szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Czy to mogła być mega-kolka???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
amra
2005-02-07
Email
Witam! Jakiś czas temu odstawiłam Gripe Water, ponieważ nastąpił koniec z wieczornymi atrakcjami w postaci kolek. Mała płakała tylko wtedy gdy była tak zmęczona, że usnąć nie mogła. Potem zaczęło się nocne stękanie, o którym pisałam w innym wątku. Aż tu nagle wczoraj... Po kąpieli dziecko usnęło w minutę, ale spało niestety tylko pół godziny. Przebudziła się z powodu mi nieznanego i po jakiś 10 min prób uśpienia jej ponownie zaczął się wrzask... Słuchajcie, przysięgam, że tak moje dziecko w życiu nie płakało i nie krzyczało. Trwało to dwie bite godziny - żadna pozycja nie przynosiła ulgi, a z biegiem czasu było coraz gorzej. Gazy szły potworne przy tym, i każdy powodował wzmożony płacz. Po dwóch godzinach stwierdziłam że pomogę jednak dziecku termometrem. I przy tym termometrze moje dziecko zrobiło KUPĘ, jakiej też chyba nigdy w życiu nie zrobiła. Zaczęło się od intensywnej zieleni o konsystencji jakby tłustej, ale zwartej, a potem bylo żółto - pastelowo zielone i o konsystencji jednorodnej ale jednak rzadkiej (taka dość gęsta śmietana). Nie wiem, czy można to uznać za biegunkę. Moim zdaniem nie było to wodniste i nie wychodziło pod ciśnieniem. No i było tego dużo... Po kupie dziecko się uspokoiło i zasnęło na kolejne pół godziny. Potem znów wrzask tak samo intensywny, znów gazy bardzo silne, ale już bez termometra i kupy. Mój mąż prawie dzwonił na pogotowie, ja płakałam z bezradności i nie wiedziałam co robić... W końcu małej przeszło, pożaliła się jeszcze trochę, następnie uznała, że jest jednak głodna, opędzlowała 120 ml z butli (bałam się jej dać pierś, bo może coś w moim pokarmie jej zaszkodziło, choć nic nowego nie jadłam...) i poszła grzecznie spać. Wszystko razem trwało 4 godziny (licząc razem z tą półgodzinną drzemką). Dzisiaj je normalnie, uśmiecha się normalnie, temperatura w normie, sen i marudzenie też, gazy także. Dodam, że codziennie dostaje Lacidofil. No i zachodzę w głowę, co to było. Kolka? Ale kolka i zielonkawa, rzadka kupa razem? Zaszkodziło jej coś co ja zeżarłam? A może coś innego - jakiś rotawirus się przyplątał albo inna zaraza? Ale to i dzisiaj coś by się chyba działo, tymczasem dziś kupy brak... i żadnych innych chorobowych objawów też nie ma. Pojęcia nie mam... Dałam oczywiście wodę koperkową, bo jakoś nie mam ochoty na tego typu atrakcje. Ciekawe, jak będzie dzisiaj... Tak sobie tylko myślę, że jeśli to była kolka, to to, co wcześniej brałam za kolki chyba nimi nie było... ;-((( Że nie wspomnę o tym, że moje dziecko dziś w nocy skończyło 10 tyg, a kolki w trzecim miesiącu miały zanikać, a nie się nasilać, cholera... No cóż, musiałam się wyżalić, bo zdenerwowałam się naprawdę porządnie... Czy Wy też miałyście do czynienia z kolkami wraz z jakimiś dodatkowymi atrakcjami??? Pozdrawiam Asia
kyja
2005-02-07
20:00:52
Email
asiu! mój Misio tez miał kolki-zaczęły się jak skończył m-c, a skonczyły ok. 3 m-ca zycia, nie miał przy nich gazów, brzuszek miał miękki 9 sprawdzałam w przerwach płaczu), po prostu rozpaczliwie płakał o okreslonej porze dnia-od 17 do 20, to był koszmar, bo nic na to nie pomagało-ani koperek, ani masaże, ani kładzenie na brzuszku-no, czasem zasypiał w tej pozycji.jedynym sposobem było uspienie go o tej porze, co nie zawsze sie udawało, no i noszenie na rękach go troche uspokajało.Owszem, w tym czasie czesto robił zielone kupki, czasem zdarzaly sie w nich kropki krwi, co mnie przerazalo-pediatra zalecil wtedy podac lakcid,Wtym czasie brałam preparat wit.-mineralny i -sorry-tez robiłam na zielono;-]jak skonczyl 3 m-ce kolkii zielone kupki zniknely, ale zaczelo sie atopowe zapalenie skory...teraz jest wyleczony z azs, ma zapalenie ucha, i tak w kólko, czasem nie mam na to siły.Asiu, moze małej cos zaszkodzilo i dlatego byla ziel;ona kupka/nie zamartwaij sie, jak sie powtórzy to idz z tym do lekarza, a kolki mina-sama zobaczysz jak szybko;-]]pozdrawiam
Jagoda
2005-02-07
20:13:35
Email
Zieloną kupkę dziecko może mieć. Może się przejadła i dlatego bolał ją brzuszek?
amra
2005-02-07
21:30:56
Email
O przejedzeniu raczej nie ma mowy, nie je częściej niż co 2,5 - 3 godziny. Tylko wieczorem jest "tankowana" do pełna. Przed kąpielą, tak jak co dzień, dostała cyca, a po godzinie od cyca butlę Nutramigenu, z czego zjadła jakieś 70 ml. Zastanawiam się nad czymś innym. Mała robiła zielone kupy standardowo, gdy jadła Nan 1. Ponoć w tym mleku jest sporo żelaza i może to dawać taki objaw. W ogóle słyszałam też, że od żelaza mogą być kolki. Odkąd dostaje Nutramigen problem zielonych kup zniknął (pomimo tego, że jest w nim więcej żelaza niż w Nan). Ale ja przedwczoraj wieczorem wzięłam pierwszy raz od dawna tabletkę Materny, gdzie żelaza jest 60 mg. Nie wiem, czy mogło ono w jakiejś ilości przeniknąć do pokarmu i spowodować taki skutek... A.
kyja
2005-02-07
22:00:09
Email
ja brałam Prenatal-przestałam , zielone kupki poszły precz, ale to może przypadek-sama nie wiem, teraz biorę Falvit, a Misio dostaje , na zalecenie lekarza, żelazo w syropie i nie ma zielonych kupek, piję też Nutramigen-bo Misio jest alergikiem i zwykły nabiał odpada, tak naprawdę nie wiem o co chodzi z tymi kupkami, grunt,że mijają;-)))
Jagoda
2005-02-08
09:43:54
Email
Asiu, pewnie masz rację:)
Mała
2005-02-08
11:34:17
Email
Natalka miała podobną akcję jak Twoje Malenstwo, gdzies tak na początku stycznia, lub pod koniec grudnia...3bite godziny płaczu bez przerwy, była spiąca a nózki podciągała do góry, brzuszek twardy jak kamień!Gazów całe mnóstwo, ale dopiero po wymasowaniu brzuszka.Przeszło jej dopiero po wymasowaniu brzuszka ciepłym olejem.Jak ręką odjął.Wiem od czego to było.Tak jak mówiła Jagoda, Natalka przejadła się.Zjadła o jedną porcję mleka za dużo.Teraz pilnuje by jadła 4 x dziennie mleko, nie czesciej.No 2 posiłki inne.czasem miedzy posiłkami jabłuszko, 1-2 łyzeczki.No i soczki, herbatki;).Od tego czasu mam spokój:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum