szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - naczyniaki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Yvonne
2006-01-02
Email
Witam wszystkie mamusie! Na początek wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i żeby dzieciaczki się zdrowo chowały. Jestem nowa na forum. Mam synka Tomusia, 29 grudnia skończył 5 miesięcy, pod lewym oczkiem zrobił mu się naczyniak , byłam z synkiem u pediatry i dermatologa i obydwoje mówili by czekać, za jakiś czas sam zniknie. Z koleji okulista stwierdził aby udać sie do chirurga dziecięcego i usunąć. Czytałam że takie naczyniaki nie usuwa się tylko wyczekuje i obserwuje, ale martwi mnie to bo mogą one urosnąć do wielkości truskawki, co prawda Tomusiowi wzrost tego naczyniaka się zatrzymał, jest wypukły i niewielki, nie wiem co mam robić czekać czy usunąć. Prosze napiszcie jeżeli macie taki sam problem lub ktoś z rodziny, znajomych bo nie znalazłam nic na ten temat na forum.
Goga66
2006-01-03
13:17:02
Email
Jeżeli się zatrzymał, to tylko obserwuj. Kilkuletnim dzieciom znikają naczyniaki. Zuzia ma malutki na plecach. Nic z tym nie robimy. Jak u maluszka będzie rósł, to będziecie wtedy się zastanawiać. Tak szkoda mu kaleczyć buźkę
bena
2006-03-28
11:00:18
Email
Yvonne, moja coreczka urodzila sie 29 grudnia:) od poczatku lekarze zauwazyli naczyniaczka na brzuszku. Na poczatku troche urosl a teraz jego wzrost sie zatrzymal. Czytalam, ze sa dwa rodzaje naczyniakow jedne wystepuja w okolicach twarzy i glowy a drugie na ciele. Te pierwsze czesciej wchlaniaja sie same...przy tych drugich potrzebne sa czasem interwencje lekarzy. Moja szwagierka jest lekarzem i jak na razie kazala mi sie jednak wstrzymac z jego usunieciem. Powiedziala, ze jesli zniknie sam nie bedzie sladu a jezeli zostanie zamrożony zostanie jasna czerwona plama, wiec na razie czekamy...
jolka521
2007-05-11
23:28:21
Email
jestem matka oli ktora ma naczyniaka jamnistego
jolka521
2007-05-11
23:46:51
Email
moja coreczka urodziila sie 19 11 2006 r .byla bez zadnych oznak ze bedzie miala naczyniaka.tydzien po wyjsciu ze szpitala z malej cetki pod noskiem rozwinol sie naczyniak, zaden lekasz nie potrafil powiedziec co z tym robic jak leczyc .teraz jezdzimy do kliniki w lodzi.
Goga66
2007-05-12
11:32:04
Email
Jolu - wklejam Ci odpowiedź lekarza z internetu (zaraz też podam stronę) Tam matka pytała się o synka:
Mój dziesięciomiesięczny syn ma na prawym policzku naczyniak jamisty. Proszę o bliższe informacje i możliwości leczenia.
Naczyniak jamisty należy do najczęstszych guzów łagodnych w wieku niemowlęcym i dziecięcym. Naczyniak typu krwawej gąbki w mniejszym lub większym stopniu przekracza poziom skóry. Guzy tego typu są miękkie, wypełnione krwią. Wzrost niektórych guzów bywa bardzo szybki. Obserwuje się często spontaniczny zanik guzów między 2. a 3. rokiem życia. O sposobie leczenia naczyniaka powinien zadecydować lekarz onkolog. Leczenie tego typu zmian można przeprowadzić, stosując różne metody terapeutyczne - leczenie chirurgiczne, leczenie za pomocą elektrokoagulacji itp.
Proponujemy Pani konsultację w Klinice Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie u lekarzy chirurgów-onkologów uzyska Pani pomoc w leczeniu synka. Kierownikiem Kliniki Onkologii jest profesor Tadeusz Woźniak. Telefon do Instytutu - 632-12-81 (pokój lekarski Kliniki tel. wew. 119 lub 124).
Goga66
2007-05-12
11:32:43
Email
A tu adres strony:
http://www.resmedica.pl/zdfaqarch.html
jolka521
2007-06-03
22:16:01
Email
dzienkujemy za poradady jutro jedziemy do lodzi na zabiek

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum