szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Kiedy środek przeciwgorączkowy?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Michalina
2005-12-31
Email
No i stało się, moje dziecko zakończyło rok kalendarzowy z choróbskiem. W nocy miało temperaturę 38,6. Zaaplikowałam Efferalgan na obniżenie gorączki. Dzisiaj bylismy u lekarza. Dostał antybiotyk. Padiatra powiedzial, że jak temperatura spadnie to mam odstawić Efferalgan. No właśnie i teraz zastanawiam się przy jakiej temperaturze powinnam podawać lek na obniżenie gorączki? Czy teraz gdy Mały ma 37,8, co nie przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu (bawi sie, biega za psem, wywala zawartość szuflad na ziemię itd) powinnam podać Efferalgan czy to zbyt niska temperatura żeby ją zbijać?
Goga66
2005-12-31
13:10:05
Email
Ja podawałam ale niską a dawkę (dziecko wtedy jednak lepiej się czuje). Przy wysokiej temperaturze 2 czopki po 80 mg a przy niższej 1 co jakieś 5-6 godzin. Zuzia waży 8 kg.
anika
2006-01-01
19:58:16
Email
Michalina, z własnego doświadczenia wiem że nie powinno się podawać dziecku żadnych środków na zbicie gorączki jeśli temperatura nie przekracza 38 stopni. Szczególnie jesli dzidecko znosi ta temperature bez problemów. Aplikowanie dzieciom leków przeciwgorczkowych jest wskazane tylko przy naprawde wysokiej gorączce. Lepiej zaaplikowac kąpiel o dwa stopnie niższą niż temperatura dziecka. U dzieci to naprawde zdaje egzamin. Pozdrawiam i życzę zdrówka. My również w Nowy Rok weszliśmy z przeziębieniem małej, a dziś i mąż i ja czujemy nadchodzącą chorobę. Okropność.
Goga66
2006-01-01
22:17:50
Email
no cóż, mnie podawanie przy 37,8 zaleciła lekarka
Kamila
2006-01-02
11:26:53
Email
Jestem przeciwniczką leków i jak już mam coś dać to tylko w ostatecznośi. Leki przeciwgorączkowe podaję Kini jak ma naprawdę wysoką temperatuę od 38st, chyba, że widzę, że źle się czuje to wtedy przy niższej. Ale gdy śmiga po domu i rozrabia to się wstrzymuję, bo jednak leki to chemia a lepiej jak dziecko samo zwalczy infekcję. Pozdrawiam!
Goga66
2006-01-02
17:35:00
Email
Zgadzam się z Kamilą - w zależności od samopoczucia dziecka :) Czym mniej chemii, tym lepiej ale bez przesady i w tę stronę
anka74
2006-01-02
17:46:20
Email
A ja dzis chciałam cos kupic w aptece na goraczke (zeby bylo w domu w razie czego) no i nic nie mieli dla dziecka 6 tygodniowego?? wszystko od 3 miesiąca ide na szczepienie w czwartek to sie dowiem czy wasze dzieci gorączkowaly po I szczepionce i jak im pomagałyście
Michalina
2006-01-03
09:32:55
Email
Dzięki dziewczyny za odzew. Mały czuje się już dobrze. Przez dwa dni podawałam mu Efferalgan na obniżenie gorączki bo Łukasz miał ponad 38 stopni. Anka- mój Mały nigdy nie gorączkował po szczepianiach. Wszystkie przechodził bardzo dobrze. Pozdrawiam
Goga66
2006-01-03
09:41:09
Email
Anka - Zuza też nigdy nie gorączkowała po szczepieniach
kyja
2006-01-03
16:00:20
Email
Misio tez nie goraczkował po szczepieniach, przy 1 szczepieniu połozna zaleciła zaopatrzyc sie profilaktycznie w czopki-'paracetamol 50 mg' dla niemowlat.Nigdy ich nie użyłam;-]]

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum