szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Ile powinien pic niemowle


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Magda
2005-12-20
Email
Hej Mamusie! Mam ogromny problem z zaparciami mojej Julki, mala ma niecale 3 tygodnie. Karmie ja mieszanka. Dowiedzialam sie ze oprocz tego mleczka powinnam dawac jej pic. Ale - ile? Na razie daje jej rano na czczo troche herbatki koperkowej Hipp, dodatkowo przed karmieniem ciepla wode przegotowana. Mam tylko pytanie do bardziej doswiadczonych Mam niz ja - w jakiej ilosci dawac te herbatke i wode? Dzis mala po 2 dniach zrobila kupke (sama), byla zielona i klejaca. Byc moze to wynik tego, ze daje jej mieszanke z dodatkiem zelaza Similac (mieszkam w USA, to jedna z najpopularnieszych mieszanek tutaj). Nie przygotowuje jej zgodnie z przepisem, ale robie troche bardziej rozcienczona woda, mysle ze problemy z zaparciami moga byc wynikiem, ze miesznaka jest zbyt ciezka dla mojego malenstwa. Jakie macie doswiadczenia w tym temacie? Bardzo prosze o sugestie, bardzo mi zal coreczki, meczy sie i napina przed kupka.
Kacha
2005-12-20
12:57:52
Email
Czesc Magda! Dziecko powinno wypijac dziennie tyle herbatki (soku, lub wody), ile dajesz mu mleka na jedno karmienie. Czyli jak Twoje dziecko je jednorazowo np. 100 ml to tyle samo herbatki powiino wypic w ciagu calego dnia. Kazde dziecko jest jednak inne i jedne pija mniej a inne bardzo duzo. Najlepiej przepajaj dziecko po kazdym karmieniu. Ile wypije to wypije, nie ma co zmuszac. Niestety po mieszankach mlecznych bardzo duzo dzieci ma problemy z kupka. Ja tez to przechodzilam. Parzylam siemie lniane i dodawalam malemu do mleczka, stosowalam czopki glicerynowe jak juz bylo zle. Po dwoch miesiacach wszystko sie unormowalo. Musisz przeczekac ten okres. Jelitka Twojego dziecka musza sie przyzwyczaic do nowego mleczka i za jakis czas na pewno wszystko bedzie tak jak wczesniej. Poczytaj zreszta w archiwum o zaparciach. Dosyc duzo tego bylo.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum