szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Do mam 5, 6 miesięczniaków karmionych sztucznie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Doti
2006-01-04
Email
Dziewczyny, napiszcie rozkład dnia swoich maluszków - chodzi mi o pory karmień, co jedzą i ile. Greta jest 6 dzień bez piersi i coś nie mogę wyregulować rytmu dnia. Pomóżcie, może coś mnie zainspiruje...
mewamac
2006-01-04
12:23:56
Email
Moja Mała ma 4 m-ce i od miesiąca jest na butli. Na początku nie umiałam wyregulować pory karmień. Postanowiłam czekać z karmieniem, aż sama się będzie domagać (ryczy wtedy wniebogłosy). Po 3 dniach karmię ją dokładnie jak w zegarku - równiutko co trzy godziny. Pozdrawiam
mewamac
2006-01-04
12:29:27
Email
Dokładnych pór karmień nie mogę podać bo to zależy o której się obudzi. Najczęściej wypija 90 ml, ale czasem zdaży jej się 50 lub 120 ml. Podaję NAN 1, ale przechodzimy już na NAN 2. Od przyszłego tygodnia zacznę stopniowo wprowadzać kaszkę, jabłuszko, marchewkę itd. Teraz dostaje jeszcze kilka łyżeczek soczku jabłkowego i herbatkę 50-60 ml dziennie.
mewamac
2006-01-04
12:30:38
Email
Oj. miało być: po 3 dniach zaczęłam karmić a nie karmię.:-)
Kacha
2006-01-04
16:23:11
Email
Czesc Doti. Jestem mama Oliwierka ur.21.06.05. Karmie sztucznie odkad maly skonczyl miesiac. Teraz kiedy ma 6,5 m-ca jego karmienie wyglada tak: wstaje o 6.00 rano i od razu je 180 ml mleka zmieszanego z kaszka(4 lyzeczki od mleka). O godz. 8.30 daje mu soczek ok.60 ml. Nastepnie o godz. 10.00 znow je mleko 180 ml, ale bez kaszki. Okolo godz. 12 daje mu deserek owocowy ze sloiczka. Zjada caly sloik. Pozniej o 14.00 znow je mleko 150ml tez bez kaszki. O 16.00 znow pije troche soczku i poniewaz nie chce jesc zupek ze sloiczkow daje mu troche zupki domowej( kilka lyzek) Na koniec dnia po kapaniu tak gdzies po 18.00 je ostatniraz mleko 180 ml z kaszka tak jak rano i o 19.00 na ogol idzie juz spac do rana. Staram sie pilnowac godzin karmienia, ale czasami mu sie poprzestawia o pol godziny jak np. sie dluzej zdrzemnie. W skrocie to staram sie dawac mu mleko co 4 godz.( 4 razy na dobe), a w miedzyczsie sok, deserek i zupka. Moj maluszek jest jednak wielkim lakomczuszkiem. Jak widzi,ze cos jemy to az sie trzesie zeby mu dac. Otwiera buzie na widok jedzenia. Jak bym mu pozwolila to moglby jesc caly dzien. Mysle, ze warto ustalic dziecku staly rytm karmien. Jest wtedy spokojniejsze, a i Ty wiesz kiedy bedzie jadl i spal. Mnie udalo sie to zrobic, kiedy Oliwier skonczyl 5 m-cy. Zycze powodzenia.
Doti
2006-01-04
18:02:40
Email
Kacha ja zaczynam tak:6 lub7 rano 180 mleka, ok 10 60 soczku bądż herbatki. O ok 12 słoiczek zupki czy tam jakiegoś dania, o 16 180ml mleka, póżniej o 20 210ml mleka i śpi do ok.23-24 bo budzi się z rykiem. Jak zje 180 to budzi się o 3 ale nie dostaje już jeść(przytulam ją tylko i czasami pomaga) i potem znowu 6 rano. Niewiem czy dodać jej może jakąś kaszkę do tego karmienia o 20. No i jeszcze problem mam taki, że o 16 to zjada tylko ze 120 i nie wytrzymuje do karmienia o 20 i właśnie teraz się drze. Nie mam pojęcia co robić...
Kacha
2006-01-04
19:20:22
Email
Doda, piszesz ze dajesz malej mleko o 6.00 rano, pozniej soczek i obiadek, a nastepne mleko dopiero o 16.00. To jest wg mnie bardzo dluga przerwa miedzy jednym mlekiem a drugim (wychodzi 10 godz,chyba ze zapomnialas napisac o jeszcze jednym mleku). Ja bym miedzy 6 a 16 dala jeszcze jedno mleko i koniecznie na noc z dodatkiem kaszki i moze wtedy nie obudzi sie juz o 23.00? Poeksperymentowac warto, ale nie bede sie wymadrzac bo moje dziecko przesypia cale noce odkad skonczylo 3 m-ce.
Doti
2006-01-04
21:24:24
Email
Wiesz tu nie chodzi o wymądrzanie, ja naprawdę jestem wdzięczna za pomoc..Mam wyrzuty sumienia, że nie karmię jej już piersią. Na mleku jest instrukcja i tam napisali, że 5,6 miesiąc mają być 4 karmienia mlekiem i jedno inne(w moim przypadku słoiczkowa zupka), więc wychodzi mi 4. Boże drogi, może to moje dziecko potrzebuje więcej i ja ja głodzę. Niewiem czy można dołożyć jedno karmienie dodatkowo. Teraz na noc dosypałam jej kaszy do mleka i czekam co będzie.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum