szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Odpływ moczu reflux


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
AGNESS
2006-01-13
Email
Witam moj synek ma obecnie 2 miesi ace i jeden tydzień Juz jako noworodek przyjmowal antybiotyk bo wyszlo zak. ukl. moczowego,. Jak skończyl 1.5 miesiąca dostal wysokiej temp.40st i sie okazalo że nastepne zakazenie ukladu moczowego. Lezal tydziń w szpitalu na dozylnym antybiotyku Tydzień temu mial wykonmana CYSTOGRAFIE i wyszlo ze ma odplyw prawostronnypecherzowomoczowodowy do lekko poszerzonego ukladu kielichowomiedniczkowego, dziś bylam na konsultacjii u nefrologa i powiedzial ze to moze II na III st. refluksa.Mamy oslonowo podawać FURAGIN i robic konroly mocz Przy drugim zakazeniu wyszlo ze ma w moczu E COLI teraz przed badaniem mial posiew JALOWY Moze sa jakies mamy co ten problem tez ich dzieci doryczy Bede wdzieczna za odpowiedzi i dzielenie sie doświadczeniem u ich dzieci.
AGNESS
2006-01-15
18:47:31
Email
to dobrze ze nie ma mam ktore walcza z bakteriami w moczu u swoich dzieci A ja walcze sama na razie posiew sprzed tygodnia jest jalowy zonbacze za 2 tygodnie ogolne badanie za miesiąc znowu posiew
Goga66
2006-01-15
19:26:18
Email
trzymaj się :) Mam nadzieję, że szybko wykurujesz maluszka.
andzia
2006-01-16
01:00:42
Email
Witaj AGNESS Moja Wiki jakos miesiac temu lezala w szpitalu miala bakterie E-Coli w posiewie.Badanie moczu wyszlo ok a posiew lipa!!Zaczelo sie dwa tyg przed dotarciem do szpitala brakiem apetytu pediatra mowila ze to normalne, pozniej wymioty ale to straszne plus goraczka.Trafilismy na izbe przyjec nie przyjeli nas na nastepny dzien karetka na sygnale Wiki trafila do szpitala.To byl koszmar mdlala juz a ja umieralam ze strach.Al;e rozpisalam sie nie na temat.Tzn czy Twojemu malutkiemu objawia sie jakos ta bakteria??My non stop robimy badania z tego co wiem to ta bakteria powaraca i niestety nie da sie jej wyleczyc do konca.Wiki byla na antybiotyku i kroplowce w szpitalu 10 dni.Narazie jest dobrze wszystki wyniki jalowe ale to moze przyjsc w kazdym momencie.Pozdrawiam.Zrezygnuj z husteczek nawilzanych.Przy kazdej zmianie pieluch myj pupe pod bierzaca woda.POZDRAWIAM
AGNESS
2006-01-17
08:32:39
Email
Andzia moj maly ma reflux czyli cofanie sie moczu do moczowodu i zaleganie tego moczu A baktrii w tej chwili nie ma posiew jałowy ON przyjmuje teraz 1/4 tabl FURAGINU oczuyszczającego drogi moczowe podobno na furaginie nie powraca ta bakteria ale my co 2 tyg ,robimy ogolny mocz a co miesiąc posiew.Przy refluksie tak trzeba .A jezeli by byla to nie nalezy dopuscic do tego aby byla do poziomu np. 10do 5 lub wyżej jak jest 10 do 3 lub nawt 4 to może byc dalsze poziomy daja stan zapalny .Na razie jest ok chociaz to jeszcze niespalna 3 miesieczny maluszek
ewelina
2006-02-09
17:33:10
Email
Witajcie-moja córeczka ma obecnie 6miesięcy...
Goga66
2006-02-09
17:34:33
Email
witaj Ewelino.
ewelina
2006-02-12
12:14:41
Email
Witajcie -moja Ola ma obecnie 6 miesięcy i ma refluks obustronny 2na 3stopien stwierdzony po zrobieniu cystografi.Jest pod opieką nefrologa(co 3 miesiące wizyty), co tydzień kontrolne badanie moczu.Jak na razie mam jej podawać zapobiegawczo 1/4tabletki furaginu na noc.Podobno 90%dzieci z tego wychodzi, czeka się do roku na kolejna cystografie i decyzje co dalej...Mam nadzieje ze nasze dzieciaki z tego wyrosną, gorąco pozdrawiam, trzymajcie się pa.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum