szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Czy budzic dziecko?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Magda
2006-01-05
Email
Dziewczyny! Moja Julia przedwczoraj skonczyla miesiac. Po kapieli dostaje butelke ok. 9-9;30. Czasem przesypia cala noc az do 6-7 rano. Czy takie male dziecko powinno byc budzone na karmienie co 4 godziny? Mala dobrze przybiera, ale nie wiem czy nie za dlugo nie je w nocy, to w koncu maly dzieciaczek. Czasem ma dni ze je po 120ml na posilekk, a sa dni ze zje tylko 80ml. Jak Wy robicie?
ola25
2006-01-05
12:57:51
Email
Czesc nie przejmuj się tym że mała przesypia bez jedzenia noc.Moj maly tez potrafił spac tak długo nie jedząc.Poza tym widocznie nie potrzebuje tego skoro się nie budzi.Mleko modyfikowane ma inną kaloryczność niż mleko matki dlatego dzieci na mleku sztucznym potraią dłuzej wytrzymać bez jedzenia.Jest ono dłużej trawione,więc na dłużej zaspokaja głód np.w nocy.Nie budż małej a wręcz ciesz się że sobie śpi a ty tym samym nie musisz buszować nocami po domu.Pozdrawiam
andzia
2006-01-05
15:34:09
Email
Ola25 ma racje ciesz sie i spij jak mozesz.Moja Wiki przez pewnien czas tez nie budzila sie a teraz zaczela juz 8mies i od jakiegos czasu je butle w nocy
ADA
2006-01-05
21:02:02
Email
Moja Oliwka jest na piersi(ma 4 m-ce),ale jak miała tyle co twoje maleństwo to też przesypiala całą noc.Na poczatku ja bubziłam chociaż raz,ale stwierdzilam,że jak dobrze przybiera to nie ma co jej budzić.Spała tak do 3 m-ca.Od m-ca jest niestety inaczej.Budzi sie o 1,3 i 6.Także ciesz się i korzystaj jak mala śpi.Zrób sobie kapiel,maseczke i.t.p. Pozdrawiam
sylwetka
2006-01-05
21:58:37
Email
hmm a u mnie było inaczej tj agatka była tylko na piersi i przesypiała całe noce po 6 do 8 godzin i nawet ja się budziłam by ją karmic, ssała mało. Taki micny sen miała aż straciła na wadze. Potem była budzona w nocy,co się nam udawało z wielkim trudem i jadła. Obserwuj przyrost wagi, najlepiej co tydzień,to najszybciej Ci powie co powinnaś robić. Umnie była to kwestia 3 tygodni, kiedy to dobrze przybierała na wadze a potem spadek.Trzymajcie się.Pozdrawiam
Olka
2006-01-05
22:57:37
Email
Najważniejsze żeby ładnie przybierała na wadze :) Jak będziesz u lekarza to się spytaj. Mój maluch też przesypiał nocki jakiś miesiąc temu... mało przybrał, ale teraz budzi się co 2 godziny :( Także długo sobie nie pospałam. www.patrykk.smyki.pl
Magda
2006-01-06
02:47:07
Email
dzieki dziewczyny. Julia co prawda nie przesypia wszystkich nocy, ale ma takie "ciagi" ze spi cala noc pare dni pod rzad. Potem sie budzi na karmienie 2 razy. Trudno jej zasnac na dobre po kapieli wieczornej i karminu, spi godzine, potem budzi sie co 20 minut, i tak czasem az do 12. W dzien spi wtedy troche mniej, pewnie jest wypoczeta po nocy, ale zastanawialam sie czy to ok w przypadku takiego malenstwa. Ma dopiero miesiac. Przez ten czas przybrala 1 kilo plus spadek wagi w szitalu, czyli od 3700 ur. do 4700. chyba jest dobrze, tlumacze sobie to tym, ze ja tez czasem spie wicej, czasem mniej, tak samo z jedzeniem. Ona tez czlowieczek, co prawda malutki, ale chyba moze miec swoje lepsze i gorsze dni jezeli chodzi o spanie i jedzenie. Naczytalam sie duzo na ten temat, ze takie dziciaczki funkcjonuja, albo powinny, w cyklu 4 godzinnym, i zaczelam sie martwic, czy jej zachowanie jest normalne, czy rzeczywiscie powinnam ja budzic co 4 godziny na jedzenie. Ale najwyrazniej nie, sadzac po wpisach bardziej doswiadczonych Mamus. Pozdrawiam cieplo!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum