szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - oczka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
qleczka
2005-12-19
Email
czesc dziewczyny mam pytanko co jest dobe na ropiejace oczka u 5 miesiecznej dzxidzi i od czego wogole ropieja moja coreczka od dwoch dni po spaniu ma cale oczka posklejane doradzcie cosik pliss
Michalina
2005-12-19
15:37:33
Email
Może to zapalenie spojówek? Spróbuj przemywać oko solą fizjologiczną (nie używaj rumianku bo może spowodować reakcję uczuleniową). Zapytaj w aptece o krople bez recepty dla niemowlaków. A najlepiej udaj się do okulistki.
Goga66
2005-12-19
16:13:47
Email
udaj sie do okulistki. To wygląda na ropne zapalenie spojówek
Magda
2005-12-19
16:52:46
Email
Moja Julka miala ropiejace oczka, zaczelo sie w szpitalu po porodzie. Dostala masc z erytromycyna, bardzo szybko ropienie ustapilo. Pojdz do pediatry albo okulisty, to nie powinien byc problem. Moze po prostu cos sie dostalo Twojemu szkrabowi do oka, jakis pylek i stad ropa. Na poczatek mozesz sprobowac przemywac swietlikiem, chyba ze ropy jest rzeczywiscie duzo, wtedy chyba lepiej zglosic sie do lekarza.
Goga66
2005-12-19
17:07:47
Email
Magdo, ale wygląda na to, że oba oczka małej są rano zaropiałe. Świadczyłoby to więc jednak o jakiejś infekcji - najprawdopodobniej bakteryjnej, chociaż zdarzają się i wirusowe. Można przemywać oczy solą fizjologiczną czy świetlikiem ale nie sądzę żeby to wiele pomogło. Zuzia też miała zainfekowane oczko po porodzie. Przez 2 tygodnie wpuszczaliśmy kropelki i problem się nie powrórzył
qleczka
2005-12-19
21:29:23
Email
no tak ale ona teraz zabkuje to moze od tego sama juz nie wiem narazie sola przemywam i podaje na zabki od dzisiaj panadol podobno jak dziecko glowka boli to ropka sie pojawia ale nie wiem czy to prawda hmmm
Kacha
2005-12-20
12:46:18
Email
Coreczce mojej kolezanki tez ropialy oczka. Okazalo sie, ze zatkal jej sie kanalik lzowy. Przemywala jej oczka sola fizjologiczna i pomoglo. Sprobuj, sol fizjologiczna napewno jej nie zaszkodzi. Czytalam ze raz na pare dni warto przemyc kazdemu dziecku oczka sola fizjologiczna. Tak dla higieny.
Eryka
2005-12-20
16:58:42
Email
My też mieliśmy ten problem przez ponad tydzień, aż znajoma poradziła mi aby dać do oczka kilka kropli własnego mleka - karmię piersią. Pomogło po trzech zakropieniach.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum