szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Urlop wychowawczy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ADA
2006-01-03
Email
Dziewczyny pomóżcie.Skończyl mi się macierzyński,jestem na urlopie wypoczynkowym i jest mi żal zostawić małą i wrócic do pracy i chciałabym wziąć chociaz 3 m-ce wychowawczego.Wtedy będzie wieksza i bedzie mi latwiej ja zostawic jak wrocę do pracy.Jak to dokladnie wygląda,czy kierownik musi mi udzielić urlopu/Napiszcie prosze jak to wygladało w wasztm przypadku.
NIECHA
2006-01-03
15:24:39
Email
Cześć Ada.Ja jestem na urlopie wychowawczym od 2 miesięcy. Zgodnie z kodeksem pracy pracownik musi byc zatrudniony co najmniej 6 miesiecy aby miec prawo do urlopu wychowawczego w wzmiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Do szesciomiesiecznego okresu zatrudnienia wlicza sie poprzednie okresy zatrudnienia.( art.185) Musisz napisac podanie o urlop. Zatem jest to twoje prawo i pracodawca jest zobowiazany do jego udzielenia. Ponadto podczas trwania urlopu wychowawczego pracodawca nie moze cie zwolinic ale po powrocie do pracy to prawo juz cie nie chroni. To tzle z teori. Ja nie zaluje, ze sie zdecydowalam na urlop. Ile pieknych chwil by mnie ominelo, gdybym wrocila do pracy tego nie wie nikt.
Yvonne
2006-01-03
18:59:27
Email
Ja wzielam rok urlopu, do pracy wracam w lutym 2007, ale teraz zastanawiam się nad przedłużeniem urlopu, tylko nie wiem czy będę miała gdzie wrócić po trzech latach nieobecności.
kyja
2006-01-03
19:26:31
Email
ja wzięłam 3 miesiące urlopu wychowawczego-wróciłam do pracy, gdy Misio miał 8 miesięcy-nie żałuje, choć czasem mam wyrzuty sumienia,że nie jestem z nim 24 h na dobę ( mały ma teraz 17 m-cy).Na pocieszenie, powiem Wam,że powrót do pracy był łagodny,tzn. przez pierwszych parę dni byłam w pracy po 5-6 godzin, poza tym,karmiłam piersią i godzinę szybciej wracałam do domu.Oprócz tego, od razu po powrocie po wychowawczym dostałam lepsze stanowisko:-).Dziewczyny, nie martwcie sie przyszłym powrotem do pracy-będzie dobrze, a i z dzidzią warto dłużej pobyć w domu:-))Pozdrawiam:-))
megi
2006-01-29
23:06:23
Email
witam dziewczyny, ja nie miałam takiego szczęscia co Wy. Urodziłam córeczkę 19 lipca urlop macierzyński miałam do 9 listopada wróciła do pracy. A 23 listopada szef wysłał mnie na urlop wypoczynkowy zaległy az do 28 grudnia. Umowa druga kończyła mi sie 31.12.2005 i szef mi nie przedużył. Nadodatek bez zadnego wyjaśnienia. I obecnie siedzę na bezrobotnym. żaden urlop mi nie przysługuje.
setka
2006-01-29
23:17:21
Email
U mnie sytuacje wygladala dosc podobnie. Umowe mialm do 15 pazdziernika (bylam na zwolnieniu lekarskim) i przedluzyli mi do dnia porodu - obowiazkowo. Teraz macierzynski wyplaca mi ZUS. oczywiscie chca przyjac mnie spowrotem do pracy ale juz umowa bedzie nowa i bede musial przepracowac 6miesiecy zeby isc na wychowawczy. NIBY MALO A TAK DUZO. zastanawialam sie zeby isc na bezrobocie i dostawac zasilek. ale chyba z meze nie damy sobie rady finansowo. KOSZMARNE DYLEMATY!!
ADA
2006-02-02
08:37:29
Email
Kochane napiszcie mi proszę jak to jest z kasą.Wypłaca Zus,ale to wszystka chyba załatwia firma.Do mnie tylko należy złożenie podania o wychowawczy?
Gosia
2006-02-03
07:09:21
Email
Tak wychowawczy jesli ci taki przysluguje(ogolne dochody nie moga przekraczac ok. 504 zl na czlonka rodziny)- nie wiem czy coś sie nie zmieniło(radze zapytac w kadrach w zakladzie pracy)Odpowiedz: Tak wtedy wychowawczy wypłaca placi ZUS ale zalatwia to zaklad pracy.
Gosia
2006-02-03
07:14:03
Email
Ja tak jak megi nie mialam szczescia, razem z urlopem wypoczynkowym siedzialam w domu do 20.12.2005 a umowe mialam do 31.12.2005. Kolejnej nie podpisali chociaz mówiłam ze chciałabym wrócić na przełomie marca/kwietnia. A najlepsze jest to ze zostalam bez prawa do zasilku bo nasze zarobki przekraczaja wyznaczona stawke. Terz siedze na zasilku dla bezrobotnych ale zamierzam szukac nowej pracy:(((
Gosia
2006-02-03
07:15:40
Email
TEŻ ;P
ADA
2006-03-12
17:59:26
Email
Czy pracodawca może żadać ode mnie przerwania urlopu wychowawczego i powrotu do pracy?Zwolniła się koleżanke i szef zadzwonił do mnie,czy nie chciałabym wcześniej wrócić,ale ja chcę jeszcze pobyć z małą,bo do pracy wracam od maja.
Goga66
2006-03-12
20:55:18
Email
Ada - moim zdaniem nie może - może Cię tylko prosić albo straszyć

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum