁ DOLNEGO SIEKACZA.ZA BOGATEGO GARNITURU ZĘBOWEGO NIE MA,JAK NA TEN WIEK..POZDRAWIAM
amelia
2006-01-22
11:08:08
Email
Moje dziecko dostawało 1 kroplę witaminy D3 a jak pojawił się problem zębowy zmieniliśmy na 1 kroplę Vigantolu tylko dlatego że jest mocniejszy. Tak zalecił pediatra. Mojemu dziecku bardzo szybko może po miesiącu zęby zaczeły rosnąć już w kolejności teraz ma 16 miesięcy i ma ich już 16. Ja myślę,że jak bym nie znieniła tej witaminy to też by się wyrównały. Pozdrawiam
agata83
2006-01-22
11:51:15
Email
witajcie mamuski własnie azuwazylam u mojej corki zabki na dodatek az 3. Na dole ma jedynke a u góry dwie dwójki. Świetnie wyglada ale troszke dziwnie jej rosna te zabki.
ella
2006-01-23
17:11:04
Email
Mojej Mirelce wyszly juz dwie jedynki dolne.Gorne nawet dziasla nie spuchly .Za to dwujeczka dolna po prawej stronie juz prawie wyszla.Troche dziwnie.Nie wiem czy tak powinno byc.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum