szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - idzie wiosna...piersze,pożądne obówie dla dziecka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kalina
2006-01-11
Email
Kacper 9 stycznia skonczył 4 miesiąc.Jak do tej pory nie zakładałam mu na nóżki żadnych bucików,bo obawiałam się,ze tak mała stopa może ulec jakiejś deformacji.Żeby miał cieplutkie nóżki nakładam 2 prary skarpetek a jak wychodzimy na spacer to takie grube bambosze od kombinezonu.Zastanawiam się co ubiore mu na nożki jak przyjdzie pora na spacerówke,a ten czas zbliza sie nieuchronnie,bo Kacperek jest coraz większy i niedługo nie zmieści sie w głębokim wózku.Jakie powinny byc pierwsze buty dla tak małego dziecka i gdzie powinnam je kupić.Mam 3 pary butków kupionych ze "świata dzicka"ale teraz nie wiem czy to był udany i odpowiedni zakup.Poradzcie mi proszę jakie buty powinam kupić.
Michalina
2006-01-11
12:06:37
Email
Ja mojemu Łukaszowi zakładałam latem skarpetki, a jesienią takie miękkie buciki (adidaski) - bardziej na ozdobę i żeby nóżki nie marzły. Pierwsze buciki do chodzenia kupiłam gdy Mały zaczął stawiać pierwsze kroczki czyli gdy miał 10 miesięcy. Nie ma sensu jest kupowac normalne profilowane buty dziecięce gdy Maluchy jeszcze nie chodzą. Po pierwsze dlatego, że takie buty są dość drogie a noga dziecka szybko rośnie; zresztą najmniejsze rozmiary to nr 19 - za duże, na 6-miesięczne dziecko. Po drugie takie Maluszki mają jeszcze bardzo wysokie podbicie i bucik może uciskać stopę (tak powiedziała mi pani w sklepie obuwniczym). Kup takie zwykłe szmaciane lub skórzane buciki nieprofilowane za 20-30 zł. A na jesien, gdy Maluch zacznie chodzić zainwestujesz w porządne droższe buciki. Taka jest moja rada. Pozdrawiam
Michalina
2006-01-11
12:10:04
Email
Ach dopiero teraz doczytałam, ze Mały już skonczyl 4 miesiące. Czyli mozemy założyć, że pierwszy kroczek może postawić za jakies pół roku, czyli latem i wtedy kup dobrze profilowane buty. A na wiosnę, tak jak pisałam wyżej. :)
Goga66
2006-01-11
17:29:03
Email
dziś od lekarki dowiedziałam się, że jak dziecko zaczyna raczkować! to musi mieć twardą podeszwę. Już wtedy należy wkładać buciki. Buciki mogą być z materiału ale lepiej żeby pięta nie latała.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum