szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - wysypka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
paren1
2005-12-14
Email
Dziewczyny, czy możecie mi napisać jak wygląda wysypka w przypadku trzydniówki? Dziś po przyjściu ze spaceru jak rozbierałam Martynkę zauwazyłam na jej twarzy czerwone plamy (szczególnie na czole i za uszkami), rozebrałam ja całą i okazało sie, że na brzuszku ma czerwone kropeczki na pleckach tez troche tego było, a na dodatek na boczku skóra była sucha, tak jakby ją ktoś mocno potarł. Oczywiście poleciałam z nią od razu do lekarza, ale pani nie mogła stwierdzić czy to alergia, czy różyczka (różyczka u pięciomiesięcznego dziecka? - może tak być?). Przepisała wapno, Lacidofil i Clemastinum, za trzy dni kazała się znów pokazać. Mała ostatnio jest bardzo niespokojna ponieważ wyrzynają jej się pierwsze ząbki: dwie dolne jedynki. Jest bardzo marudna, dużo płacze, nie chce spać (wczoraj zasnęła o 24-tej, a normalnie chodziła spać między 20 a 21-ą), nie chce jeść, w nocy budzi się kilkakrotnie z krzykliwym płaczem i nawet noszenie na rękach nie za bardzo działa - koszmar. Czy ta wysypka może mieć coś z tym wspólnego?
paren1
2005-12-15
12:19:29
Email
może to jednak trzydniówka, bo dziś krostki na brzuszku zniknęły, na twarzy plamek też już nie ma. Nie jestem tego do końca pewna, bo Mała miała przez trzy dni ciepłą główke, ale temperatura nie przekraczała 38 stopni...zobaczymy jak będzie jutro
Michalina
2005-12-15
12:39:59
Email
Moje dziecko przy 3-dniówce miało niewysoką temperaturę (37,6). Wysypka to były takie różowe krosty-plamy na twarzy, karku i górnej części tułowia. Pozdrawiam
andzia_01
2005-12-15
12:46:44
Email
U mojego maluszka zaczęło się podwyższoną temperaturą, najpierw ok 38`C, a potem gorączkował nawet do 39,4`C, nie miał żadnych innych objawów, po 3 dniach pojawiła się wysypka najbardziej nasilona na tułowiu, poza tym troche na buzi i kończynach, to były takie drobniutkie czerwone plamki, troszkę zlewające się, po 3 dniach znikły bez śladu.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum