szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - pytanie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
joaska
2005-12-11
Email
wiem,że było już o ząbkowaniu, ale nie mam czasau szukać w archiwum,napiszcie proszę czy ciemnozielony kolor kupki może być związany z ząbkowaniem (mój maluch ma 4mce).
Goga66
2005-12-11
20:46:00
Email
myślę, że raczej nie. Chyba, że dziecko już ząbkuje. Jeżeli są niteczki krwi w kupce, to pewnie raczej jest to alergiczne. Ale jednorazowa taka kupka, to nic strasznego :) Gorzej, jeżeli częściej takie robi i luźne. Wtedy to najpewniej alergia. Najpierw najlepiej wyeliminować mleko, produkty mleczne i wołowinę z Twojej diety jeżeli karmisz piersią.
joaska
2005-12-11
21:12:02
Email
Właśnie problem w tym,że nie karmię piersią.Z nowych rzeczy podałam małej jabluszko ,ale to było we wtorek a kupka pojawiła się w piątek.Jabłuszko odstawilam i nie ma poprawy.Lekarz stwierdził,że to może być powodem przeciążenia brzuszka bo Madzia sporo jada( średnia z 5 karmień 165-180),ale do tej pory było ok.Poradził,zamiast leka( Bebilon Pepti1) podać kleik ryżowy na wodzie ( 2razy) i czekać.A tu poprawy nie widać.Nie ma żadnych innych objawów, zwariować można.We wtorek idziemy na szczepienie, ale nie wiem czy czekać do wtorku, czy jutro iść do innego lekarza.Co robić?
Goga66
2005-12-11
21:25:48
Email
poszłabym do innego lekarza zobaczyć, co inny powie. Nie znam się na mlekach sztucznych. Może to ją alergizuje? Myślę, że nic tragicznego się nie dzieje ale może skonsultujcie z gastrologiem dziecięcym? Może też trzeba spróbować zmienić mieszankę mleczną? A brzuszek a malutką boli? Pewnie nie. Ja karmię piersią i też nie mogę uregulować brzuszka. Co prawda Zuzia rzadko miewa zielone kupki ale miewa z niteczkami krwi. A generalnie ma za rzadkie i kleiste. Już nic nie jem, bo karmię piersią. Moze jednak układ trawienny jest mniej dojrzały niż u równolatków a może ma uczulenie na laktozę w moim mleku. Ale przybiera na wadze b. dobrze, morfologię ma dobrą więc się staram nie martwić. Czasem zielona kupka robi się, kiedy daje się z pożywieniem żelazo. Lekarz będzie musiał też zdecydować czy Waszą malutką szczepić w tym wypadku
joaska
2005-12-14
17:51:08
Email
Uff, kamień spadł mi z serca.Okazało się ,że powodem zielonych kupek było przejedzenie.Gdy zmniejszyłam porcje i ilość podawanego kleiku ryżowego, kupki wracają do normy.Tak więc, nie zawsze zielony kolor sygnalizuje alergię.pozdrawiam wszystkie mamy .

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum