szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Woodward's Gripe Water - KOLKI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Magda
2005-12-31
Email
Dziewczyny! Moja Julka zaczela miec kolki (ma 4 tygodnie), daje jej herbatke HIpp ulatwiajaca trawienie, w ciagu dnia jest ok, ale poznym wieczorem mala sie meczy dosc mocno. Kupilam Woodward's Gripe Water. Jestem ciekawa czy ktoras z Was stosowala ten specyfik? Czy to dziala? Kiedy podawac ten syropek? Po jedzeniu, przed, w przypadku wystapienia kolki? Macie jakies doswiadczenia z tym syropkiem?Julia strasznie pluje i krzywi sie kiedy probuje jej to podac, wypije moze 2ml (na miesiac przewidziane jest 5ml jako pojedyncza dawka), daje to dopiero drugi dzien po jedzeniu wieczorem, i szczerze mowiac, nie za bardzo widze jakis efekt ale moze spowodowane to jest tym, ze kruszynka wiekszosc dawki wypluwa zamiast wypic. Jezeli stosowalyscie ten syropek, bardzo prosze o odpowiedz, a moze macie jakies inne sprawdzone sposoby, oprocz masazy, cieplych okladow, bo to robie i nie poamaga, mala meczy sie przez jakies 2 godziny zanim w koncu uda sie jej zasnac, placze i napina sie okropnie, a ja rycze razem z nia z bezsilnosci.
Izka
2005-12-31
09:16:44
Email
Magdo mój starszy synek miał okropne kolki i przez pewien czas podawałam mu tą"wodę".Musze przyznać że dużej poprawy nie było widać ,ale spróbuj, podawać przez dłuższy czas.Ja starałam sie podawać przed kazdym posiłkiem, kup małą strzykawkę tak łatwiej podać dziecku i dawkować,nie tylko wode kopoerkową ale w razie konieczności inne leki.Nadal masuj i rób ciepłe okłady jak nie będzie efektów to spróuj innego środka.Mójmłodszy synek na szczęście jak narazie nie ma typowych kolek, ale porfilaktycznie podaje mu raz dzinnie plantex. Z kolek dzieci wyrastają, więc zachowaj spokój i powodzenia.!! Bo póżniej zaczyna sie ząbkowanie:)))
anika
2006-01-01
20:03:29
Email
Tego specyfiku o który pytasz nie stosowałam, ale od kiedy urodziła sie mała piłam Plantex. Raz dziennie jedna saszetkę,(karmiłam ją tylko piersią) i atak kolki miała dwa razy. Spróbuj tak robić, a dodatkowo możesz podawać dziecku inne preparaty.
anka74
2006-01-02
18:00:57
Email
Magdo moj stas ma kolki od 7 dnia życia teraz ma 6 tygodni w szpitalu dali mi esputicon do tego stosowalam plantex (polowa porcji) nic nie pomoglo jak skonczy miesiac kupilam infacol najpierw dawalam mniejsze dawki bo sie balam ze za duzo nic nie pomoglo a po 2 dniach przeczytalam artykul i albo dawac cala dawke (zakraplacz) albo nie pomoze no i rewelacja stas puszcza baki odbija mu sie tyle ze przy oddawaniu gazow tez sie kurczy i placze ale to bez porownania co ataki jednak od 3 dni znow krzyczy ale mniej i o wczesniejszej porze moze dlatego ze zamiast plantexu dawalam mu herbatke hipp na trawienie ale dzis wracam do plantexu sama pije codziennie koperek. Infacol kosztuje 15-18zl. ale uwierz mi nie szkoda pieniedzy jezeli maluszek ma byc spokojniejszy. a i najwazniejsze do poki ty sie nie uspokoisz to i on nie bedzie spokojny ja przez 3 dni plakalam razem z nim potem jeszcze mialam inne problemy i tez plakalam i bylam zalamana stas wtedy czul sie jeszcze gorzej niz ja. Powodzenia i probuj wszystkiego co sie da moze na cos trafisz.
Dagmara
2006-01-03
17:15:53
Email
Gripe Water nie tyle jest na kolkę co pomaga przy zaparciach tzn.przy odchodzeniu gazów. Mój Mateusz ma zaparcia i jemu na nie pomaga.
anetagubin
2007-08-26
21:49:42
Email
Mój synek ma 6 tygodni i dokuczają mu kolki oraz zaparcia. Karmie Go tylko piersią. W czsie jedzenia o różnych porach dnia odrzuca mi pierś i płacze. Jest wtedy bardzo niespokojny. Lekarz polecił mi kropelki SAB, które mają podobne działanie jak INFAKOL, tylko że zostały kupione w Niemczech.\Kupiłam również wode WOODWARDS GRIPE WATER ale nie wiem jak ją stosować i czy mogę ją podawać gdy Maluszek dostaje SAB. Proszę o pomoc. Zwłaszcza jak ją podawać, skoro Mały dostaje tylko pokarm z piersi.
ciekawa
2007-08-26
21:59:53
Email
Podawaj 3 razy dziennie po łyżce tylko nie więcej i już nie rób herbatki z koprem bo nadmiar koperku powoduje łuszczenie sie nabłonka w jelitach. Nie wchodzi w reakcje z innymi lekami. I niech dzidzia leży na brzuszku 3 godziny dziennie-nie koniecznie na raz ale taka pozycja ułatwia usuwanie gazów.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum