szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - problemy z Nutramigenem i Debridatem


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
mama zosi
2005-12-17
Email
Mam wątpliwości związane z podawaniem Nutramigenu i Debridatu. Moja córeczka dostawała Debridat od trzeciego tygodnia życia, teraz ma 2,5 miesiąca. Ponieważ miałam wątpliwości co do stosowania tego syropu przez dłuższy czas (niektórzy lekarze ni zalecają i część forumowiczek też o tym pisała) zdecydowałam się go odstawić tydzień temu. Przy karmieniu piersią z pmocą Debridatu malutka wypróżniała się prawie po każdym karmienu. Jednak teraz, od tygodnia ma z tym duży problem. Dodatkowo w tym samym czasie (tydzień temu) wprowadziłam jej po 2 porcje Nutramigenu dziennie (za miesiąc wracam do pracy i chciałam, żeby mała przyzwyczaiła się do tego okropnego smaku; im później mógłby z tym być większy kłopot). Nie dość, że ZOsia ma problemy ze zrobieniem kupki, to regularnie każdej nocy, około 1.00, 2.00 zaczyna się prężyć, wiercić, stękać, nie może spokojne spać. Właściwie do 6.00 rano tak się napina, po czym około 6.30 wybucha płaczem nie do uspokojenia. Już nie wiem co mam od tym myśleć. Czy to negatywny wpływ Nutramigenu, czy za szybko odstawiłam Debridat? Czy któraś z mam ma podobne doświadczenia???
sylwetka
2005-12-17
19:00:57
Email
Hmm nie wiązałabym tego z Nutramigenem. Moja też musiała się do niego przyzwyczaić, raczej do samego smaku, ale nie miała żadnych wariacji żołądkowych. Trudno mi zgadnąc co się z Maluszkiem dzieje, ale życzę dużo cierpliwości. Uściski.
Goga66
2005-12-17
19:45:32
Email
Mnie to wygląda na kolkę. Moja Zuzia też miała taką nocną. Zaczynała się koło 2 w nocy i czasem trwała do południa. Właśnie głównie stękała jakby kupki nie mogła zrobić.Jeżeli wypróżnia się raz na dwa, trzy dni, to jeszcze w normie. Inna sprawa, że dość późna ta kolka.
Goga66
2005-12-17
19:47:45
Email
Ale Debridat mógł powodować, że kolka była mniej odczuwalna.
Kacha
2005-12-17
21:24:11
Email
Moj synek tez dostaje Nutramigen i dopiero co przestalam mu dawac Debridat. Nutramigen to tak skomponowany produkt mlekozastepczy, ze w zaden sposob nie moze szkodzic Twojemu dziecku. Nie ma w nim ani laktozy, ani bialka mleka krowiego. Moj maly zaczal dostawac Nutramigen, kiedy skonczyl 4 m-ce i bez wiekszych problemow przyzwyczail sie do smaku. Przeszlam na Nutramigen bo ciagle bolal go brzuszek i prezyl sie. Debridat zaczelam mu dawac jak skonczyl 3 tygodnie, poniewaz mial straszne zatwardzenia i wogole nie mogl robic kupki. Po dwoch miesiacach wszystko mu sie unormowalo i zaczal sie sam zalatwiac bez czopkow i mojej pomocy. Mysle, ze ten Debridat mu troche pomogl. Lekarz poradzil mi zeby nadal dawac malemu Debridat ze wzgledu na ten jego brzuszek, wzdecia. Podobno Debridat poprawia prace jelit, ale ten proces trwa dosyc wolno. Dlatego czasem podaje sie go przez kilka miesiecy. Ja odstawilam dopiero 2 tygodnie temu, kiedy maly skonczyl 5,5 m-ca. Teraz nic mu juz nie dolega i jest wesolym maluszkiem. Musze jednak przyznac, ze zaraz po odstawieniu Debridatu moj synek prezyl sie nad ranem przez okolo trzy dni. Potem to minelo. Moze powinnas jeszcze podawac ten Debridat skoro malej troche pomagal. Pytalam kilku lekarzy i wszyscy mowili, ze ten syropek nie wyrzadzi dziecku krzywdy.
mama zosi
2005-12-17
21:51:06
Email
Dzięki Dziewczyny! Kasiu, (bo "Kacha" to chyba od tego?), widzę, że moja Zosia ma podobne dolegliwości do tych, które miał Twój synek. Ja też dawałam Debridat od 3 tygodnia. Debridat próbowałam odstawić, bo moi lekarze tak sugerowali. Jedna lekarka mówiła, że nie powinno się dawać więcej niż dwa opakowania (czyli ok. 2 miesięcy), druga straszy, że jelita się przyzwyczajają i rozleniwiają. Swoją drogą, to zastanawia mnie, dlaczego Twój maluszek musiał dostawać Debridat aż do 5 miesiąca: dostawał już chyba jakieś przecierki z marchwi czy jabłka, i to nie pomagało? Czy zauważyłaś jakąś zmianę u małego przy przejściu z karmienia piersią na Nutramigen? Pozdrawiam
Kacha
2005-12-17
22:23:36
Email
Tak, naprawde mam na imie Kasia. Oliwierek dostawal Debridat tak dlugo bo dosyc duzo ulewal. Po kazdym jedzeniu. Oprocz tego mial problemy z gazami. Jak mial miasiac to myslalam, ze to kolka. Slyszlam jednak, ze jak dziecko ma prawdziwa kolke to nie schodzi z rak bo tak placze. U niego tak strasznie nie bylo, zwijal sie tylko z bolu, prezyl sie przed kazdym pryknieciem. On jest bardzo zachlanny i polyka duzo powietrza. Teraz jednak gazy mu ladnie odchodza i nie ulewa! Karmilam piersia tylko miesiac, poniewaz lekarze podejrzewali, ze maly nie toleruje laktozy. Nie moglam patrzec jak maly lezal skulony w klebek z bolu i najpierw przeszlam na Bebilon niskolaktozowy. Troche mu sie po nim poprawilo, ale nie calkowicie. Po okolo 4 m-cach lekarz polecil mi sprobowac dac malemu zwykly Bebilon. Oliwier dostal po nim czerwonych,szorstkich plam na policzkach tak jakby sie uczulil na bialko mleka krowiego. Do tego znow zaczal go bardzo bolec brzuch bo az wrzeszczal. Wtedy wlasnie przeszlam na Nutramigen i jest swietnie.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum