szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - obiawy anemii


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kalina
2006-01-12
Email
Błagam pomóżcie mi,potwornie się martwię,że mój Kacpuś zaczyna wchodzić w anemię.Pożądnie je co jakieś 3-4 godziny i to tez nie zawsze,bo czasami wypycha piers i potwornie sie złości jak mu ją spowrotem wkładam.Już na sam jej widok potrafi sie rozryczeć jak furiat.Waga i jego ogólny stan nie wskazują na jakiekolwiek nieprawidłowości,ale boję się bo ja w dzieciństwie bardzo czesto popdałam w anemię.Więc jeżeli ktłrąś w Was miała do czynienia z anemią lub zna jej pierwsze obiawy,to bardzo prosze o opdaniemi ich..bo sama nie wiem co am o ty mysleć.A może Kacper poprostu dorósł do dłuższych przerw między karmieniami.To niesamowicie pogodne dziecko,cały czas sie smieje i az piszczy z radosci.Jego czas aktywnego czuwania równiż się wydłóżył.Lubi tez sobie pospać,a jak za długo każę mu czekać na usypianie to tak sie wscieknie i wyje przez pół godziny,ze nie mogę go uspokoić.Byłabym w głębokim szoku,gdyby okazało się,że mój maluch ma anemię.
Goga66
2006-01-12
12:08:02
Email
Kalina - dziecko 4 miesięczne powinno jeść co 3-4 godziny. Nie wpychaj mu na siłę piersi. Moja Zuza wciąż czasem jada jak noworodek i jestem już tym zmęczona. Skoro Kacper rozwija się prawidłowo, przybywa dobrze na wadze, to czym się przejmujesz? A anemię najlepiej zbadać przez badanie krwi, Nie widzę jednak powodu żeby go kłuć, bo Ty masz chyba jednak obsesję związaną z Twoim dzieciństwem. O anemii mogą świadczyć bardzo blade śluzówki w jamie ustnej. Ale Zuzia np. ma wciąż białe podniebienie i zero anemii.
Goga66
2006-01-12
12:11:28
Email
A poza tym Twoje dziecko wygląda na wybitnie zdrowe!!! Radosne, pełne energii. Płacz, kiedy jest senne lub zmęczone to też wybitnie prawidłowa reakcja. Napraqwdę nie masz żadnych! powodów do zmartwień. Natomiast się nie dziwię, że wyje na widok piersi skoro zmuszasz najedzone dziecko do jedzenia. Dziecko mojej koleżanki w wieku 4 miesięcy przesypiało całą noc bez jedzenia i jest zdrowe i szczęśliwe.
Kalina
2006-01-12
14:33:52
Email
Dziękuję Goga za odpowiedz,uspokoiłaś mnie trochę.Może i mam obsesję i za bardzo się przejmuję,ale to moje pirwsze dziecko,mam dopiero 20 lat,mieszkam sama z mężem ,który wiecznie jest zaganiany pracą,rodzina też mieszka z dala ode mnie.Naprawdę nie mam kogo pytać o radę nawet w tych najdrobniejszych i błachych sprawach...To pewnie wyda się dziwne ,ale ja nigdy nie mialam na rękach małego dziecka,nie wiem wielu podstawowych rzeczy.Jestem jedynaczką i niemowlaki to jednie widzialam na ulicy w wózkach i w tv.Wiem,ze jestem przewrażliwiona i sama sobie stwarzam sztuczne problemy...ale zwyczajnie obawiam sie o zdrowie i prawidłowy rozwój mojego maleństwa
Goga66
2006-01-12
14:42:01
Email
To zrozumiałe. Ja też często panikuję niepotrzebnie. Ale próbuj się nie przejmować w sytuacji, kiedy nie widzisz żadnych ale to żadnych symptomów czegoś. Nie wynajduj czegoś na zapas, kiedy nie ma brzydkich kup, nie płacze z bólu, nie ma wysypek, gorączki itp. i wygląda na zdrowe, pogodne dziecko. Szkoda Twoich nerwów i ciągania malucha po lekarzach, kiedy nie ma ku temu żadnych powodów. A o niepokoje na zapas lepiej spytać przy kolejnej wizycie u pediatry.
Goga66
2006-01-12
14:42:43
Email
ale oczywiście pytaj o wszystko na forum - po to ono jest :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum